.44 Rem Mag vs. .454 Casull

shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

.44 Rem Mag vs. .454 Casull

Príspevok od používateľa shot »

Viete niekto z vlastnej skúsenosti pocitovo porovnať výstrel z porovnateľných zbraní (hmotnosť, dlžka hlavne) ráže .44 Rem Mag a .454 Casull?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Keď si vyberieš strelivo v oboch kalibroch a v porovnateľnej rýchlosti tak je to takmer to isté, ale obecne samozrejme .44 rem mag je slabší kaliber ako .454 cassul. Choď a vyskúšaj a potom sa tu podel o dojmy :D
teším sa :D
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Ďakujem za príspevok. Avšak:
1. Mám záujem o reálne skúsenosti, nie romantické predstavy.
2. Ak by som chcel strielať rovnakú hmotnosť strely pri rovnakej rýchlosti v obidvoch rážach, de facto by som tú druhú ráž nepotreboval.
3. Fakty na prípade Hornady (rovnaká hmotnosť strely, nie rýchlosť).
Casull 454 240 gr – 1900 fps a 1923 ft-lbs
44 Mag 240 gr – 1350 fps a 971 ft-lbs
Casull 454 300 gr – 1650 fps a 1813 ft-lbs
44 Mag 300 gr – 1150 fps a 871 ft-lbs
Viditeľne ide pri rovnakej dĺžke hlavne o dvojnásobnú úsťovú energiu.
4. Keby som mohol "ísť a vyskúšať", nepotreboval by som na to "múdru" radu, zvládol by so to sám.

Záver: Stačí, ak bude na toto vlákno reagovať niekto, kto naozaj má k veci čo povedať.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Ja som to vyskúšal, no poviem Ti že .454 cassul by som nechcel ani zadarmo, v nijakom prevedení. Nechcel som Ta odradzovať.
Aj ja som čakal na odozvy, ale nikto sa k ničomu nemá a myslím si že viacerí skúsenosti majú. Možno že sa Ti ozve niekto až pominie tento vianočný blázinec.
Pekné Vianoce :D
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Skúseností bude pomenej. U nás bolo doteraz "embargo" na výkonné zbrane. A tak ich je pomenej. A tých pár, čo je, leží v skrini, lebo strelivo drahé a zápästie bolavé.

Casull bol môj sen od malička. A keď som narástol, tak som sa uspokojil aj z 44mag. V podstate ani jej výkon nemá reálneho využitia. A na to, čo behá po zemeguli to bohate stačí. Len sa treba trafiť.

44mag je pre mocnejšieho chlapa ešte na hranici príjemného strielania. Predsa len to bolo navrhnuté na reálne použitie. /Lov a obrana proti divokým zvieratám. /

Na rozdiel od megaráží 454, 500 a pod. kde ide už len o chvastanie, kto zvládol vystrielať celý bubon bez PNky.

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 13:58, upravené celkom 1 krát.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Presne ako pise bum. Ako .44 Mag., tak aj .454 Cassul celkom v pohode. 454ku som mal Taurus Raging Bull s hlavnou dlhou 8 3/8'' s kompom. Bezne som naboje laboroval na cca 2250 J. Myslim, ze by slo aj viac, ale s Accurate prachom no.9 to bolo maximum. 44ku laborujem na cca 1400-1450 J. Rozdiel samozrejme bolo citit, ale nic hrozne. Snad len ten hluk pri .454ke mi trocha viac prekazal, ale ako pisem, uplne v pohode sa s tym strielalo. Reci typu, ze po par ranach je ruka v prdeli, hmm no neviem neviem. Snad ak niekto striela ,,len" napr. 9mm Luger a potom hned ide strelit aj par ran zo .454ky, tak beriem, ze sa mu to musi zdat ako hrozna rana. Ale ak strielas bezne .44ku Mag. a potom skusis .454ku, tak ziaden sok ta rozhodne necaka. Este doplnim, .44ku mam tiez taurus. Hlaven dlha 6,5" s kompenzatorom.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

