S&W 360 357 Mag/38

friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Pred casom som mal zaujem o podobny model ako ty, SW 360 PD (s tym rozdielom, ze tento ma titanovy valec a teda je este o nieco lahsi). Kedze som nemal moznost predtym vystrelit z takejto zbrane, snazil som sa najst nejake informacie hlavne na americkych forach a youtube, kde sa pravidelne v suvislotu s tymto modelom sklonovalo slovo "the beast", teda zviera, bestia. Dokonca som cital prispevok, v ktorom autor popisoval, ze strelba z toho revolveru mu sposobila poranenie zapastia. Co som tym vsetkym vsak chcel povedat je, ze osobne si myslim, ze nieco cez 300 gramov vaziaca zbran je proste nevhodna na strelbu s kalibrom 357 magnum. Strielal si uz niekedy z tej alebo podobnej zbrane? A to ani nehovoriac o tom aky oslepujuci bude vyslah z tak kratkej hlavne najma v sere a v slabych svetelnych podmienkach. Ja mam SW v 357 vaziaci nieco cez 700 gramov, takze viem o com hovorim. Druha pre mna nepochopitelne vec je, ze si niekdo kupuje zbran v kalibri, o ktorom vie, ze ho nebude vyuzivat a hlada rozne alternativy typu strielat WC a podobne. Ved kupim si taku zbran, ktora je vhodna pre dany vykon naboja a hotovo. Ja nosim stary celoocelovy taurus 85-ku, ktory vazi 600 gramov a spatny raz s klasickymi 38 special je absolutne prijatelny a zvladnutelny aj pre uplnych zaciatocnikov.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

stará puškárska škola razí zásadu že čo 1000J výkonu to kilo železa aby to nebolo nepríjemné pri strelbe. 300g. je naozaj o zápestie, podobné vyjadrenia som niekde čítal o glocku 33.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

R: Až na to, že .357 magnum bude mať z dvojpalcovej hlavne asi toľko Joulov ako štandardný 9 luger :D Jednoducho je to blbá kombinácia.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:47, upravené celkom 1 krát.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Cital som, ze z dvojpalca ma slabsia laboracia .357mag vykon len o nieco viac ako 9luger P+. Pricom komfort strelby je na neporovnanie.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:46, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bum: .357 magnum rozhodne bežne nemá 1000 až 1100 joulov, bežná hodnota býva okolo 800-900 pri bežnej 4 palcovej hlavni.

.357 magnum má nejaký pomalšie horiaci prach, takže pri dvojpalcovej hlavni sa veľká časť plynov nespotrebuje. http://forum.gunshop.cz/delka-hlavne-a- ... -t301.html je to to písané iba teoreticky, ale viem že som čítal nejaké české fórum, kde to človek nechal prehnať hradlami a energia mu vyšla ako trocha lepší 9 luger, bohužiaľ to neviem teraz nájsť.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:46, upravené celkom 1 krát.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

jj jablká treba s jablkami porovnávať, nie P+ s terčovkou :wink:
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Ja mam revolver SW v 357 mag. s dva a pol palcovou hlavnou. Minuly rok ho testovali v Streleckej revue a merali tam aj ustove energie striel a porovnavali to s Rugrom GP 100 so stvorpalcovou hlavnou. S tym istym tovarenskym strelivom SB 357 magnum bolo namerana ustova energia 600J u dvaapolcavoveho a 700 alebo 750J u stvorpalcovenho. Vzhladom na to, ze SB su vsebocne povazovane za jednu zo slabsich slabsich laboracii si myslim, ze oproti Lugru ma 357 magnum stale navrch. A z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze komfort strelby je uplne porovnatelny.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:45, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bum: asi by bolo treba čeknúť aktuálne znenie 190/2003, to s tými 1 000 J neplatí už od júla. :) Ohľadne toho výkonu všeobecne - ok, zrejme je to závislé od použitého prachu, pretože aj s tými názorom čo písal Tommy Gun som sa už stretol.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:44, upravené celkom 1 krát.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Samozrejme, zavisi to aj od pouziteho prachu, resp. laboracie celkovo. Ale ked zoberieme totozne strelivo, tak ako to uz bolo pisane to zavisi od dlzky hlavne.
Odmerat to sice neviem, ale mozem potvrdit ze oproti mojmu 4palcu .44mag, je strelba uz zo 6palca citelne komfortnejsia.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

:D
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 10 Feb 2012, 19:44, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"