Ruger LCR

robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

To gewehr ja len toľko. Revolver nie je pištoľ, väčšia vôľa u revolveru - hotové nešťastie. Tam by to malo byť zosynchonizované na desatinky mm valec- hlaveň, či myslíš, že tieto už majú pohyblivú hlaveň a nábehovú hranu :lol: :wink: LCR má väčšiu časť rámu z nejakého bakelitu nie z ocele, je to ten materiál ako LCP, preto trochu tie obavy. Už prasklo pár rámov na revolveroch z ľahkých zliatín, tak aby aj z toho nebol za chvíľu zlamovák :roll: Možno by stačilo urobiť tú súčiastku masívnejšiu, síce by sa pridalo pár gramov ale bolo by ticho :?: :lol: Na strelectvi.cz píše chlapík že hrká ako hrkalka pre deti, keď z nej nebudem strieľať, vyberiem včely a dám malému nech sa hrá:idea:
Inak už som povedal, že sa mi LCR páči, asi preto tak špekulujem, nerád by som sa kopol :D
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:DeMaio
To puzdro ti asi moc nepomoze,lebo je konstruovane na naboje v nabijacihc clipoch (odhadujem ze toto konkretne je 45ACP ) a LCRko strelbu s takymto clipom neumoznuje. Mavaju to revolvery na pistolove strelivo. Ty by si skor potreboval nieco taketo:
http://www.midwayusa.com/viewproduct/?p ... ber=466721
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

U SP101 povrch nerezového valca je leštený,
u LCR môže byť čiernený alebo leštený a lesklý.
Ak máš čiernený v., neodporúčal by som abrazívne čistenie.
Pokiaľ nános nie je výrazný /pripečený sajrajt/ - nechal by som čelo valca tak ako je.

LCR má rám z Al a housing = stvrdené sklovlákno, a povrchovku z tvrdého synergistického mat.
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

MRBLUE napísal:to:DeMaio
To puzdro ti asi moc nepomoze,lebo je konstruovane na naboje v nabijacihc clipoch (odhadujem ze toto konkretne je 45ACP ) a LCRko strelbu s takymto clipom neumoznuje. Mavaju to revolvery na pistolove strelivo. Ty by si skor potreboval nieco taketo:
http://www.midwayusa.com/viewproduct/?p ... ber=466721
Veru máš pravdu,lenže s rýchlonabíjačmi je trochen problém..Jeden sme skúšali a náboje vošli len do tretiny..Nepustil ich ten výčnelok za valcom.No škoda,lebo ako púzdro na náboje sa mi celkom páčilo..

To robogti: ja si myslím,že problém bude niekde inde.Dotyčný na CZ fóre písal ako o hrkálke,ale zjavne nevedel čo píše.Ono keby si si LCR-ko poťažkal v ruke zistil by si,že to je len taký jemný hrk,ktorý ako píšu ostatný nevadí absolútne ničomu.To máš ako so všetkým.Keď som kupoval fiata neznalý ma odhovárali,nekupuj,budeš sa s ním iba trápiť a podobne.Mechanici Lenže doba Una a Tipa postúpila a ja mám Fiona už tretím rokom a pohoda.Ale to už som OT..
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Pomotaj sa po tej stranke,co som dal link,su tam rozne puzdra na naboje,nabijace a aj tie gumove pasiky na naboje...
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

No mal som LCR v ruke, ale nestrieľal som. Ja len preto aby sa to časom neuvoľnilo viac a potom nespôsobilo nejakú závadu.
No že doba pokročila, je síce dobrá výhovorka, ale sa mi vidí, že voľakedy bolo tých zbraní menej, robili sa precíznejšie a z poctivých materiálov. :P
LCP je výborný príklad - sklamalo ma na celej čiare
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Veruže tam majú ten Quickstrip.Len pochybujem,že mi ho pošlú :lol:

robogti: tu už naozaj len čas ukáže..
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:DeMaio
Osobne som si so Statov este nic neobjednaval,ale skus sa pomotat po fore,kde su nejake temy o tuningu a tam si chalani objednavaju veci z USA. Urcite ti poradia ako na to.
to:robogoti
Vela zalezi,co od zbrane ocakavas. Ked si to vezmes,Ruger LCP je v slusnej razi 9Br a vazi nejakych 250g,Ruger LCR 38Spec vazi 380g. Ked si proti tomu postavis starsiu klasiku v tejto kategorii "vreckovych" zbrani CZ Duo,tak ma oproti nim velmi malo ucinnu raz 6,35 a vazi nieco cez pol kila. Striela sa s nou ovela horsie ako s LCR,LCP. CZ50 alebo 70 su este o 200g tazsie a strelba je co sa tyka komfortu asi na urovni LCP ci LCR,ale raz maju len 7,65Br. Napriklad u tychto zbrani sa stava,ze sa zlomi udernik.
Ono zavady sa vyskytovali asi vzdy,ale nakolko nebol internet a info zo "zapadu" sa sem moc nedostavali,tak sme sa to nedozvedeli... Urcite su dnes lepsie materialy,lepsia kontrola akosti,spolahlivost a zivotnost. Ale su aj narocnejsi uzivatelia. :)
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

A zabudol si dodať :
1. ľudia neboli také sra*ky - pár gramov hore dole ich nemohlo rozhádzať
2. tie čo vydržali doteraz sú fakt len tie najvydarenejšie kusy z produkcie
3. tí čo mali tie ostatné už otrčili kopytá a nemôžu sa sťažovať

Teraz by to malo byť všetko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

S tymi gramami nemas tak uplne pravdu. Uz za cias Divokeho zapadu sa ako skryte zbrane pouzivali Derringery. Ale az moderne materialy a technologie umoznili vyrazne zmensit a zlahcit zbrane.
Takze ako kompromis klasika a moderna. Ako hlavna zbran kvalitna 1911stka v 45ACP a do ponozky LCPcko :D Howg
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:46, upravené celkom 1 krát.
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

350 štuke..
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ruger LCP a LCR su sezonne zbrane :-)
Kupis, buchas, pokazi sa, kupis nove.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

toš potom by bola načim aj sezónna cena... 8)
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Platis za komfort,za pomer hmotnosti a vykonu. :D ...LCR sa mi zda troska drahy,ale LCP za desat je podla mna normalna cena. Aku inu novu pistol dostanes za 300euri?
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"