SW 500 magnum

inspiring_elion

SW 500 magnum

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

Nazdar hosi, zazil som ranu z tohto dela a mam otazku ze kde by sa dala tato zbran pouzit, v nasich podmienkach, ak nie iba na strelnici, iba ak by na mamuty ale tie uz vymreli....hmm asi ani na polovne ucely by to neslo lebo je to stale kratka gul. zbran a musi to riadne nicit maso s tou gulou a na A asi tiez tazko hmmm
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Podel sa o svoje dojmy a pocity ktoré prevádzali tvoju streľbu z toho dela...
ale prakticky to fakt asi na Slovensku nevyužiješ, jedine jazdiť na Aljašku na medvede a losy.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

A hlavne je tento náboj v krátkej zbrani výkonovo už úplne za hranicou zákona.
Aj 44mag je viac menej na hrane.

Ale musí to byť žúžo. http://www.youtube.com/user/vhvzatec#p/ ... DbOeIncq6Q
V čechách majú iný zákon a tým pádom aj viac týchto zbraní... http://www.strelectvi.cz/forum/sandamp- ... -t697.html
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

je to krasa ta sila...hmm ale boze chran ze prvou ranou toho maca netrafis lebo kym namieris znova spravi ti maco krasny cucak na krku,hehe, riadne to rozhodi ruky a oko strelca, mohol by sa vyjadrit niekto kto tuto zbran vlastni dhsiu dobu , ze ake to ma ozajstne vyuzitie.......myslim obmedzenia zakona a dostupnosti streliva atd.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

nehcel by som z toho strielat bez "hluchatok"... :?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

S tým prekročením zákonom stanoveného limitu je to pravda, tu neobstojí ani argument, že je možno použiť laboráciu na spodnej hranici, ako u .44 rem.mag.( 350-360m/s) tá sa v podstate do zákona vždy zmestí, alebo možno použiť strelivo 44 špeciál, ktoré často výrobca pre .44 rem.mag doporučuje. Ale o tom sa už popísalo....Ja osobne by som dal tiež asi prednosť tomu, že si z 500 SW strelím z času na čas z požičanej na strelnici.
Mám trošku obavy z budúcnosti väčších kalibrov v EU.
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

to mas pravdu, ak EU prekopiruje ustravu USA, tak my si budeme moct pobehovet s 500SW a boh vie este s cim..... 50 Bwg an holuby hehe
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Netvor, ty čo fajčíš? :lol: EÚ sa ani len nenechá inšpirovať americkou ústavou, lebo tú dávali dokopy otcovia-zakladatelia, teda chlapíci, ktorí túžili po čo najmenšej buzerácii a čo najväčšej slobode, aby sa mohli realizovať podľa vlastných predstáv a nie podľa predstáv úzkej privilegovanej vrstvy žijúcej v Londýne. EÚ naopak smeruje k okliešťovaniu našej suverenity a je budovaná tak, aby bola čo najväčšmi unifikovaná a aby sa v nej mohli realizovať predstavy úzkej privilegovanej vrstvy (eurobyrokratov) žijúcej v Bruseli. :evil:
A preto sa obávam, že do budúcnosti nehrozí ani .500 SW Mag a už vôbec nie .50 BMG. Skôr v rámci paneurópskeho boja voči nám - zlým, skazeným, chorým a zákerným držiteľom zbraní - hrozí maximálne tak .22 LR a 4,5mm diabolo. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Nová novela, ktorá by mala platiť od budúceho roka už neobmedzuje výkon krátkej zbrane a laser už nepatrí medzi zakázané zbrane a iné. :wink:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1523&start=255
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Čítal som ten topic, aj návrh novely.
:wink:
Teraz vyjadrím svoj názor, teda ide skôr iba o pocit: Neverím, že to prejde tak ako to bolo navrhnuté. Žijeme na Slovensku, v EÚ, máme lavicovú vládu... Skrátka, neverím, že sa neobjavia pozmeňujúce návrhy, ktoré z inak pomerne rozumného návrhu, spravia riadny guláš. Rád by som sa však mýlil.
:P
Moja nedôvera voči politikom možno už dosiahuje rozmery paranoje, ale ja sa skutočne neustále obávam, že nebude trvať dlho a prídeme o právo nosiť zbraň. A začne to rôznymi hlúpymi obmedzeniami. OK, končím, aj tak som OT.
inspiring_jones

Príspevok od používateľa inspiring_jones »

Kapo napísal: http://www.youtube.com/user/vhvzatec#p/ ... DbOeIncq6Q
Na tom videu je fascinujúce sledovať ten prenos energie cez ruky do chrbtice.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Chalan mal uplne vystrete ruky.Moze byt rad ze ho to neposadilo :lol:
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

Jack.....vsimol si si to heheh na konci.......bol to fooooooor, jasne ze sa toho nedockame a preto aj ta 500sw bude busit iba na strelniciach, ved ine vyuzitie v ton ani nevidim...hmmm
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sorráč netvor, keďže tam nebol smajl, bral som to hneď tak nejak vážne. :lol:
inspiring_elion

Príspevok od používateľa inspiring_elion »

vpohode.............ale tej 500 je aj tak skoda .......hmmm
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"