Výber revolveru

inspiring_jepsen

Výber revolveru

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Dobrý deň chcel by som radu ohľadne kúpi revolveru.
Chcel by som nejaký veľký kaliber, niečo silnejšie a neviem sa rozhodnúť aký či .44 magnum, .357 magnum, alebo po prípade nejaký iný.
Prosím poraďte ktorý z týchto silnejších kalibrov je lepší ohľadne ceny, dostupnosti a výkonu streliva, lebo myslím že som niekde čítal že výber streliva kalibru .44 magnum je v SR malý nakoľko tu je z krátkej zbrane povolených len 1000 J. A revolver by som chcel s hlavňou 6" a vyššie mohli by ste mi poradiť aká značka prípadne aj typ je v tom ktorom kalibri najlepší.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

treba pozriet lepsie zakon 1000J neplati
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Ospravedlňujem sa za tých 1000J, ale mohli by ste mi prosím odpovedať aj na ostatné otázky, ktoré sú v mojom predchádzajúcom príspevku
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Skusim uplne vseobecne: co sa tyka kalibru, tak ak chces vykonnejsi s rozumnou cenou naboja tak .357 alebo .44 Dostupne v SR tieto naboje su v roznych vykonovych variantach. Samozrejme lacne to nebude a ak chces viacej strielat nezostane ti nic ine ako prebijat. Coz je u revolveru prijemnejsie minimalne o to, ze nemusis zbierat nebojnice :) .

Co sa tyka znacky tazko radit, donedavna platilo ze Ruger mal stabilnu kvalitu (na rozdiel od pistoli), ale par kuskov z novovyroby co som mal v rukach bolo spracovanim imho pod rugerovskym standardom. Chybu nespravis ani so S&W, ale ceny su tam vyssie. Najlacnejsie asi nakupis Taurus, ale matros nie je az tak kvalitny a treba si dobre pozerat kazdy kus, hlavne axialne vole a casovanie. O Coltoch je asi zbytocne sa bavit.Ak sa ti podari zohnat starsi nestrielany ruger mas po probleme. Co sa tyka typu, zalezi ci chces SA alebo SA/DA, klasiku alebo nieco modernejsie. Treba doplnit.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ešte by som pri výbere kalibru upozornil aj na modely, ktoré umožňujú použiť aj brokové strelivo cal.410 .
Tuším Taurus Judge, napohľad je to strašné kopyto s dlhým valcom, ale pre niekoho môže byť tá krátka brokovnica na obranu v dome zaujímavá
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

To je skor zaujimavost. Tie brokove revolvery su dobre leda tak na hadov a malych psov, na lepsie oblecenho utocnika to je uplne nedostatocne. Ak clovek hlada plnotucnu zbran na obranu aj strelnicu tak jedine standardne gulove raze.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no on 45LC v plnej laboracii alebo slug v .410 tiež nebude len taký štípanec od komára :)

zaujímavá je na tom tá versatilita
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Hej, problemy to ma 2.

1. .45LC bol povodne ciernoprachy naboj, neskor alikvotne sypany bezdymym prachom. Tomu zodpovedaju aj vykony ktore sa pohybuju niekde okolo 650J ustovych, co je porovnatelne +- ako vedia dat bezne lugrove pistole (special +P u nas poprve nezozenies a keby aj, do toho revolveru ho naladovat nesmies, lebo to neprezije hlaven). V tom pripade nevidim dovod kupovat revolver, pokial teda nejde o fandu divokeho zapadu a nechce nejake SA. Druha vec je cena nabojov .45longColt, vyzaduje to prebijat ak chce clovek viacej strielat.

2. versatilita... mno. Kupit si brokovy revolver aby som strielal z neho slugy :lol: to rovno kupit na gule. A pouzitelnost brokovych nabojov je ako som pisal vyssie velmi diskutabilna. Vo viacerych testoch tychto zbrani pri strelbe brokmi boli vyhodnotene ako na obranu nevhodne. Odporucane len na ochranu pred drobnou zverou typu had, nasrana kocka, maly pes. Na nosenie uplne nevhodne, velky bazmeg s dlhyyym valcom a vykon nikde.

Celkovo su to zaujimave revolveriky, do zbierky revolveroveho fandu urcite patria, ale ako zbran na castejsiu strelbu a obranu moc vhodne nie su. Samozrejme lepsie ako nic :wink: Ale ak chce nieco s hlavnou 6 palec a vyssie, tak to ma zmyslel ako v .357, tak uz aj v .44RM.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ešte som nestretol 44mag. ktorí by nemal nejaký problém ,bud vole alebo časovanie pripadne otáčanie valca , a to samozrejme nie všetko na jednom kuse ale na každom niečo . Môj názor je že 44 jedine v prevedení SA , akonáhle je vyklopny valec závada na seba nenechá dlho čakať.
357 majú tiež zvady ale sú aj kusy ktoré spoľahlivo držia cele roky a je ich určite viac ako 44riek.
Ak ide o pocit rany tak lahka 357 kope viac ako tažka 44 , celkovo je pocit pri strelbe skoro rovnaký len zvuk je u 44 niekde inde.
45LC je jediná zbraň od ktorej som mal modrinu dá sa nelaborovať na výkon 44mag ale zbraň dosť trpí Ruger to však zvládne.
Ešte je tu 454 Casul prijemna rana ale na zbrane z vyklopnym valcom by som ani nekukal
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ono treba dost rozlisovat medzi modernymi modelmi revolverov a revolvermi klasickeho dizajnu. Hlavne uchopom a tym aj spravanim po vystrele. Klasicke - napriklad Ruger BlackHawk SA v .44RM je stavany aj tvarom rukovate vyslovene na to, ze po vystrele za v ruke pekne postavi tak, ze ked potom ide do zamernej spat vlastnou vahou tak sa da palcom pekne natiahnut kohut. Ak ho clovek chce drzat nasilu tak to vyslovene boli. Naopak taky SuperRedhawk s gumenym gripom sa mi dal drzat dost pevne obojruc tak, ze sa dali robit aj dvojstrely. Pohoda strelby nie je len o naboji ale hlavne o vhodnom gripe a drzani a rozumnej dlzke hlavne k vykonu naboja. Je to o dost dolezitejsie ako u pistoli.

