SW 629 2 5/8"

eloquent_ardinghelli

SW 629 2 5/8"

Príspevok od používateľa eloquent_ardinghelli »

Zdravym
Chcem kupit revolver kal. 44magnum,potrebujem ho ako druhu zbran do lesa.Pri prezerani ponuk niektorych vyrobcov ma najviac zaujal spominany model,pretoze asi najviac splna moju predstavu o doplnkovej zbrani(mala,vykonna) popripade este SW 329 NG.Chcem sa opytat ci su na trhu este nejake modely v tomto kalibry co rozmermi nepresahuju spominane dva.
Dalej by ma zaujimalo ako je to so strelbou(presnost,spatny raz,..) pri takto malych zbraniach a silnych kalibroch?
dakuejm
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 7 months

Príspevok od používateľa RisoP »

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Tak krátka hlaveň v tak silnom kalibri mi pripadá nevyvážené....
Možno by Ti stačilo aj .357 mag s krátkou hlavňou.
Strielal si už z .44 rem mag?
Skús s krátkou hlavňou, lebo sa môže stať že kúpiš a zistíš že toto si nechcel....
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

S presnosťou nie je problém, skôr by som povedal, že z praktického hľadiska je problém so spätným rázom a úsťovým výšľahom ...
Krátka hlaveň má za následok vysoké úsťové tlaky, veľmi veľký hluk výstrelu. Úsťový výšľah z krátkej hlavne najmä v šere je veľmi výrazný (samozrejme je to aj vecou použitého prachu), po 1. výstrele by si v tme už musel ďalšie výstrely strieľať naslepo. Pre ovládateľnosť zbrane, resp. pre možnosť druhého výstrelu je dôležitá aj hmotnosť zbrane - každý gram hmotnosti naviac sa pri .44 Rem. Magnum hodí ...
Mám 44. Magnum s hlavňou dlhou 6 palcov, a kratšiu ako 4 palce by som nechcel ani zadarmo.
Skutočne doporučujem vyskúšať si zbraň v .44 Rem. Magnum a až potom uvažovať, či je to skutočne to pravé.
eloquent_ardinghelli

Príspevok od používateľa eloquent_ardinghelli »

z 44 mag som este nestrielal preto sa pytam skusenych na nazory.
z 357mag som uz strielal a v praxi ma velmi nepresvedcil,ze to je to prave naco by som sa mohol spolahnut v pripade potreby.pri dostrelovani kančeka (cca 90kg) ho az druha rana do hlavy z 2m presvedcila,ze je koniec.bolo jedno stastie ze mal kanec prestrelenu chrbticu v zadu a fungoval len na predny nahon,lebo keby bol plne funkcny pohon 4x4 pochybujem,ze by bol cas aj na druhy vystrel do hlavy.preto pokukavam po 44mag,chcem to na kazdodenne nosenie a nieco vacsie mi pride dost neprakticke.a ak ste uz aj skusali strielat v nejakom krovinatom poraste,kde dobre,ze sa neplazite je dlhsia hlaven skor nevyhoda,lebo sa vkuse o nieco zachytavate (pripad tej 357 mag mala 5"hlaven).tu som pozeral,kde maju 3" hlavne a nezdalo sa mi to az tak tragicke
http://www.youtube.com/watch?v=ZHe1f7T5 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=EihqeX_S ... re=related
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

az zozenies niekho kto ma lebolber v 44mag s 2" daj vediet, za jeden valec by som si z toho chcel buchnut nech viem co je to masaz zapastia :)
eloquent_ardinghelli

Príspevok od používateľa eloquent_ardinghelli »

dali ste mi do hlavy poriadneho chroboka
este jedna otazka.kaliber 410GA 2 1/2" a kratka hlaven?
keby sa strielalo strelivo SLUG 410 2 1/2" (federal),priemer vacsi nez u 357mag a J na urovni 357mag(teoreticky).
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"