Ruger LCR

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

vanto - po kazdom nabiti revolvera novymi nabojmi. ak je na to cas, odporucam po nabiti skontrolovat zapalky a usadenie nabojov aj hmatom - tj. pred zatvorenim valca opisat bruskom palca "kolecko" po zapalkach a aj takto sa presvedcit ze ziadna zapalka nevytraca a vsetky naboje si uplne sadli do komor (rec je samozrejme o SA/DA revolveri s vyklopnym valcom).
eager_dijkstra

Príspevok od používateľa eager_dijkstra »

Dakujem za radu. Rozhodne si dam na stav zapaliek pozor. Vseobecne si davam vzdy pozor ako su naboje vo valci usadene.

Co sa tyka ostatnych reakcii.
Nechcem tu rozsirovat nejaky flame ake ma revolver vyhody.
Chapem a berem kazdu vyhradu ktoru tu vyssie bola spomenuta na margo revovleru.

Ako som spomenul v svojom prvom prispevku som fanusik samonabijacich pistoli a moja druha zbran bude urcite zo sudka:G17,H&K USP
Ta ale bude urcena na strelnicu nie na kazdodenne nosenie.

Preco som si vybral v zasade nieco tak nepopularne ako je revovler este k tomu Ruger LCR?
Svojho casu som musel nosit zbran 24h denne nonstop nejaky ten rok v kuse.
Diali sa okolo mna rozne situacie ktore boli velmi blizko k pouzitiu zbrane.
A preto som si casom zosumarizoval co od zbrane naozaj ocakavam.

-1.Potrebujem malu skladnu zbran aby jej 24h nosenie bolo bez problemov.
-2.Potrebujem zbran ktorej ostava nabojnica vo valci a nepada na zem.
-3.Potrebujem zbran ktora bez obtiahnutia zaveru vie za sebou odpalit naboj jak s plastovym projektilom, tak brokovym a pod. kedze tieto naboje maju mensiu prachovu napln a neobtiahnu zaver.
-4.Potrebujem zbran s ktorou mozem vypalit aj z vrecka siat

Predpokldam ze asi vacsina userov po precitani tychto riadkov sa asi chyti za hlavu.
Ja ale vychadzam z osobnych skusenosti ktore su len moje osobne a nikomu svoj nazor nevnucujem.

Skusim sa ozrejmit preco su tie 4 dovody pre mna tak dolezite:

1. dovod je asi zrejmy kazdemu kto musel nosit zbran v kuse nonstop jak doma tak v aute..proste vsade kam sa pohol. Mat neskladnu zbran znamena po case polavit a obcas ju niekam odlozit. A zbran ktora nieje nosena v kuse je akoby vobec nosena nebola. Samozrejme bavime sa o hranicnych situaciach nie o situaciach pre bezneho cloveka ktory sa musi obavat nanajvys susedovho psa.

2.Preco je to vyhoda to naozaj nebudem rozvadzat na verejnom fore. Ale poviem ze je to 90% mojho rozhodnutia preco revolver.

3.Preco strielat plastovymi ci brokovym a inym nez klasicky projektilom?
Viem ze toto je pre kazdeho pravoverneho strelca smiesne.
Lebo len co najvacsi kaliber a strelivo s co najvyssim zastavovacim ucinkom ma vyznam.
Za prve to suvisi s bodom 2.
A za druhe bol som viac krat v situaciach blizko pouzitia zbrane, a vedel som nabeton ze ju nepouzijem.
V nasej krajine je to tak ze vystrelite jediny raz a skoncili ste.
Dojdete hned o zbrojak aj zbran a to je to najmenej co sa moze stat.
Preto som sa radsej spoliehal na svoje ruky ci ine prostriedky.
Naco mi je potom ale zbran z ktorej sa obavam vystrelit lebo v sekunde vidim tie tahanice co ma cakaju?
Kazdy kto sa snazil ziskat zbran po expertize asi vie o com hovorim.
Samozrejme zvolenie streliva je otazka situacie.
Niekam kde ocakavam nejake poulicne prusery (presilu, noze,psy a pod.) cize menej nebezpecne situacie tak volim plastove, brokove a az ako posledne vo valci su klasicke naboje.
Vdaka tomu sa neobavam pouzit zbran aj v takychto menej nebezpecnych situaciach.
Lebo je velka sanca ze to ten na druhej strane hlavne prezije a ja nepojdem sediet.

4.Ano potrebujem zbran ktora ja schopna palit aj z vrecka siat. Zazil som mnoho konfliktov a dost vela ich bolo sposobom ze nemate ziaden manevrovaci priestor.
Pripadne vas niekto zavola na nejake "stretnutie" a podobne.
Ak niekto ocakava situaciu typu ako z telky ze vytiahnem zbran z puzdra, zaujmem postoj, zamierim a vystrelim.
Bohuzial 90% realnych situacii sa deje v tisicine sekundy kedy nemate ziaden priestor na nejake tasenie a ine manevre.
Najma ked chcem jednat v zmysle nutnej obrany.
Chcem mat zbran nenapadne vlozenu hned po ruke napr.vo vrecku, nech striela v kazdej situacii bez zachytenia zaveru.
Ano za idealne povazujem strielanie v poslednej sekunde od pasa ako kovboj napr.aj z vrecka siat.
Nutna obrana je nutna obrana ...taky je zakon.
Za nutnu obranu povazujem to ze konflikt ste prehrali a ste vo finalnej faze ide vam o zivot a pistol je vasa posledna zachrana.


Este poznamka ku kalibru 38special.
Nepovazujem ho za idealny kaliber. Je menej vykonny oproti 9mm Luger.
K tomu kope jak besny.
Ano kaliber 357Mag. a vyssie raze su omnoho vhodnejsie.
Ale ultralight revolver a 357Mag? Tak to mi prislo uz moc.
Podla mna uplny ideal je revolver na strelivo 9mm Luger. Ale vyraba sa ich velmi malo a nechcel som pol roka zhanat revovler v tomto kalibri.

Toto je moj elaborat preco revolver Ruger LCR.
Spisal som ho vyhradne len preto ze snad niekomu moje nazory pomozu vybrat si spravnu zbran pre seba.
Tak ako mne pomohli nazory inych na tomto fore.
Vravim su to moje subjektivne nazory a postrehy.
Dospel som k nim praxou a tieto moje nazory nezdielam v mojom okoli sam.
Ale verim ze 99% ludi s tym nebude suhlasit.

Je jasne ze clovek napr.drzitel Bcka a rekreany strelec potrebuje uplne inu zbran.
Tak ako su ine priority sportoveho strelca ci bodyguarda.
Toto uplne chapem a respektujem.
Ja som spisal moje osobne preferencie zbrane nic viac a ani svoj nazor nikomu nenutim ani nikoho k nicomu nenabadam.
Naposledy upravil/-a eager_dijkstra v 03 Júl 2014, 15:38, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Otazka: ako sa sprava revolver vo vrecku pri noseni? Resp. ako ho rychlo nahmatnut a uchopit ked bude hlavnou smerovat hore a pazbicka bude zapichnuta do rohu vrecka?
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

su aj puzdra na nosenie vo vrecku nohavic/bundy, vid napr.:
http://www.hermes.sk/blackhawk/blackhaw ... p-b990222/
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ruger LCR 9mm
Po 38Sp, 357Mag a .22LR/WMR pribudol aj 9 mm Luger.

The new Ruger LCR 9mm
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Veľká škoda, že nedali poloskryté kladivo, kde je doplnková možnosť strieľať SA :(
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"