S&W 360 357 Mag/38

Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

S&W 360 357 Mag/38

Príspevok od používateľa rob999 »

Dajte niekto info o tejto zbrani. Chcem ju kúpiť pre manželku na nosenie (s nábojom .38 pochopiteľne). Jedná sa o dvojpalec, ultralight. Osobne som skúšal po súťaži strielať na mini poppre podobným modelom od Taurusa asi z 10 metrov a musím povedať že všetko išlo na prvú či už s pretláčaním kohúta, alebo natiahnutým, aj keď S&W má menšiu rukoväť. Dajte vedieť, event. aj najlepší typ streliva pre elimináciu spätného rázu.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

wadcutre sú najslabšie, je to mekké olovo, bez rizika odrazu, neprestrelí útočníka a robí pekne vykrojenú dieru :twisted:
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Odporucam, aby si manzelka najskor vystrelila z tej zbrane a myslim, ze po prvej rane bude viac menej rozhodnute :twisted: Inac naco chces kupovat zbran v kalibri 357 magnum ked uz vopred vies, ze budes strielat len 38 special? Nic v zlom, ale 357 z ul nie je pre kazdeho 8)
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

wadcutre bude strieľať na nácvik, 357 Mag budem strieľať keď tak iba ja
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

ľahko nacvičisku, - nah.vno na bojisku - aký to bude mať význam? s WC bude majsterka sveta a s plnou laboráciou??
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Ja si myslim, ze pre zenu je idealny revolver z lahkej zliatiny na .22lr. Slaby spatny raz a vyssia kapacita valca (8-9) ran. A suhlasim, ze nema vyznam trenovat s WC pokial ho nechce pouzivat aj na nosenie. Pride mi ten naboj ako dost cajicek oproti standardnemu 38 special.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

22 ku bude mat na mysi c kuchyni? :shock:
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Aby si nebol prekvapeny co taka 22-ka dokaze ;) Ale myslim, ze takych diskusii tu uz bolo dost :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tommy Gun: vieme čo taká .22 dokáže. Dokáže štatisticky v cca 30% prípadov zastaviť útočníka prvou ranou. Keďže existujú kalibre ktoré to s vhodným typom striel štatisticky dokážu v 90% prípadov, tak je asi jasné, na čo Dirty.Harry naráža. :) Ak bude tak špičkovo vycvičená, že dokáže na prvý krát trafiť nejakú hlavnú tepnu, tak prosím :D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

presne tak, osobitne to plati pri dvojpalcovej hlavni...
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

chlapi, ide o to, že manželka má niečo odstrieľané (aj nejaké IPSC preteky). Problém je v tom, že aktuálna zbraň na nosenie (STEYR S9 A1 v sekcii predám) už dnes nie je vhodný na nosenie zo zdravotných dôvodov. Rovnako má aktuálne problém s pretlačením spúšte pri jej diagnóze. Revolver S&W mi pripadá svojou váhou určite vhodnejší, má účinnejší náboj (.38), ale hlavne pri natiahnutí kohúta má veľmi krátky a jemný chod spúšte. Jasné že to nie je na každodenné strieľanie, ale v prípade potreby by to malo fungovať. A to že je to v podstate .357 Mag, využijem tak maximálne ja v prípade potreby ak budeme napr. spolu v lese a nebudem vláčiť naládovaný SIG.
friendly_hawking

Príspevok od používateľa friendly_hawking »

Btw. neviem ci mas na mysli SW model 360 PD s titanovym valcom, ale ten revolver je diagnoza sama o sebe :D amerikanci tomu vystizne hovoria, ze "the beast"
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

S&W 360 M&P (military and police). Neviem čo si chcel tým príspevkom povedať "the beast".

tu je link
http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/ ... rrorView_Y
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

rob999: neriešil by som to, nech nosí aj na obranu wadcutre, tie postačia, spetný ráz bude v pohode zvládnutelný, nebude strhávať a vždy je lepšie ak pod stresom trafí útočníka raz wc ako 5x zabágruje nejakým výkonnejšou laboráciou. Navyše pomaly letiaci projektil je bolestivejší ako rýchly, tie rýchle spôsobia znecitlivenie nervových zakončení v mieste priestrelu, rana iba brní a bolesť prichádza až po pár minútach.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

R napísal:Navyše pomaly letiaci projektil je bolestivejší ako rýchly, tie rýchle spôsobia znecitlivenie nervových zakončení ...
Zaujímavé. To počujem prvý raz.
Môžeš to prosím vo vhodnej téme trocha rozviesť, uviesť zdroje a pod.?
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"