SAA v .22LR

Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

SAA v .22LR

Príspevok od používateľa Igrlik »

Dá sa kúpiť klon klasického Single Action revolvera v kalibri .22LR tu na našom malom Slovensku? Viem, že ho robí sám Colt, ale aj Uberti, Ruger, Heritage...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

SA rugery a uberti sa sem na objednavku bezne vozia. vlastne doviezt sa da prakticky cokolvek len to dlhsie trva.

je naozaj z coho vyberat. napr.:

Uberti Stallion - je to uberti, tj. mozes narazit na kus ktory bude potrebovat dorobit. rozmerovo je to ale asi zmensenina oproti SAA
http://www.uberti.com/firearms/stallion ... d_head.php

Ruger New Bearcat - nejde o SAA ale plus minus zmenseninu Remingtona 1890 Police. Ale je to Ruger (!) tj. pokial nebudes mat vylozene smolu ziskas kvalitny revolver. cena bude ale na .22LR buchacku mozno trosku vyssia. kazdopadne si to prever, rugery sem vozi staly dovozca a daju sa objdnat aj cez deas.
http://www.ruger.com/products/newBearcat/models.html

Chiappa Plinkerton - moze byt zaujimava ekonomicka volba. Ide o lacny klon rozmerovo blizky SAA, robene to je zo zliatiny, hlaven je ocel a komory su ocelove vlozky v zliatinovom valci. bol o nich clanok v poslednej streleckej revue. este som to nevidel zblizka, moze ist o macku vo vreci...
http://www.cimarron-firearms.com/Specia ... kerton.htm


ide o to ci chces co najblizsi klon SAA alebo staci "nieco ako SAA" na zabavnu strelbu. ja by som bral rozhodne ruger. mam dva a som spokojny. mal som uberti a nesadol mi...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vďaka za info, moja predstava by bola skôr to druhé, t. j. viac zábavná streľba, a teda (zvlášť vzhľadom ku ekonomickému kalibru) aj nie príliš veľká cenová náročnosť...

Skúsim sa mrknúť po tej Streleckej Revue. :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

aby som nemystifikoval - clanok o Plinkertone bol bud v marcovej alebo aprilovej SR. inak vtipny nazov ze :) vyzera to tak ze aj hlaven pozostava zo zliatinoveho plasta a ocelovej vlozky s vyvrtom.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

nasiel som ho v predaji v CR za sympaticku cenu 6350,- Kc
http://www.armyshop-karasek.cz

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Uááááá - :shock: :x Američania už dajú zámok úplne na všetko :!: :roll:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

ako je to v pripade mnohych inych znaciek, na verzii modelu urcenej pre europsky trh tam ten zamok mozno ani nebude. a ak aj ano, sikovny puskar ti zamok vyhodi a duru pekne "zablinduje".


recenzie nijako potesujuce:
http://thefiringline.com/forums/showthread.php?t=352024


ako som uz pisal, radsej by som bral ruger. priplat na standardnu buchacku a usetris si starosti. tento zliatinovy hokuspokus je zivotnostou tak na urovni bakelitovej hracky z dracika.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nuž podľa obrázkov pôsobí fakt ako hračkový "odliatok" - nevadilo by mi vyvložkovanie valca alebo hlavne, ale absencia akéhokoľvek seriózneho obrobenia asi hej... :(
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

tento problémik som riešil aj ja - pekný klon SAA v 22lr, lebo živiť moju Piettu v 45 long colt nie je lacné. Moja predstava bola: pekná, odolná a nie drahá zbraň (hehe, vôbec sa to nebije...). V výbere jednoznačne zvíťazil Ruger Single Six (KNR6, vygúgli si obrázky), kupovať som ho ale musel v Prahe, nakoľko Skaličania nemali licenciu a samotný dovoz aj s jej vybavením odhadovali na cca jeden rok.

Rugera mám doma asi pol roka, vystrieľaných 4000, láska pretrváva. Ešte jedna drobnosť - je k tomu aj valec na 22 WinMag, ten som ale stále nevyskúšal.

Niekto tu spomínal aj Ruger Bearcat, to ale nie je klon SAA, ale viac-menej Remingtonu.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

doplnim, ruger ma teraz v ponuke peknu variantu NR-5FL modelu SINGLE SIX ktora kopiriuje model Vaquero a aj naozaj vyzera ako SAA. rozmerovo ale asi bude kusok mensi ako SAA.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

boris: Vedel by si mi prosím ťa naskenovať ten článok o Chiappa SAA. Tiež mám dosť záujem o túto zbraň a reálne sa dá objednať aj u nás za rozumnú cenu (250€). Zaujímam sa aj o westernovú streľbu. V USA to hodnotia celkom dobre. Viem že to je "zliatinové blato" ale na .22LR by to mohlo postačiť. V CZ to upravuje Řehák a Řehák na flobert verziu, aj nad tým uvažujem, flobertke ale chýba presnosť (únik plynov a pod.) a cena streliva samozrejme. Na zábavu, kto má rád western to môže byť dobrá voľba a lacná jak strelivo tak zbraň. Tiež mám trošku z toho strach, je to inak taliansky výrobca plynoviek Kimar, ak sa nemýlim.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

uz to nebude mozne. tie casaky neprezili stahovacku.

s odstupom rokov by som asi volil bearcat od rugera. pribudlo viacero zaujímavých verzii.
Dancek
občasný prispievateľ
Príspevky: 92
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Dancek »

Vím, že reaguji na téměř 2 roky starý příspěvek, ale možná to bude někoho zajímat.
Mám Ruger Single Six s 6,5” hlavní a dvěma válci pro 22 LR a 22 WMR, je to revolver, na který zde dal sken boris, na rozdíl od obrázku mám stavitelné hledí. Ze zvědavosti jsem změřil rychlosti střel několika nábojů 22 WMR, přikládám tabulku.
Prílohy
22 WMR.jpg
martin
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa martin »

nekupovet chiappa plinkerton mne aj kamosovi vydrzala500vystrelov potom sa zodrala vnutorna suciastka pol roka kym prisla na objednavku zoderie sa znova a je po parade je krasna ale strielam s nej uz len sporadicky ram hlaven a valec ok creva strasne zle
martin
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa martin »

Moju chiappu este mam ale na trhu sa objavil ruger wrangler 22lr je to klasika saa stoji350 eur.kupim ho precital som vsetky mozne americke fora a na tieto modely novsie (to co sa predava u nas)sama chvala naozaj chiappa je fajn ale nevydrzi chcem wranglera uz setrim dufam ze vydrzi
martin
občasný prispievateľ
Príspevky: 13
Registered for: 2 years

Príspevok od používateľa martin »

Chiappa sa kazi preto lebo obisli vsetky mozne patenty a na posuv otacanie a aretaciu valca si vymysleli nieco uplne ine a strasne suciastka(pero)ma hrubku milimeter ked sa zoderie o pol milimetra valec sa neda odblokovat natahovat na vystrel a vysrelit sa da ale neda sa odblokovat na volne pretacanie pri nabijani a vybijani
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"