Starší Taurus .22WMR ?

Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Starší Taurus .22WMR ?

Príspevok od používateľa 3500korun »

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať skúsenejších - dostal som ponuku na revolver Taurus .22WMR, 3 palcový, starý asi 15 rokov, na začiatku pomerne málo používaný, potom skoro vôbec (zdravotný stav). Aká je za to asi primeraná cena, vzhľadom na vek, kvalitu...?
Na čo si pri kúpe staršieho revolvera dať pozor? Mal by byť určený na strelnicu + sebaobrana v prírode (dúfam ale, že ho na to nikdy nepoužijem, skôr preventívne)

Niekoľko rokov sa venujem športovej streľbe, ale revolverom sa moc nerozumiem, každá rada/názor k danej zbrani ma poteší.

Za pomoc vopred ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Taurus po tlakovke,ocelovy cena max.do 150eur.Prvom rade ked natiahnes kladivo do zadnej polohy,potom ho spustis ale spust maj stale stlacenu skus volu pri uzamknuty valca.Pozri vyvrt hlavne ci nieje hrdzavy,najlepsie odskusat chod celej zbrane na strelnici :wink:
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ďakujem :) A ešte otázka - našiel som, (aj tu vo fóre) že tie staršie Taurusy boji nejako kvalitovo horšie. Čo to znamená po prepočte na vystrelené náboje, koľko to asi vydrží? Máte niekto skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Taurus je celoocelovy,zivotnost sa pocita v desiatkach tisic vystrelov,starsie Taurusy praskali pri nabojoch 38.spl v magnumovych razach,ale pri kalibry 22.wmr nieje co riesit :wink: max.rupnutie nejakej suciastky,ale pokial viem Frano Nitra dovaza taurusy stale takze urcite sa budu dat zohnat :wink: Otazka podobny taurus mal znamy s vymennym valcom,máš s vymennym alebo iba 22wmr :?: zivotnost neries nakolko ceske Holeky su zo zinkovej zliatiny a vydrzia velmi vela,len necvakaj na prazdno lebo raz som mal revolver Rossi a tam mi rupol zapalnik,musel som ho vyrabat :wink:
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

To si ma potešil :) Aj som si myslel, že .22 veľa škody nenarobí. Pokiaľ viem, tento výmenný valec nemá (teda aspoň terajší majiteľ ho k nemu nemá) a ani som ho na nete nenašiel. Má to byť model M66, ale ten som nikde v kalibri .22WMR nenašiel. Myslíš, že by sa dal zohnať k nemu .22LR valec aj keď je taký starý? Lebo bolo by to super, vzhľadom na cenu nábojov. Čo som z terajšej ponuky našiel, tak Taurus robí zvlášť modely .22LR a .22WMR. Ale nechám sa poučiť.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Hovorim neviem ci to nebol aj model 94,mal dva valce,dokonca s valca 22wmr,strielal aj 22lr,ale ze bud isli tazko von,alebo niečo mu tam robilo,ale strielalo :wink:
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

nechcem zbytočne prudiť, ale kaliber 22 WMR je exotika bez skutočného významu - strelivo drahé, zastavovací účinok minimálny...Pokiaľ to máš len s valcom na WMR, vyprdni sa na to, kúp revolver s originál dvoma valcami alebo rovno väčší kaliber - bude to za rovnakú cenu (čo sa streliva týka).
.
Ad aftermarket 22 lr valec - ťažko ho zoženieš a ešte ťažšie zlegalizuješ...fakt to zato nestojí...
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Neprudíš, a už vôbec nie zbytočne, som rád za každý názor :)
Hľadám spôsob, ako v rámci obmedzených finančných možností strieľať. Tento revolver predáva známy, páči sa mi, ale ešte sme sa nedohodli ani na cene, preto sa tu na to pýtam. Skúsim sa opýtať Fraňa na ten valec, tam bol aj tento revolver v r.1995 kupovaný. Je to model 941, nie 66 ako mi pôvodne povedal.
Nechcem však kúpiť (aj keď môžno za dobrú cenu) nejakú "pre mňa blbosť čo nevyužijem"
Používate niekto .22WMR? Dá sa to použiť aj na sebaobranu? našiel som k tomu kopu článkov, každý tvrdí niečo iné...nejaké vlastné skúsenosti?
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

ok, poďme na to od základu:
- chceš strieľať lacno? Zabudni na WMR, riešenie je lr
- chceš strieľať v cene streliva WMR? Zabudni na WMR, kúp si jazdený 357 mag z ktorého budeš rachotiť 38 spl - vyjde to cenovo narovnako s tým, že zo streľby budeš mať aj nejaký pocit a zároveň ho môžeš použiť na obranu...
- k tomu extra valcu 22lr - je to kvalifikované ako hlavná časť zbrane na ktorej musí byť rovnaké výrobné číslo! Preto ho nekúpiš ako aftermarket. Keby nejako aj, musíš to zlegalizovať čo rozhodne nie je 5 minút na polícii!
- ja mám obidva valce na svojom Ruger Single Six, ten WMR je skutočne len sviatočná exotika...nič viac, nič menej, okrem toho musíš pripočítať poplatky za nákupné povolenie a registráciu, valec sa počíta ako ďalšia zbraň...-((
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Znie to viac než logicky s tými nábojmi :)
No ale s tým valcom si ma moc nepotešil :( Do toho Taurusu som sa zaľúbil a v tomto som videl celkom schodné riešenie, to som ešte nevedel že to bude také komplikované...ach jooo idem rozmýšľať a vymýšľať ďalej.
Ďakujem Vám obom za cenné rady :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"