Ktorý revolver v kal. 45 Colt kúpiť?

eloquent_varahamihira

Ktorý revolver v kal. 45 Colt kúpiť?

Príspevok od používateľa eloquent_varahamihira »

rozmyslam o kupe revolveru v tomto kalibry.ked som pozeral strelivo,tak je na trhu v rozmezi od 400 J - 1600 J co mi pride ako velke + (slabsie na strelnicu,silnejsie na nejake pripadne navstevy lesa).na jednom US fore som cital pri porovnavani kal 44mag vs 45Colt,ze pri rovnakej sile(J) streliva je spatny naraz pri 45Colt mensi +vacsi priemer strely.co mi zas pride,len ako dalsie +.
takze chcel by som Vas poprosit o nejake skusenosti,postrehy,pripadne nazory na tento kaliber.
povodne som uvazoval o klasickom 4"revolvery,ale,ked som pozeral novinky v Tauruse,tak mi padol do oka tento
http://www.taurususa.com/2010newcatalog ... og_page=10
co si myslite o pouzite silnejsieho streliva 45Colt (900-1000J) pri takomto revolveriku
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:48, upravené celkom 1 krát.
eloquent_varahamihira

Príspevok od používateľa eloquent_varahamihira »

hej +P ,a to som sa chcel este opytat,musi byt pri kal.zbrane uvedene vyrobcom 45Colt (+P) aby sa mohlo pouzivat taketo strelivo
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

.45 LC Buffalo Bore heavy lead +P 21.1g 404m/s 1,718J ...neskusal by som to z toho plastoveho Taurusu Judge :-D
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1316
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Aj keby taku vykonnu laboraciu ta zbran vydrzala(o com vyrazne pochybujem),tak by to bol pre strelca dost zaujmavy zazitok :)
Aj so 700J laboraciami,co spominal bum to pri 400gramovom revolveriku drzanom dvomi prstami,bude dost "boliet".
Ma uz niekto na Slovensku ten umelohmotny Taurus? Mne sa skor pozdava ten 38Special.
inspiring_mcnulty

Príspevok od používateľa inspiring_mcnulty »

45.ku som strieľal ale na výkon pre cowboy action. Veľmi pohodová streľba ale odradilo ma zháňanie nábojníc + drahšie strieľanie. Podľa mňa
laborovať to na výkon 1600J úplna somarina. Ale proti chuti.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ak by si chcel strielať .45 na 1600 J, to môžeš rovno kúpiť Cassul.
Skús 1000 J a myslím že Ti to bude stačiť.
+P strelivo len tak z hocijakej zbrane neradno strielať, výrobca zvyčajne uvádza či v konkrétnej zbrani je dovolené +P strielať.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

1600j :) nie je to uz tzv. "ruger only" laboracia? pre radost z velkej rany, preco nie. ale pouzit to v obrannej situacii bez hluchatiek? nie dakujem, nechcem aby mi vystrel z vlastnej hlavne rozhodil motoriku a rovnovahu. beztak by som bol posrany az za usami... obzrel by som sa po SA rugeroch model blackhawk v .45LC. tie su robustne, dostupne a relativne cenovo prijatelne.
eloquent_varahamihira

Príspevok od používateľa eloquent_varahamihira »

nemam v plane pouzivat 1600J,to som len uviedol rozsah vyberu streliva.na bezne strielanie na strelnicu by bolo klasicke stelivo 400-600J a na nejaky ten vylet do prirody nieco okolo 1000J.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 17 Jan 2011, 21:37, upravené celkom 1 krát.
eloquent_varahamihira

Príspevok od používateľa eloquent_varahamihira »

v prvopociatkoch som rozmyslal nad Ruger Redhawk 4,2"
RisoP
prispievateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17 years 8 months

Príspevok od používateľa RisoP »

" na nejaky ten vylet do prirody nieco okolo 1000J. "
Na toto mám odpoveď: aj v 357 mag existuje množstvo výkonného streliva, ktoré je mierne nad 1000J. Geco, Fiocci
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1316
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:RisoP
...to mas pravdu,ale do hlavne 357Magnum sa ti nezmesti palec,tak ako do hlavne 45LC :D
Mozu mat rovnaky vykon a v podstate aj ucinnost,ale skratka niekomu je simpatickejsia v terci velka diera a nie mala.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"