S&W 37-2 airweight .38 special

MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

S&W 37-2 airweight .38 special

Príspevok od používateľa MadDog »

Stal som sa čerstvým majiteľom tohto krásavca. S revolvermi nemám žiadnu skúsenosť a tento kúsok som kúpil vlastne náhodou. Hľadal som niečo malé, ľahké a pekné. Bola to "láska na prvý pohľad". Vôbec som nerozmýšľal nad tým, že čo vlastne o tejto zbrani viem o problémoch tohto modelu a podobne. Takže, chcel by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosti s týmto modelom. Jeho + a-, problémy so strelivom a podobne. Za všetky odpovede budem vďačný. :D
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Skúsim tu dať nejaké obrázky.
Obrázok

Obrázok

Obrázok
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

už si si vystrelil ? skúšal som jedného 2 palcového airweighta 442, a musím konštatovať že nič príjemné... strelivo geco 158gr. fmj
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Vystrelil som z neho 50 nábojov MFS 10,2g FMJ. Nebolo to extra príjemné, ale ani extra nepríjemné. Kopanec bol dosť silný, ale bolesti ruky som nemal. Presnosť na 5-10m slabá, snáď len zatiaľ :cry: . Treba tréning + zvyk a snáď to bude v pohodičke.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

na 5m to musí ísť jednou dierou, kúp si 200ks silnejšieho streliva a vystrieľaj to na jeden záťah po plechovkách, do každého valca pribaľ jeden vystrelený a uvidíš kolko a ako strhávaš. Vezmi sebou niekoho kto ti vždy keď strhneš poriadne treskne trstenicou po lýtkach, výsledky sa dostavia okamžite :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Mozem sa opytat na ake vzdialenosti strielate s 2" revolverom?
Ja strielam na cca 10m (zatial 100ks) ale vysledky nie su ocarujuce, sice trafim ale som rad, ze v T&T som na ciare vzdy sam a nemusim sa hanbit.
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Ja mam celoocelovy Taurus 85 s 2" hlavnou a strielam s nim vacsinou 15 - 20 m s pretlacanim spuste a s natiahnutym kohutom v pohode na 25 m. V tom prvom pripade nemam problem zmestit sa do klasickeho pistoloveho terca alebo siluety. Na mierenku to naozaj nie je, ale spatny raz je velmi mierny so strelivom Sb/Magtech. Inac kupil si velmi peknu zbran. Vzhladom na nizku hmost urcite aj zabudnes, ze ju mas pri sebe. Moj revolver vazi nieco malo cez 600 gramov, ale stale je to znesitelne na denne nosenie.
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Tommy Gun - ďakujem! Je to naozaj veľmi pekná zbraň, a pri nosení naozaj zabúdam, že mám niečo pri sebe :lol:
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Včera som bol na strelnici, strieľal som postupne 5-10-15m po 30 rán. 15xSA + 15xDA. Jednou aj oboma rukami. Strelivo MFS 10,2g FMJ. Výsledok nie je očarujúci, ale čo už... Asi by pomohla trstenička ako písal R

Obrázok

Po necelej stovke som sa cítil, ako po kvalitnej masáži dlane :D
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Podobne vyzera terc ked strielam z mojho skandioveho SW s 357 magnum :twisted:
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Základom je, aspoň pre mňa, že je všetko v postave. Nieje to zbraň na mierenku, ale na denné nosenie a na obranu. Tréningom sa to určite zlepší.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

MadDog: nástrelka dobrá, na obranu stačí, na terčovku si kúp wadcutery.
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Možno hlúpa otázka, ale čo je wadcutery?
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

A perfectly flat .38 Special bullet, that is loaded flush with its brass; used primarly for shooting at paper targets to increase accurate score keeping.

GOOGLE :wink: :D
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Necrono ďakujem, google vie všetko...
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"