Takze na margo uvodneho prispevku. Najskor sa treba rozhodnut na aku strelbu ten revolver bude (ci staci SA, alebo treba SA/DA, pripadne DAO s krytym kohutom) ci hladat klasiku alebo modernu a potom vybrat kaliber v dostupnych modelov (prakticky z .38special, .45LC, .357, .44RM, ine exotickejsie su skor drahe zaujimavosti).
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Tu je 454casul ktorá sa mi pozdáva :) a keby bol v kalibri 500SW tak ešte lepšie

Obrázok
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

kilco55: a účel použitia? Pretože ak ho chceš najmä na streľbu, pretože chceš revolver a na sebaobranu máš pištoľ, tak z hľadiska ceny, dostupnosti streliva, príjemnosti streľby a zrejme aj presnosti sa nič nevyrovná klasike .38 special Výkon je diskutabilný, všeobecne je považovaný spolu s 9 Browningom za ten spodný okraj vhodnosti pre sebaobranu.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Bum : a u akeho vyrobcu si sa u cal. 44 Mag. s danymi problemami stretol ??? Nebol to tak nahodou juhoamerican??? - neber to ako ironicku poznamku.
Ja som fanda do velkoraznych revolverov a mam s tym nieco odstrielane a to s razami daleko presahujucimi vykony 44 Mag. Pokial si kupim klasicky ocelovy SW, alebo Superredhawk od Rugera tak problemy nebude mat ani s 454 cassul /Ruger/, ani s 500 SW/SW/. Vzdy je moznost poruchy ale to sa da riesit cez zaruku, alebo servis /pokial nekupujem v istom obchode v BA/

Ku klasickym SA revolverom asi tolko, ze si hlavne treba uvedomit, ze tieto zbrane boli konstruovane na naboje vykonu 45LC apod. Tomu zodpoveda aj kvalita uchopu, ktory je pre vykon nad 357 Mag. absolutne nevhodny, najme ked to vyrobca skombinuje so slonovinovou rukovetou. Nehovorim, ze sa to neda udrzat, ale strelba je vyslovene neprijemna. Taky freedomarms sa to snazi riesit modernymi tvarmi materialmi u crienok ale stale to neni konfort napr. Superredhawku pri strelbe 454 Cassul.
Za pravdu mi dava skusenost ked sme boli strielat v Zohore z jedneho Freedom arms v cal. 50 AE a z SW 500. /zdravim Lubosa/ Udrzat ten Freedom arms /mal ako bonus nadhernu hladku lakovanu rukoved/ bol problem - majitel ho hned po strelbe predal. Oproti tomu strelba s 500 SW a z Alaskanu bola zvladnutelna bez vecsich problemov a napriek silnejsim nabojom bola rozhodne pohodlnejsia.
Chcem povedat len tolko, ze moderne Velkorazne revolvery s vyklopnym valcom od zaciatku konstruovane na vykonne strelivo od 44 Mag. vyssie nemaju o nic vecsiu poruchovost ako revolvery "klasicke" pricom strelba z nich je neporovnatelne komfortnejsia.
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Revolver by som chcel na občasné zastrieľanie, (lebo normálne používam pištoľ 9luger s prípustnou cenou streliva) prípadne, ak by som mal pokazenú pištoľ (to veľmi nepredpokladám) tak aj na nosenie ale to len v krajných prípadoch (takže veľkosť nieje smerodatná a váha by mala byť asi vyššia pre pohodlnejšiu streľbu). No a druhá vec, že by mal mať aspoň 6" hlaveň a kaliber .44 magnum alebo .357 magnum. Proste poriadny kaliber. V mojom meste sú náboje týchto ráží len od S&B a keď som si na ich stránke pozezal výkon streliva, tak mi tam tá .44 veľmi nesedí nieje nejaká slabá?
Viac by som sa asi prikláňal k .44 magnum, ale neviem či sú v SR dostupné nejaké nadupanejšie laborácie (prebíjať nechcem).
Mohli by ste mi napísať o nejakých silnejších laboráciach .44 magnum, ktoré sa v SR dajú zohnať. Poprosil by som vás uviesť hlavne značku a výkon tej ktorej laborácie.
Za odpovede ďakujem
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

co sa tyka fabrickych .44RM, mozem odporucit znacku Winchester, dlhodobo dobre skusenosti s nou ma kolega
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"