Revolver S&W - údržba, čistenie, mazanie.

Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Revolver S&W - údržba, čistenie, mazanie.

Príspevok od používateľa dirty harry »

Je treba revolver ošetrovať aj zvnútra?
Dá sa to urobiť aj doma na stole alebo sa vyvarovať hladaniu odstrelených pružiniek po koberci a dať to radšej odborníkovi?
Vnútornosti je treba čistiť aj mazať?
Čím mažeme, olejom alebo vazelínou?
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Neviem ci to je este aktualne ale som cerstvy majitel Ruger LCR a na otazku udrzby mi bolo povedane, ze cistit len z vonka nic nerozoberat, nikam nestriekat olej len pucovat hlaven, valec a handrickou vsetko ostatne od usadenin.
Ak mate ine skusenosti tiez sa rad necham poucit.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Závisí od používania a nárokov majiteľa. Revolver je stroj. Každý stroj je dobré čas od času premazať. LCR nemám (teda okrem toho, že som ho ohmatal, nepoznám), ale pri otvorení revolvera (pažbičky a bočnice) by žiadne pružiny lietať nemali. Ja mám Colt, odporúčam počkať, určite sa ozve nejaký majiteľ LCR, ktorý s ním má konkrétne skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Po pravde mi to bolo divne, ked somdal dole pazbicku je tam uzamykaci blok a strunka ale vsetko ostatne je skryte a po rozobrati sa to moze rozprsknut. Aj v navode (anglickom pre mna dost zbytocny) bola ikonka nemazat ale dalo by sa to vysvetlit aj nemazat valec a osku valca.
Budem rad ak mi niekto upresni co konkretne mazat treba a co nie.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Nekupoval si LCR na Slovensku? Ak áno, tak predávajúci je povinný priložiť aj slovenský návod. Ak ti ho nedal, reklamuj. :)
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Kupoval som v Bratislave ale si nespominam ci som vobec niekedy dostal prelozeny navod pokial nebol sucastou navodov od vyrobcu.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Jo, ja tiež nedostávam slovenský návod vždy. Ak je tam aspoň anglický, tak to neriešim, aj preto, že niekedy tie preklady sú naozaj žalostné.

Pokiaľ viem, predávajúci má zákonnú povinnosť dať k tovaru návod v slovenskom jazyku. Čiže im povedz, že si nedostal návod, a nech ti ho dajú/pošlú.
Ja som toto spravil raz, keď mi k satelitnému set top boxu dali len originálny poľský návod. Napísal som mail, a hneď mi poslali poštou slovenský návod a ospravedlnili sa, že ho zabudli pribaliť.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 18:20, upravené celkom 1 krát.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Pozrel som ten manuál. Na str. 20, ods. 6 píšu 2-3 kvapky oleja (obrázok 9). Zároveň dotiahnuť skrutky - obr. 10. Periodicitu som nenašiel.
Na Rugerforum borci píšu namazať po každej tisícke.

Ešte pridám toto: http://www.realguns.com/articles/224.htm
Je tam aj foto rozobranej zbrane. Modulárny systém, ľahko rozobrať, ľahko zložiť späť.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Vdaka za rady, dopisal som to do manualu.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Zdravím páni, dnes som sa stal hrdým majiteľom svojho prvého stainless steel revolveru :) a to Smith & Wesson 686 357 Magnum 4" a chcel by som sa popýtať, aký prostriedok používate na čistenie tých nechutných karbónových usadenín na valci a nábehu do hlavne. Poraďte nejaký špeciálny prostriedok čo je u nás dostupný ;)
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Ja používam GUMU na atrament, je dvojfarebná, bielo - sivá. S tou sivou to ide dole raz, dva.
Používateľov profilový obrázok
2weird2die
častý prispievateľ
Príspevky: 741
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa 2weird2die »

na nerezové sudy používame 3M Stainless steel cleaner & polish, popravde ale neviem, či to niečo spraví s usadeninami. Najlepšie bude, ak sa spýtaš mototechnu. On určite má bohaté skúsenosti s nerezom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"