No, skúsenosti sú rôzne. Ale veď aj ludia, zbrane a náboje. :lol:
Jak winchestery netuším, ale Hornady je jiná káva... Buben ještě nikdo nedal... Kolega je ochoten vysmažit raději 10x 500SW z našeho revolvírku, než 3x .454 Hornady z Alaskanu... :lol:
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Ďakujem a príspevky, páni, a prajem príjemné sviatky.
Zoberiem to od konca, resp. posledného príspevku:
Ľudia sú rôzni a vnímanie maximálne akceptovateľného spätného rázu je preto tiež rôzne. Preto som sa pýtal na subjektívne skúsenosti. Youtube je plný shotov s 50-kg dievčatenkami veselo páliacimi zo .454 Casull vrátane Ruger Alaskan.
Peťo454 - so Zuzkou a Ivkou...Však? :D Kompenzátor som si na videách nevšimol. Ďakujem za info.
Na druhej strane na viacerých amerických fórach je prevažujúci názor, že .44 mag a dosť.
Reálne využitie? Je jasné, že tieto ráže boli vyvinuté na lov ťažkej zveri/poslednú obranu pred nebezpečnou zverou. U nás krátka na lov nie je povolená. Na druhej strane, drvivá väčšina strelných bola pôvodne určená na vojenské/obranné účely. Súhlasím, ale záber mám širší. Ak by som mal zbraň len na "primárne" účely, vystačím si s jednou devinou. Ak sa však bavím... A bavím sa presnosťou a na väčšie vzdialenosti. A tam mi ide aj o balistickú krivku. Ak by mi nešlo, vystačí .45LC. Dokáže všetko, čo treba. Ak chcem plochejšiu krivku, idem do .44 Mag, napriek výraznému nárastu tlakov (pri rovnakej hmotnosti projektilu). 454 Casull je balisticky a výkonovo o (zásadný) stupeň vyššie. Američania píšu, že je pocitovo horší ako .460, .475 a .480. Samozrejme je to objemom nábojnice a teda tlakmi. Najpresnejšia ráž dnes je pravdepodobne .475 Linebaugh. Vlastné skúsenosti s týmito veľkými rážami nemám a preto sa pýtam. Skôr, ako niečo objednám. :twisted:
Súsenosti so 44 Mag a 357 v 2`` (oceľ) mám. Ďakujem za tip.
Strelivo? Treba si ho robiť doma. :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pokial ide o subjektivne vnimanie spatneho razu, tak presne ako pises, dvaja ludia nebudu mat rovnake vnimanie razu, uz len kvoli tomu , ze kazdy tu zbran inak chyti do ruky...

co je vsak este dolezite, a to prave mozes poriesit prebijanim nabojov, je volba prachu. Pre revolveroch s "karabinovou" dlzkou hlavne :) uz treba volit primerane pomaly prach a vyvin rany je hned o poznanie prijemnejsi

inak.... ak to chces hlavne na presne strielanie na vacsie vzdialenosti, skus kuknut este na ceskeho vyrobcu PICRA , vyraba velkorazne revolvery vo vlastnych wildcat razach, priznam sa vsak, ze vobec netusim ako je to s cenami za revolvery a komponentov na prebijanie

http://www.picra.cz/czech/revolvery.htm

http://www.picra.cz/czech/naboje.htm
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 14:00, upravené celkom 1 krát.
shot
prispievateľ
Príspevky: 173
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa shot »

Roman:
Ďakujem. O Pikra revolveroch viem. Pred časom (zo dva roky dozadu) som si ich preštudoval. Prvý problém je, z môjho pohľadu, "firemná" ráž. Druhým dizajn. Ja rád strieľam z niečoho, čo sa mi aj páči. Inak by to bolo ako mať škaredú manželku len preto, lebo dobre varí. Takže viac ako v Pikra, sa vidím vo Freedom Arms.

