Ruger LCR

inspiring_galileo

Ruger LCR

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Tak som otvoril túto tému,lebo tá v Arminiuse bola o kúpe..LCR-ko je doma tak by som sa rád s vami delil o poznatky,radosti,nedostatky a starosti s touto búchčkou..

Foto po kúpe:

Obrázok

a

Obrázok

Príslušenstvo je iba tá Ruger kapsa,2 klúče a vystrelená nábojnica :twisted:

K dnešnému dňu mám nastrielané 250 nábojov a zatial pohoda..
Naposledy upravil/-a inspiring_galileo v 13 Jan 2010, 15:19, upravené celkom 1 krát.
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Takže slúbené fotky zo včera:

Na tých zhruba 20 metrov je to dosť o život.Asi by som si netrúfol na takú vzdialenosť streliť.
Tých 12-15 metrov už bolo lepšie.

Obrázok

Potom som dostal na skúšku patróny kde gula bola zároveň s nábojnicou.Značku som po ceste domov zabudol.Tých 5 na 15 bolo strelené s nimi..Ostatné rany padli na zhruba 10 metrov.Tie dierky ako od dierkovača sú od nich.

Obrázok

Tu som ešte odfotil ten patrón.Neviem ako ostatný,ale ja som s ním nebol velmi spokojný.Možno na dlhšie laufy áno,ale na dvojpalcák si robil čo chcel..

Obrázok
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

S tymto strielat na 12 metrov je podla mna zbytocne, zbran na to vobec nie je urcena :-)
Mam Ruger LCP a poskuloval som aj po tomto LCR, len to je uz dost velke a tazke oproti LCP.

A chcem sa ta spytat na rychlu palbu jednou rukou z 1-2 metrov, ze ci si schopny do 1,5-2 sekundy zo skryteho nosenia dostat do formatu A4 aspon 2 strely ? Som cital ze ta DAO spust ma dost velky odpor a strhava sa zbran.
Vopred vdaka za odpoved.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Ten náboj je veľmi presný náboj s menšou navážkou určený na športovú streľbu na 25m. Samozrejme zo zbraní s hlavňou. :twisted:
Tieto revolvery sú dobré akurát tak na búchanie pažbou po hlave alebo na boj zblízka ... :cry:
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

BKSL: na 2 metre z púzdra som ešte neskúšal,ale nejbližšie skúsim a napíšem..

Pena: na 10 metrov gut,nie? Nerozumiem tvojmu postu..
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:03, upravené celkom 1 krát.
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

DeMaio gratulujem k prírastku. A koľkože koštoval? Páči sa mi tá hračka, tak daj vedieť ako sa jej vedie po čase :lol: Aké sú subjektívne dojmy zo správania sa pri streľbe?
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Dal som za ňu cez 400 evri..
Dojmy zo strelby sú zatial dobré až na to kopanie.Po prvých 10 som už v kurze a ide to tam kde chcem.Robí to určite aj tá dlhšia spúšť,ale na to si už zvykám..
friendly_robinson

Príspevok od používateľa friendly_robinson »

BKSL - to by som chcel vidieť kde chceš 2 rany za 1,5sekundy využiť! Doby divokého západu sú fuč (tam by si ale s LCP moc vodu nenamútil) a tu musíš potom obhájiť svoje konanie! Chcel by som vidieť ktorý sudca by ti uznal ako legálnu sebeobranu keby si do niekoho nasáčkoval 2 - 3 patróny a ešte aj do smrtiacej zóny! :-) Druhou ranou by si prekročil hranicu nutnej obrany a bol by si stíhaný, ak by zomrel za zabitie z nedbanlivosti! inak ublíženie na zdraví. Inak pri sebaobrane si povinný dbať na život a zdravie útočníka(taktiež na okolnosti, čiže či sa nemôžeš ubrániť iným spôsobom) a môžeš mu spôsobiť len také zranenia ktoré mu v ďalšom protiprávnom konaní zabránia! Tá rýchla streľba je použiteľná akurát na zvieratá a 9BR len na menšie. PS: podľa testov nemá LCP moc bezpečnú spúšť na nosenie patrónu v komore a preto je revolver lepší bo nie je predopnutý(bezpečný). Ale ak ti nevadí riskovať že si odstrelíš gule tak potom nič :-) bez urážky, mám rád zabezpečené zbrane!
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Zatial je problém zohnať plne funkčný rýchlonabíjač tak som našiel niečo takéto.. (kus gumy)

