Revolver alebo pištol na .22LR - čo je lepšie

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nebudeme zachádzať do iných sfér... V každom prípade (návrat k pôvodnej téme) - samonabíjacia pištoľ .22LR je vždy vecičkou vrtošivou, je treba ju vychovať a s niektorou sa človek nikdy nezžije, z inej je celoživotná láska (nepripomína vám to niečo?) :D
Jednoranka je obvykle dáma vysokých kvalít a môže človeku splniť najvyššie méty a najpresnejšie ciele.
Revolver je romantika :wink: a (ak sa vydaril) aj spoľahlivosť a nižšia poruchovosť ako samonabíjacia pištoľ.

Vždy je to ale niečo za niečo... Poctivá oceľ je v .22 nezničiteľná a prežije storočie a 100k výstrelov. Zamak a podobné zliatiny niekedy pripravia nepríjemné prekvapenie, praskajú rámy, praskajú závery - obvykle je to u konkrétnej zbrane známa konkrétna vec a človek potom môže veriť iba na šťastnú ruku pri výbere.

:idea:
elegant_shirley

Príspevok od používateľa elegant_shirley »

Dakujem za všetky poznatky zhrnuté v tejto téme.
Vzhladom na recenzie od známych som sa rozhodol upustiť od myšlienok na ALFA revolver, či už zo zliatiny, alebo v prevedení steel, i ked velku výhodu beriem vymenitelnosť bubienkov pre .22LR a .22WMR strelivo.
Dospel som teda k revolveru od firmy Taurus typ 94, i ked by som uvítal možnosť zmeny bubienka pre .22mag. Je to pekná zbran a mylsím, že taurus bude aj zárukou kvality.
Objavila sa mi tu však ešte jedna zaujímavá možnosť a tou je pištol, i ked revolver sa mi viacej páči.
Čo sa týka ceny a kvality mi príde vhod stará dobrá skrátená verzia Margolini a to Margo.
Uvidím čo vlastne nakoniec kúpim :)
friendly_colden

Príspevok od používateľa friendly_colden »

Taurus 94 mám a som spokojný. Je to revolver dobre spracovaný, len mi trochu vadí tvrdé naťahovanie kohúta. Ale aj napriek tomu nebanujem, že som ho kúpil.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Ja začínam čím ďalej tým viac pokukovať po Alfa Steel 2241 :) , lebo na toho Smitha asi nenasporím tak skoro a čakať sa mi veru nechce už moc :wink: , už som tú Alfu aj držal v ruke s anatomickou drevenou rukoväťou tuším číslo 9 a normálne sa držala skoro tak dobre ako ten Smith & Wesson :D akurát tá jedna komora vo valci na tej Alfe chýba :cry: ale tak to je len taká moja úchylka - mať vždy zásobník alebo valec na také pekné číslo :lol: - 15, 10, 6, 5 a tak... :lol: ale no... asi v marci si pôjdem pre tú Alfu teda, lebo aj čo sa týka kvality vraj je dosť dobrá som sa dozvedel.
elegant_shirley

Príspevok od používateľa elegant_shirley »

O tom ťažšom naťahovaní taurusa som čítal na jednom fore, ale inak sa mi páči.,
Ako dlho už máš ten Taurus?
friendly_volhard

Príspevok od používateľa friendly_volhard »

dobry den, mate niekto steel 2241, aka je , staci na zaciatok , ako na 25 m s blazermi.dik
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Ahoj,
ja mám ALFA STEEL 2241 v niklovanom prevedení a som nadmieru spokojný. Je to 9 ranná zbraň rovnako ťažká a veľká ako jej ostatní súrodenci v kalibroch 38 a 357 mag. Časovanie a streľba je úplne v pohode. Akurát by som odporúčal rovno gumenné tvarované rúčky, nakoľko ja mám na nej tvarované drevené, ktoré sú pekné, ale na druhej ALFE mám uvedené gumené a sú určite ná úchop lepšie. V danej cenovej relácii určite odporúčam.
friendly_volhard

Príspevok od používateľa friendly_volhard »

cau RisoP, bud tak dobry a napis o 2241 viac. ake naboje použivas, strelba na 25 a viac m, co treba prisposobit alebo nastavit, porad puzdro dik
friendly_babbage

Príspevok od používateľa friendly_babbage »

Ja by som ti doporučil (ak si uplne nezamietol pištol) pozriet sa aj na berettu M71. Kamarat to má už dva roky a je nadmieru spokojný.
Ja som mal margo, bracho má W P22 aj ja aj on sme spokojný ale ked som videl a skúsil tú berettku tak som bol milo prekvapený.
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

to jesko
výber revolveru ti chválim (rozumná voľba medzi S&W a CZ)
pištoľky, keď "rusa" tak margolin nie margo.
a s waltrom P.22 som nemal najlepšie skúsenosti

ešte taký bonbónik CZ champion .22 (môžem odporučiť)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Keď som sa rozhodol kupovať krátku .22, páčila sa mi veľmi Margo... potom som ju chytil do ruky a bolo - NESEDELA ani kus! Ani Margolina. Nakoniec to bol walter P22. Ale pokukujem teraz po revolveri - až sa rozkývam, dám vedieť :D
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

V Košiciach som teraz videl Taurus Tracker v ráži WMR, 6 palcová hlaveň, vyzerá veľmi zaujímavo
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

No pre mňa už je rozhodnuté 8) - dnes som sa stal majiteľom revolveru od firmy Alfa Proj Brno - Alfa STEEL 2241 - ešte som ho nestihol vyskúšať, ale po teste (nakúpil som 550 nábojov pre začiatok na prvú strelnicu :wink: :lol: ) dám vedieť aké sú skúsenosti.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Zdravím páni, čo sa týka revolveru zn. RECK v ráži 22. má s tým niekto skúsenosti??? najmä čo sa týka kvality tejto značky, resp. teda výhody a nevýhody ???
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Servus Ludia...pred par rokmi som zatuzil po walter P22......no som sa prekecol na policii ze co chcem kupit a policajt mi nedal nakupne na malorazkovu pistol kalibru 22......potom som uz neprezradil v uvodzovkach dopredu co si chcem kupit...len si dam ziadost na nakupne pre zbran kat.B...a mal som uz cz 52,70,83,Glock 17,teraz mam 6,35-tku a zase som dostal chut kupit si na vyblbnutie 22-dvojku......nechcem sa natahovat s policajtom ked viem ze nerad vydi vo svojom okrsku 22-dvojky krake gulove zbrane....podmienuje to E-ckom zbrojakom...mam A-cko...viem ze to pravne mam v poriadku.Proste si dam nakubne na kratku gulovu zbran kat.B a kupim si malorazkovy revolver.....moze mi to policajt nejak zneprijemnit?
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"