Revolver alebo pištol na .22LR - čo je lepšie

elegant_shirley

Revolver alebo pištol na .22LR - čo je lepšie

Príspevok od používateľa elegant_shirley »

Bol by som rád, keby ste mi vedeli poradiť v tejto mojej otázke.
Rozmýšľam nad kúpou zbrane na cvičnú a športovú streľbu - nie obranu.
Revolver sa mi páči viacej , tiež je možné z niektorých druhov strielať aj náboje .22WRM - a tie su predsa len trocha silnejšie - viem že u pištolov nie je možne použitie tohoto silnejšieho streliva.
Revolver by mal mať teoreticky nevýhodu v úniku tlaku medzi bubienkom a hlavnou, ale zasa má dlhšiu hlaven ( 6" ).
Nemá niekto skúsenosti s tým, nakoľko sa tento únik tlaku u revolverov prejavuje pri strelbe?
Na internete som našiel vela zbraní na strelivo .22, vedeli by ste mi niekto doporučiť konkretný typ zbrane a značku s ktorou už máte skúsenosť?
Vďaka za vaše príspevky.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ako majitel zbrani v razi 22,som mal dva revolvery Holek 4-palec,jeden Rossi 3-palec. pistol Cz 122 sport,Sig sauer Moskito :!: Ci revolver alebo pistol,asi len tolko chces sa pri tom odbavit ako ja...tak pistol neni nic krajsie ako kropit za lacno s prijemnym pocitom -TO JE ONO. :!: VED JE 17.11 :twisted: Ale zas pistol nebere vsetky typy nabojov,su s podavanim aj rozne problemy,niekedy musis carovat aby to slo.Revolver,strata tlaku-je zanedbatelna,skusal som naboje cci-blazer cez hradla zo 4-palec hlaven ustova rychlost oklo 330ms,u pusky zo standartnou hlavnou cca 360-380ms,klasicke rexy ustovka okolo 280 ms v revolvery.Revolver je vhodnejsi na pohodovu strelbu ked si chces vychutnat strielanie,presnost oboch zbrani rovnocenna,mozno niektore nekvalitne naboje ide tazsie vytlacat von s valca :!: Ak revolver ako je Alfa proj Holek-tak zivotnosti aj ked ma ram zo zinkovej zliatiny sa neobavaj,v razi 22 vydrzi aj 40tis vystrelov :!:Ak chces vymenny valec na 22WMR,je to na pocit vacsia slupka,ale tam je strata vykony velmi vysoka :!: ostan len pri 22.lr :wink: moj nazor :!:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

BALISTIK napísal:Ale zas pistol nebere vsetky typy nabojov,su s podavanim aj rozne problemy,niekedy musis carovat aby to slo.
a preto, ak pištol tak ruger mkIII :wink:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Hm to som este nemal :cry:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Mal som komara a slapal bezproblemovo!!!! :!:

Revolver som este nikdy nemal, ale mozno raz ked budem velky.... :wink:
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Ak to chceš na presnú streľbu, tak si kúp z nejakého športového klubu Margolínu (aj my teraz nejaké predávame a celkom lacno). Ak to chceš na vyblbnutie, tak si kúp nejakú "nešportovú" pištol (športové sa ťažko "ťasia" pre špeciálne mieridlá a muchu). Dobrý a lacný je aj Walther P22. Zábava je aj s revolverom, ale presnosť streľby je menšia. Je tam iný úchop zbrane a úniky plynov. Ja mám aj Margolínu, aj P22 aj revolver Holek .22 s vymeniteľnými hlavňami. Ani s tou 6" neviem nastrielať ani z ďaleka tak, ako s Margolínou. O presnosti P22 už ani nehovorím. Revolver má ešte jednu veľkú výhodu - nevyhadzuje nábojnice a nemá sa v ňom ako zaseknúť náboj, čo sa môže dakedy zísť.
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Balistik
ako tak pozeram, mal si tych zbrani ozaj dost , chyba Ti uz len Ruger MK512 - presny, spolahlivy a verim tomu, ze by si sa ho nevzdal tak rychlo

Jesko , presna strelba - Ruger
Naposledy upravil/-a strelec122 v 19 Nov 2009, 17:29, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Ruger Hunter,nerez nadhera,kua zas ste mi dali inspiraciu :cry: :twisted:
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Rastík ty špekulant šak ťa žena vyženie z domu :D :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Mal som aj revolver HW a mám teraz pištolku ...RUGER :wink:

Všetko podstatné bolo povedané predo mnou ...

Asi by bolo mať najlepšie obe druhy zbraní , na strelnici sa vtedy vyšantííííš ...občas som brával aj zo 6 zbraní , hm , to bola paráda :lol:

Na záver len toľko , že musíš sa ale rozhodnúť sám ...
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Zdravím, dovoľte aby som sa aj ja vyjadril k tejto téme, nakoľko je môjmu momentálnemu stavu blízka. Rád by som si kúpil raz aj revolver kalibru .22 LR nakoľko je tam veľmi príjemná streľba a ešte k tomu aj lacná munícia. Osobne som zvažoval všetky možné značky, ale skončil som pri Smith & Wesson 617 - to je skrátka revolver ako má byť - nie je to nejaká malá, ľahučká "napodobenina" revolveru, ale plnokrvný revolver, 10 ranový bubon a celý vyrobený z nerezovej ocele čo prispieva k jeho váhe, ale aj stabilite a trvanlivosti - jeho jediné dve nevýhody sú jeho dostupnosť a cena - o kvalite sa nebudem zmieňovať, lebo značke SW verím nadovšetko - nepočul som na revolvery od SW nikdy nič zlé a keď aj tak to bolo od tzv. "večne nespokojných frflošov" :wink: . Takže ja osobne by som určite odporučil každému kto zvažuje túto otázku jednoznačne revolver - výhody boli povedané.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

revolver v .22 z poctivého matrošu robí aj ruger...
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

a aj Alfa Proj - séria Steel - ale ak ti ide o cenu, tak je to nepotrebný luxus, postačí séria Holek
elegant_shirley

Príspevok od používateľa elegant_shirley »

Tak dakujem za vyčerpávajuce odpovede.
Revolver sa mi viacej páči aj vzhladovo, len som sa tam obával toho úniku tlaku,ale tiež by som chcel občas vyskúšať aj .22WRM strelivo.
Celkom sa mi pozdáva revolver od HOLEK, alebo KORA brno.
Samozrejme aj od SW , alebo RUGER, ale tie su cenovo vyššie :( .
Jedná sa mi o rekreačnú strelbu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"