Obrázok

Obrázok

Viete mi povedať ako sa to volá,lebo strýco google už pre mňa nemá žiedne tipy.Poprípade nejaký link?
Naposledy upravil/-a inspiring_galileo v 15 Jan 2010, 07:42, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Walther P1 tie 2 rany do 1,5 sekundy do A4 ma zaujimaju pre extra tazku spust aku ma LCR (cital som). Ide mi o opakovatelnost presnosti za sebou rychlo iducich vystrelov. Je to DAO a jednym stlacenim pretacas valec, natahujes kladivo a zaroven aj kladivo vypustas-samotny vystrel. Co som sledoval videa tak sa mi to zdalo ze LCR je v ruke nestabilne, ale myslim si ze je to ako pri LCP a je to len otazka "predpojatosti" uchopu a o zvyku.

A co sa tyka dokazovania poctu potrebnych ran pri NO tak to mas pravdu.
Uz len jedna rana s relativne povrchnym zranenim je obrovsky problem a zabezpeci ti ze budes zakratko poznat cele policajne oddelenie a mat "prijemny" spanok.

PS: LCP od cisla 371 maju uz novy spustovy mechanizmus takze riziko by malo byt minimalne.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Walther, bez urážky, ale zobuď sa. Pri NO si limitovaný úplne inými faktormi, nie tým, že môžeš útočníka zasiahnuť iba jednou ranou. Tento tvoj výklad je značne skreslený a mylný. Nechce sa mi to detailnejšie rozoberať, napokon sem táto téma nia nepatrí, ale asi toľko, že pokračuje v útoku, môžeš doňho pokojne vysypať celý zásobník a ešte aj prebiť a stále to nemusí znamenať vybočenie z NO.
friendly_robinson

Príspevok od používateľa friendly_robinson »

BKSL - LCR aj LCP sú dosť malé a ich ovládanie nie je s tých najpohodlnejších. Máš pravdu že je to o zvyku a hlavne o tvrdom tréningu streľby. Skús si pozrieť http://www.youtube.com/watch?v=c-tFQ1H4Awg je to fakt sila a je tam viac videí. Pri dobrom tréningu sme strieľali z CZ82 4 rany za 3 sekundy a prvú pretláčanú cez spúšť na 10m do alfa zóny. Tréningom odstrániš aj strhávanie a nevadí ti ani vyšší odpor spúšte. Len pre zaujímavosť Glock pre políciu New York niekedy od 1990 na požiadanie dodáva 17-ky so spúšťou New Yorker II s odporom 5,44kg. Je to preto aby policajti vo vypätej situácii nestrieľali nechtiac. Odpor je ako u revoveru v DA.
LCR vďaka svojej nízkej hmotnosti nemôže byť pri streľbe nadupaných 38spl stabilné a to už tobôž pri +P. Pocit pri streľbe s týchto malích zbraní 38spl je podobný ako pri veľkých a ťažkých 357mag. Priateľka radšej strieľa 357 partizány tj takmer 1000J s Rugera GP100 ako 38 s malého obranára :-)

JACK - každý si vykladá zákon po svojom, ale je irelevantné čo si myslíš, lebo záverečné slovo má aj tak sudca podľa vyjadrenia svedkov, dokumetácie situácie, pár znalcov, znalca s KEU (legálnosť munície) a samozrejme patológa až doňho nasypeš zásobník :-). Nie si limitovaný 1 nábojom ale účelom použitia a následkom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

S tym, co si teraz napisal, je len tazko nesuhlasit.
O to divnejsie ale vyznieva tvoj prvy prispevok, ktory hovori nieco uplne ine. To bol myslim aj dovod Jackovej reakcie...
Walther P1 napísal:Chcel by som vidieť ktorý sudca by ti uznal ako legálnu sebeobranu keby si do niekoho nasáčkoval 2 - 3 patróny a ešte aj do smrtiacej zóny! :-) Druhou ranou by si prekročil hranicu nutnej obrany a bol by si stíhaný...
robogti
prispievateľ
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa robogti »

to je téma počet rán pri NO? :lol: :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"