Presnosť revolverov 44 magnum, pochválte sa.

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Presnosť revolverov 44 magnum, pochválte sa.

Príspevok od používateľa dirty harry »

Od apríla som majiteľom SW 629, vystrielal som do 300 nábojov na rôzne vzdialenosti. Aké máte Vy ostatní zbrane v tomto kalibri a aké výsledky sa Vám darí nastrielať? s oporou, bez opory, na 25, 50, 75 či 100 metrov?
aké strelivo používate, svoje prebíjané či kupované?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

No, pozerám, že majitelov týchto, u nás najvýkonnejších kalibrov do krátkych zbraní, je zúfalo málo.
Poznať to aj na sortimente streliva. Predavači na mna čumia, ako by som žiadal banány za socíku.

Ale bolo by ich viac, keby sa po okolí potulovali takýto fešáci.... :D

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Necuduj sa,ze tych majitelov 44ky je ako safranu. Ved si porovnaj cenu streliva s takym Lugerom. A koniec koncov, na co je taka 44ka dobra okrem lovu medvedov v USA, lebo na Sk to legislativa nepovoluje a na frajerinu. Samozrejme su ludia,ako aj ty,co si ju kupia, lebo je to zberatelsky skvost, ale takych je vermi malo, co si mozu dovolit za jednu navstevu strelnice vystrielat co i len krab.nabojov. To si za to radsej kupime 4krab. Lugerov.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Lugre sú tiež drahé, a čo tak diabolky? :roll:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

44mag je cca 3x tak drahy ako luger
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Viem, mám aj luger a aj 44ku. Cena nie je podstatná. Dôležité je chcieť a nájsť si dôvod /ideál je láska, tam netreba zdravý rozum/.
Keďže nebýva v tescu v akcii.

Kto chce občas puknúť, tak je mu to jedno, a kto chce strielať viac, prebíjať. Tam potom vychádza strelivo takmer nastejno.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Rozumiem Ti, aj ja dávam prednosť kvalite streľby pred kvabtitou, ak sa to dá takto povedať, samozrejme že mnohí devinkári môžu mať námietky, ale ja som si oddevinkoval dosť a teraz som si splnil sen, a je to fakt iné kafe, a nemám problém vystreliť na strelnici 100 - 120 kusov, baviť ma to neprestáva. Ale na 100 metrov urobiť 25cm rozptyl sa mi už podarilo, a to rozohnalo pochybnosti aj tých, čo sa pri mojom príchode na štand len uškŕňali.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja by som sa chcel spýtať, či má niekto skúsenosti z ďalekohladom na krátkom kanóne. Ako sa s tým striela? To sa ten ďalekohlad priloží až k oku, ako pri puške? Je to klasický puškový ?:roll:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ta to nie, to je ináč. Jedná sa o optiku určenú pre krátku zbraň, čiže vzdialenosř od oka okolo 25" myslím tak nejako ....
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa romanon »

jednoznacne k oku by som to pri strelbe nedaval :D
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ak by si použil plynovú masku, na ňu ešte motorkársku bellinu s tvrdeným plexisklom, tak pri dobrej konštelácii hviezd kombinovanej s kvalitou streliva by si celkom istotne celý valec nevystrielal, ale na strane druhej by si bol zdravý a čo je podstatnejšie, bol by si bohatší o dobrú skúsenosť.
Ale aj ja som kedysi takto ako Ty rozmýšlal, časom som sa zorientoval. Je lepšie nebáť sa opýtať skúsenejších, tu na fóre ich sú stovky, ktorí radi poradia, aj keď sem tam sa to zvrtne na vtipkovanie, ale to je korenie života, a aj tu sme najmä pre zábavu vo voľnom čase.
Ja práve traz tiež sbieram info o kolimátoroch a ver, že ešte nemám celkom jasno.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja som už v celku slepý a na 100 metrov trafím, všetko čo vidím. Napríklad aj slona. Preto zvažujem nejaké kukátko. :D
A samozrejme, že zo 44kou je škoda strielať na 25 metrov. To môžem hádzať aj tehly. :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Konečne nejaký magor mne podobný. Tak hoď do placu čo zamýšlaš, plánuješ, alebo aké máš skúsenosti s optikou na .44 čke????
rád sa dám poučiť a vyvarujem sa chýb pri nákupe neoverených a pritom zaručených príslušenstiev...
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Práve, že nemám skúsenosti.:cry: Ale chcem mať. :D
Pozriem ešte u bratov... http://www.strelectvi.cz/forum/
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Eye relief je vzdialenost puskohladu od oka - u dlhych je to zhruba do 10cm koli spatnemu razu, pri kratkych / revolver / je vzdialenost od oka u Konusa 2-8x28 az 495mm
Halo-halo Gunslinger kdeze si :)
ako pise dirty harry je to specialna optika na kratku zbran
Naposledy upravil/-a strelec122 v 01 Dec 2009, 17:18, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"