Taurus .44CP

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Taurus .44CP

Príspevok od používateľa gewehr »

Rozmyslam, nad kupou tejto zbrane z druhej ruky, nemala by byt skoro vobec strielana. Mam 3 otazky:
1. Co hovorite na tento model, konkretne so 6.5 palcovou hlavnou, nejake skusenosti
2. na co si dat pozor pri strielanom revolvere
3. V akom rozmedzi by sa zhruba mohla pohybovat cena, osobne nemam vobec predstavu.
Dakujem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

takže keď revolver v .44 tak radsej hladat nejaky Ruger?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

pravdupovediac, jedine co ma zaujalo je asi toto http://www.ruger-firearms.com/Firearms/ ... 6&return=Y
aka dlzka hlavne je ku kalibru .44RM +- optimalna?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Tak o jednom SA Rugri Superblackhawk v .44mag na predaj viem, ale to nie je zrovna moja salka kavy.
konkretne tento je to
Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Taurus 44 CP v 6,5 palci poznám a už som ho aj držal párkrát v rukách, nie je to zle vyzerajúci revolver, len to, že je to taurus človeka trochu znalého v oblasti revolverov to odrádza, pretože značka taurus nepatrí zrovna k tým najkvalitnejším. Pri kúpe revolverov všeobecne treba skontrolovať hlavne vôlu medzi valcom a hlavňou (potiahneš spúšť a držíš, pričom druhou rukou skúsiš či sa valec hýbe dopredu a dozadu pri hlavni alebo aj do strán - to by skrátka dobrý revolver nemal) - vôla pri taurusoch môže byť aj dobrá až skoro žiadna (valec a hlaveň k sebe priliehajú a nehýbe sa valec) ale to by musel byť výnimočný kus. Ďalej treba prekontrolovať časovanie jednotlivých komôr valca - jednoducho "precvakať" ich s tým, že nemusíš nechať kladivko naozaj cvaknúť ale pridržať ho - hlavne to treba spraviť aj s natiahnutím kladivka aj bez natiahnutia pri každej komore - pokiaľ je niektorá zle načasovaná tak ti zasekne valec. Ináč môj osobný názor - ja som tiež rozmýšľal nad týmto revolverom - len tak kanón pre zábavu, ale potom som zistil čo sú niektoré (asi tie menej podarené) taurusi zač a už by som si kúpil jedine Smith&Wesson alebo Colt - Ruger sa mi nepáči hoci môže byť slušný čo sa týka kvality. Keď si raz budem môcť kúpiť zbraň čiste len pre zábavu a nie na nosenie tak to bude určite toto http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... sFirearm=Y
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

gewehr, s taurusom(mal som 357 mag) som mal velke patalie kym som ho reklamoval.Nehovorim,ze su vsetky zle ale ja by som vyberal uz z inych znaciek.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no pravdupovediac, zatial som nestretol cloveka, ktory by povedal dobre slovo na taurus :(
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 8 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Tak ja Ti dám kladnú odpoveď na Taurusy. Mal som osobne dva (mod 85 a 689). Z oboch som sice nenastrieľal tisíce, ale od začiatku strieľali ako mali z každým druhom streliva čo som tam dal. Presnosť bol aobmedzená iba mojími schopnosťami. Dokonca poznám človek ačo s tým strieľa aj IPSC div. revolver. Som zvedavý koľko strelcov z tých čo tu písali o kvalite malo Taurus skutočne v ZP a strieľalo s ním o dušu, alebo "ich" skúsenosti pochádzajú z časopisov a jedna pani raz povedala a ja ku tomu ešte pridám.....
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Registered for: 17 years 8 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Tak ja Ti dám kladnú odpoveď na Taurusy. Mal som osobne dva (mod 85 a 689). Z oboch som sice nenastrieľal tisíce, ale od začiatku strieľali ako mali z každým druhom streliva čo som tam dal. Presnosť bol aobmedzená iba mojími schopnosťami. Dokonca poznám človek ačo s tým strieľa aj IPSC div. revolver. Som zvedavý koľko strelcov z tých čo tu písali o kvalite malo Taurus skutočne v ZP a strieľalo s ním o dušu, alebo "ich" skúsenosti pochádzajú z časopisov a jedna pani raz povedala a ja ku tomu ešte pridám.....
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ja som mal tiez dva Taurusy,tiež model 85.689.Nebol snimi jediny problem,maly dvoj-palec bol spolahlivy,vystrielal som cca 1000nabojov s oboch pokial som ich nepredal.Neviem vcom prameni zle meno na Taurusy,prvotna vyroba ma svoje vadne kusy,ale to asi vsade.Lolega mal 44MAG.predal ho ale ved ked som videl ten valec,dal par ran zistil som ze je to zbytocna bomba,absolutne nevyuzitelna.Iba ak imidzovka :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 18:26, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"