Ruger super redhawk Alaskan 44mag./ 454 cassul

inspiring_morse

Ruger super redhawk Alaskan 44mag./ 454 cassul

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Mate niekto skusenosti s tymto revolverom?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Chystáš sa loviť losy alebo biele medvede? :roll:
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

To by som volil nieco ine a nie s dvoj-palcovou hlavnov.Jednoducho sa mi ta zbran paci
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Dobre zváž kúpu revolvera v kalibri .44 rem mag alebo .454 cassul. Ak chceš mať doma zbran v týchto kalibroch, zváž najmä dĺžku hlavne. V 2 palcovom prevedení je to iná káva ako v 4" a viac. Pocíti to najmä Tvoje zápästie, popr. lakeť či rameno, o presnosti ani nehovorím a hlavne zváž aj účel, tomu je treba prispôsobiť voľbu revolveru...je to na dlhšie písanie, isto sa tu stretneš s mnohými názormi ktoré budú možno vyvracať tir predošlé atd.
Ak to chceš na obranu, 2ô hlaveň Ti bohato stačí, ale porozmýšlaj nad kalibrom, ja by som volil medzi .38 špeciál alebo 357 magnum.
Ak chceš na strelnici triafať na vzdialenosť 50m a ďalej, vol hlaveň dlhšiu, od 5" viac, v tomto prípade by si mohol zauvažovať aj o kalibroch .44 a vyššie.
Možno že nasledujúce príspevky ale budú radiť niečo iné, ja hovorím o svojich skúsenostiach s revolvermi.
Som hrdým a spokojným majiteľom .44 rem mag :D
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Fyzika plati u kazdeho rovnako, tazko niekto bude vyvracat co hovori harrry. U zbrane je relevantny udaj dlzka hlavne uvedena v jej kalibroch, nie len izolovane v palcoch, takze nie su 2 palce ako 2 palce. Napriklad u .357mag su pri strelbe IMO 3 palce tak na hrane, 3 palce u .44mag su ukrutne malo, o 2 palcoch ani nehovorim (a do toho este aj celkova hmotnost zbrane a umiestnenie jej taziska, co ma vplyv na Mk). Cele sa to prejavi na energii strely a hlavne na chovani zbrane. Mam skusenost s SA 5 palcom od Rugera a popravde, ked clovek laduje tovarenske, vystriela 2 valce a stacilo, zapastie ma dost, ked dava cajove prebijance, da sa zabavit dlhsie. Neviem si ani predstavit ako sa bude spravat dvojpalec, to bude nieco porovnatelne s kopnutim kona. Ak chces z tej zbrane strielat trocha viac (co by clovek zo zbrane ktoru nosi na obranu mal) tak buď vol dlhsiu hlaven, alebo iny kaliber. Inak ako zaujimavost do zbierky ta zbran moze byt zaujimava.
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Dakujem za nazory , urcite popremyslam.Radsej si necham poradit ako kupit nieco apotom lutovat. A este nieco,ako su na tom RUGER ,TAURUS a S@W co sa tyka kvality spracovania a spolahlivosti?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Aj na túto tému sa toho popísalo kede tade neúrekom. Je to úpodobné ako s kúpou automobilu, niekto ide po karoserii, po dizajne, iný ide po kvalite, životnosti motora atď. Tak je to aj s revolvermi a spomenutými značkami.
Ako majiteľ S&W 629.44 rem mag by som asi nevedel byť celkom objektívny, pretože som s tým kanónom nesmierne spokojný, uspokojuje ma po všetkých stránkach, aj presnosť, aj pocity pri streľbe, aj spracovanie, úchop, dizajn, cena. Viem že Ruger aj Taurus sú tiež veľmi oblúbené značky,chválu alebo drísty na ne si prečítaj od streľcov, ktorí sú alebo boli ich majiteľmi. Ja som pri voľbe vsadil na viac ako storočnú tradíciu a skúsenosti S&W. Neľutujem a smelo môžem odporučiť iným.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Na obranu pred človekom je to naozaj oštara. Čo neznamená, že by som ho dal z domu. Na nosenie to tiež moc nie je, ale nie že by som si ho do lesa nezobral. Proste nie je čo riešiť, keď ho miluješ.... :wink:

A k značkám. Z každého sa dá strielať. Ale u kalibrov 44mag a viac, je ruger legenda. Nie len kôli tomu, že bol priekopníkom, ale vyslúžil si aj povesť ako nezničitelný, precízny a spolahlivý.
friendly_northcutt

Príspevok od používateľa friendly_northcutt »

Myslim, ze v tejto razi by bolo vhodnejsie nieco vacsie. Mal som v ruke Super Redhawk .454 Casull s 2,5 palc. hlavnou a nasledne aj s trosku dlhsou 7,5 palcovou v tej istej razi.
Ak by som sa mal rozhodnut, beriem 7,5 palec a ked sa este pritrafi dobra cena, mam o com rozmyslat...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Niekedy vyrabal Dan Wesson krasne revolvery s niekolkymi vymenitelnymi hlavnami. Mal si v jednom kufriku dvojpalcovu na sebaobranu,sestpalcovu na mierenku a desatpalec na lov ci siluety,jednoducho si ich len presrouboval. Neviem ako to je dnes,ked DW kupila Ceska Zbrojovka UB. Pripadne skus pokukat nejake aukcie v zahranici. V ramci Europy by dovoz nemal byt problem a revolvery od Dan Wessona neboli nejako moc drahe a vraj boli velmi kvalitne. Inak,nazory ludi co tu pisu su vacsinou nazory strelcov co vela strielaju,pripadne je zbran sucastou ich chleba,ale ak niesi "bojovnik" ci "sportovec" a chces si len kupit hracku pre potesenie,kludne si kup aj dvojpalcovy kanon v nereze. Clovek si ma robit radost,na to predsa zijeme. :)
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

MRBLUE to si napisal dobre-fakt.Clovek by si mal kupovat veci pre radost.Ja uz dva CZty vlastnim 83a75 ale chcel by som nejaky" REVOLVERIK" do lesa a občas na strelnicu.Ten alaskan sa mi strasne pači i ked zdravy rozum mi vravi nieco ine(cena naboja,rozmery a tiez maju pravdu,ze na tak silny naboj je 2" hlaven mala) Vyhrabal som strelecku revue 8/2006 ke o alaskane pišu.Je to Krááááásna zbran.A tie Dann Wessony si urcite pozriem.
inspiring_morse

Príspevok od používateľa inspiring_morse »

Dá sa vobec kupit na Slovensku?Má ho niekto? ak ano tak napiste.
eloquent_liskov

Príspevok od používateľa eloquent_liskov »

odporúčam RUGER SP 101 357 Mag. Mam jeden na predaj, krásny a nestrielaný. 357 je super caliber s výbornými parametramy pre obrannú strelbu.
profilaktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa profilaktik »

podla mna treba zbran volit podla toho ako komu sadne... ja som po alaskanovi tuzil od kedy som ho po prvy krat uvidel na strankach... az nakoniec som si ho kupil... chlapi... nezabudajme ze z revolvera netreba strielat len full loady, kludne sa daju urobit prebijance cajiky... cize pohoda. Pri poloauto to uz zial neplati, asi by ma svihlo ked by mi neobtahovalo ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"