Zle drzanie revolvera = vypalena diera v prste !!!

inspiring_kepler

Zle drzanie revolvera = vypalena diera v prste !!!

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Video ako sa to stalo.

http://www.youtube.com/watch?v=tmEatEe4FbQ

A chcem sa spytat ci by to urobil kazdy revolver alebo len niektore kusy - netesnost a pod ?
Nikde som sa s niecim takymto nestretol, ani to nikto nespominal ze by sa to niekomu stalo.
inspiring_galileo

Príspevok od používateľa inspiring_galileo »

Myslím,že velkú časť spôsobilo to držanie.Držať palcom valec si koledoval o prúser :wink:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Dilino :!:

Presne kvoli preslahu plamena sa z jednej komory do druhej a nechcenemu vystrelu sa perkusaky na konci valca mazu. :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

BKSL napísal:A chcem sa spytat ci by to urobil kazdy revolver alebo len niektore kusy - netesnost a pod
To ze chcel drzat revolver ako pistol je blbost toho pana, pretoze "netesnost" medzi valcom a hlavnou je vlastnostou konstrukcie revolvera, mozme sa uz len bavit o toleranciach s akymi je vyrobeny, resp. opotrebeni. holt revolver nie je pistol. Na pistoli nepcham palec za zaver, na revolver nepatri na valec.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Veru tak, každý to robí, ale najviac prípadou do teraz som zaznamenal u K 100 :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

S tym zaverom na pistoli sa to mne osobne podarilo nepriamo aj na K100 aj na Ruger LCP.

Pri K100 som drzal zbran iba pravou rukou a popritom natahoval kladivo ale kladivo sa samo :wink: spod mojho palca vysmyklo pricom som aj hned stlacil spust a pac - dve krvave botky v dlani od zaveru. Zbran mi v ruke ale zostala. Cisto moja chyba, ale kvoli tomu uz preferujem len DA system na pistoli lebo pri mojich "vytrhovackach" s puzdra by som si pri kratkej SA spusti co ma K100, uz prestrelil minimalne nohu :-)

Pri Rugery mi nedovrelo zaver po prvej strele lebo bola slaba pruzina a spinava zbran. Tak som mu dlanou pomohol, ale aj hned vystrelil lebo to bolo na cas.
Tiez narazil zaver do dlane ale to bolo oproti K100 uz len take lážo-plážo :-)
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

to sú skúsenosti, a neznalý by povedal že kravina, tot sa bežne dej ale nik o tom nehovorí...
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Uf, to muselo boliet.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Nie som nejaký škodoradostný masochysta, ale TAK IM TREBA! Majú brať zbrane s úctou a rešpektom a počúvať každé jedno slovo inštruktora. NEZNÁŠAM "machrov" čo pri inštruktáži rozprávajú niečo druhým a nesústredia sa a niektorí dokonca ani jasne nepočúvajú a nepozerajú sa na človeka čo im chce LEN DOBRE. Osobne som nebol chváľa bohu svedkom nijakého zranenia pri streľbe, ale už som sa stretol s vyššie uvedenými reakciami ľudí, ktorým som ja podával inštruktáž pred streľbou (z mojej zbrane a oni nemali ZP a teda ani šajn o narábaní so strelnou zbraňou). Ale jedna vec je dobrá na takýchto prípadoch :) - pokiaľ sa niekomu niečo také stane a prežije to :wink: tak už bude mať voči zbraniam rešpekt URČITE :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kotuc
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa Kotuc »

Tiež sa mi páčilo v tom videu že keď mu inštruktor vysvetľoval držanie tak mal na ušiach hlucháne tak to vyzerá s degešmi.
friendly_babbage

Príspevok od používateľa friendly_babbage »

Frajerina je hold bolestivá. pri revolvery nagant by sa mu to nestalo, ale keď vidím tú aroganciu toho maníka k tej zbrani tak mi vôbec nevadí čo sa mu stalo
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

...no hezky, daj "nadržaným pištoliarom" do ruky revolver a výsledok :cry: je tu...

to kotuc, sajus na100% súhlas
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak ja sa z toho maníka nesmejem. Veď aj ja môžem byť jedného dňa taký blbý, že to zo zvyku chytím do pacičiek ako pištol a skončím podobne. Samozrejme, verím, že neskončím (aj vďaka tomuto videjku, ktoré budem mať azda na pamäti), ale už sa tak veľmi nečudujem, prečo je na kvéroch vyrazené "Read user manual before use".
:P
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

Jack, zas sa nepodceňuj,
(každý tomu hovoríme učiť sa na chybách druhých :wink: )

btw: podobný manuál je napr. aj na práčkach, mikrovlnkách... toť len : For actions peoples :D ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"