Aky kupit?

Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Pani vie mi niekto zmysluplne odpovedat, preco su medzi nami este stale jednocinne revolvery ? Myslim tym aj novu produkciu najznamejsich vyrobcov. Cim je to sposobene ? Je to len cisto zaujmom o cowboysku strelbu alebo je v tom nieco viac ? Ceny novych kusov sa totizto velmi priblizuju k dvojcinnym.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Dovody su rozne a myslim ze sa u jednotlivych strelcov navzajom doplnaju a kombinuju.
Velmi zjednodusene dovody ako ich vidim ja (tiez fanusik SA revolverov):

- zaujem o historicke zbrane a ich repliky ci moderne derivaty, relaxacna strelba
- sportove nacinie pre preteky westernovej akcnej strelby
- jednoduchsi mechanizmus a plny ram (SA/DA revolvery maju ram zuzeny konzolou valca) a z toho prameniaca vacsia vhodnost na strelbu vykonnejsimi nabojmi - predpoklad vyssej zivotnosti = obluba u milovnikov velkej rany, strelba na siluety, v niektorych statoch polovna strelba kratkou
- modernejsie typy SA revolverov maju nejaku formu poistky zapalniku (napr spustova paka) co v kombinacii s SA spustou dava predpoklad vysokej padovej a manipulacnej bezpecnosti. repliky ci modely bez spustovej paky je stale mozne velmi bezpecne nosit s kladivom spustenym na prazdnej komore. v kombinacii so vsetkym horeuvedenym zrejmy dovod obluby ako zbran pre pohyb v terene (trekking, polovna zalozka, truck gun atd.)

SA revolver je podla mojho nazoru v sucasnosti takmer vylucne sportova zbran pre niektorych s romantickym nadychom ktorej sa ale da najst aj prakticke vyuzitie (spominane "nosenie do lesa"). na kazdodenne nosenie "do mesta" to veru nie je najpraktickejsia volba (hmotnost, rozmery, kapacita, zdlhavost prebitia) ale proti gustu... :)
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Len mi potom nejde do hlavy ten tvar pazbicky. Pride mi neprakticky pre ladicov navaziek. Strielal som totizto zo svojho Super Redhawku svoje laboracie (gumena pazbicka, DA revolver) a potom to iste z kamaratovho Super Blackhawku (drevena pazbicka tvarovana ala Colt SAA) a zvladnutie spatneho razu bolo 100 a 1 v prospech mojho detatka.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Možno sa mýlim, ale čo som počul, so spätným rázom sa pri starých SA revolveroch pracuje dosť odlišne než pri moderných zbraniach. Nesnažíš sa ho ovládnuť takým spôsobom ako je tomu u dnešných pištolí či SA/DA revolverov s kvalitným gripom.

A možno sa mýlim ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

nemyslis sa. spatny raz pri SA rev. nechas pracovat pre seba a nezapasis s nim. nechas ho aby ti pekne nahral kladivo pod palec pre dalsie natiahnutie. samozrejme pri technike rychlopalby natahovanim palcom slabej ruky ako vo westernovej strelbe kde sa striela na rychlost slabuckymi laboraciami v .38spl je situacia odlisna.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Moja skúsenosť hovorí, že keď chceš SA revolver a dobré výsledky, tak moderný klon SAA s rukoväťou Bisley.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Bodaj by nie. Ved model Bisley je historicky (resp. historizujuci ak sa bavime o rugeroch a klonoch) zavodny special vytvoreny Coltom pre potreby medzinarodnej sutaze v mierenej strelbe v anglickom Bisley ktory bol na prelome storoci popularny ako olympiada. Je to vsak velmi individualne, mne rukavat a kladivo Bisley modelu absolutne nesedi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"