Nejde mi ani o "pušky do jednej ruky". Ide mi o krátku v ráži krátkej. S jednoranovou špecializovanou "krátkou" s 30 cm hlavňou v puškovej ráži vie trafiť aj môj pes. :wink:
Okrem toho už toho mám doma dosť a tak som rozhodol, že nový revolver vo výkonnej ráži by mal byť starý dobrý klasický SA. Šesťpalec už mám, takže skôr 7,5 ``. Klasika je predsa 7,5``! :)

Bum:
Na sto metrov nepotrebujem výkonnú ráž. Na to mám 9x19. Alebo ten 2,5-palec.
Čo sa týka hluku, neviem sa vyjadriť k ničomu silnejšiemu ako je .44 Mag. Z pohľadu možných negatívnych reakcií verejnosti však zatiaľ problém nevidím.
Z môjho pohľadu je napr. .357 Mag z krátkej hlavne nepríjemnejší ako .44 Mag z dlhšej (6-8,75``).
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

454 cassul ma spetny raz neprijemnejsi - ostrejsi. Vseobecne tento naboj povazujem za neprijemny co sa tyka spetneho razu. Dokonca si dovolim tvrdit, ze pocitovo sa pri rovnakej dlzke hlavne blizi 500 sw - ale tam mas uplne inu max. energiu.

Na druhej strane never tym prispevkom a recenziam kde sa hovori o "hororovom" spetnom raze. Z osobnej skusenosti mozem konstatovat, ze kludne vystrielam 50 ran 500 sw a nemam ziadne problemy s rukou. Ak to dobre drzis tak problem mat nebudes. Ak to chytis zle tak ti to vybije zuby, alebo vyklbi prst /viz. youtube/.

Osobne ti radim ak si vyberas z tych dvoch tak 454 cassul. Tieto kalibre vyzaduju prebijanie a ty si spravis vykon podla toho na co budes strielat /strelnica, lov, demolovanie predmetov/. U 454 Cassul mozes strielat aj 45 LC a ten pri vahe toro revolveru skoro necitis... Este si pozri 460 SW magnum, tam mozes pouzivat aj 454 Cassul a 45 LC.

Este dodavam, ze pre strelbu s tymito kalibrami DOPORUCUJEM strelecke rukavice....


Samozrejme 500 sw je 500 sw... :P
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

ked spominate ten Ruger Alaskan,da sa na Slovensku bezne dostat?
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Viem, ze tento pripevok sem celkom nepatri, ale ... pani, ked sa uz rec toci okolo velkoraznych revolverov, mam dilemu ohladom revolverov Ruger:
K161: 645,84 €, .357Mag 6"
KRH-44: cca 860 €, .44Mag 7,5"
KSRH-9: cca 905 €, .44Mag 9,5"
v skalickom BW Armse maju tu 161-tku na sklade. Drzal som ju. Je to uplne niekde inde, ako moja CZ-75 Compact. Drzanie je po chvili neprijemne a zbran pada na cumak (drzane jednou rukou). Je to zbran pre mensieho brata Dirty Harryho Calahana. Ale ja by som chcel nejaky prirucny kanon. Ako sa hovori, cim vacsi tym lepsi, aj ked niekedy zalezi skor od dlzky, nez od vysky :). A to je i tento pripad. Cena streliva nepredurcuje na nejake caste strielanie a na nosenie mam Compacta. Kazdopadne zbran by mala byt pohodlna na strelbu i nosenie v otvorenom puzdre.
Pripominam, ze su bez kompenzatorov.

Moja uvaha:
1. zbran ako investicia (historia potvrdzuje, ze ceny 1911-tiek idu hore, mozno pojdu i revolvery) a ulozenie hodnoty. Financna likvidita je sice nizka, zato balisticka ...
2. keby sa nahodou nieco stalo a pobrali by nam samonabijacie, tak by mi zostala "opakovacia" a dlzkou hlavne skoro puskovou
3. kedze sa jedna skor o "utocnu" zbran, nez "obrannu" nemusim sa zaujimat o take detaily ako rychlost tasenia a zamerania
4. montaz puskohladu ma celkom laka, mozne len pri modeli KSRH-9

Uz som bol pouceny, ze zbran nie je nikdy investiciou, to skor lacno kupene strelivo. V ziadnom z tychto pripadov sa vsak o lacnom strelive neda hovorit. Prebijat sa nechystam. Nemam na to cas ani priestor, takze tato moznost na teraz odpada.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"