SW, RUGER, TAURUS

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

O nejake 3 tyzdne kupim Taurus 692 Tracker, ktory ma porty na konci hlavne. Ako prve dva naboje vo valci som planoval nosit tieto : https://www.cci-ammunition.com/products ... dNo=3714CC
CCI vsak upozornuje, ze sa nemaju pouzivat v zbraniach s "ported barrels". Preco nie ? To akoze upchaju tie porty ? Alebo broky nimi vyletia von ? Priemer portov na tom Tauruse nepoznam, priemer brokov je 3,5mm.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Pozerajuc na ten naboj by som mal blby pocit z tych kusov plastu ktore letia pred brokmi (nevyzera to byt makke ako klasicke brokove kosiky, skor to bude krehke) ... moznost zachytenia o port a broky za tym ...
EDIT: a nevidel by som to ani tak ako zalezitost tlakov, to by nemal byt problem, skor moznost pri blbej konstelacii chytit ostry ulomok plastu do tvare - a zrejme to zamava aj s rozptylom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Tiež samotné broky by sa mohli rozbíjať/otierať o vnútorné hrany portov a nechávať tam zvyšky olova.
Čo by pri následnej streľbe jednotnou strelou mohlo spôsobiť neplechu.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Trochu OT - mam Mossberg 590A1 s tazkou portovanou hlavnou a ziadne stopy po olove som este nezaregistroval, otazka je ako sa to sprava v revolvere. Nejako ma nelaka skusat v .45 LC .410kove broky. Pocitam ze skusenosti s tym budu hlavne u amikov - ti zvyknu nabijat "snakeshot" do kde coho. Ale ak vyrobca nedoporucuje, nechal by som to radsej tak.
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Ci vyrobca skor nemysli nato.aby sa v portoch nezachytil kusok z kosicka,v ktorom su broky a na koniec ktoreho posobi tlak.Ak teda su tie broky v kosicku.Nasledny naraz strely do toho kuska by nemusel dopadnut dobre.Aj kusky toho kosicka mozu vyletovat cez tie otvory do stran,nie?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Bus driver : odpoved je jednoducha...
Vyrobcovia zbranj z portmi nedoporucuju - zakazuju strielat nie len tieto broky, ale aj jednotne strely z olova. Dovodom je, ze na "dierach" sa olovo obrusi a naslednym tlakom plynov je vymrstene roznymi smermi do priestoru. Toto iste sa udeje aj s tymito brokmi. Je vysoke riziko zranenia nezucastnenej osoby najme v oblasti tvare.
Napr SW pre revolvery 500SW Mag. a 46p SW Mag. dodava 2 tipy vymennych portov. Jeden pre oplastkvane strely a druhy specialne pre olovene....
Vyrobca sa tymto brani pred pripadnou zalobou...

S materialom "kosika" alebo obalu to nijak nesuvisi... Nejde ani o nebezpecenstvo zanesenia hlavne, ide cisto o rozsev materialu pocas strelby do okolia...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

busdriver: niesom fanusikom teorie nabijat si do valca rozne typy streliva - ale Tvoju volbu robit to tak respektujem.
Odhliadnuc od skutocnosti ze je toto strelivo udajne nachylnejsie na povysuvanie strely ktore moze viest k zablokovaniu valca revolveru, je dobre uvedomit si, ze tie CCI shotshelly (v akejkolvek pistolovej razi) su strelivo primarne urcene na odstrel potkanov, hadov, (vacsich pavukov?) a mozno aj zajacov (myslim tie zvierata, nie toho ministra). Otazku aka je ich ucinnost v pripade pouzitia na obranu proti cca 80kg cloveku nech si kazdy zodpovie sam.. Za mna tolko ze namiesto o zastavovacom ucinku by sa dalo hovorit skor o nasieracom efekte. :wink: (..teda aspon takto to vnimam ja)
K tej debate o portoch: pozeral som si nejake US clanky a spominalo sa tam, ze napriklad model Judge (.410) robi Taurus okrem ineho aj v prevedeni s portovanou hlavnou. Ci a ako im to funguje som sa vsak nedopatral. Je pravda ze .410tka ma kosik rieseny podobne ako klasicky brokovy patron (a nie ako ten plastovy kontajner ktory pouziva na svoje shotshelly CCI - inak ten plast udajne fragmentuje pri prechode hlavnou) - ale ci moze byt iny kosik prave ten rozdiel ktory v konecnom dosledku rozhoduje ci strelivo je alebo nieje vhodne pre zbrane s portovanou hlavnou netusim.
ibibi
občasný prispievateľ
Príspevky: 75
Registered for: 5 years 5 months

Príspevok od používateľa ibibi »

Jeden podobny Shootshell (Luger) som vypalil na strelnici asi z troch metrov na papier pri vale. Prezentujem len moj nazor - do zbrane by som ho ako prvy naboj nedal. Malo to velky rozptyl, zavery si z toho urob sam.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mám niekde foto, ale neviem ho nájsť - strelil som podobný náboj 38Sp, tuším od českej Libry, do terča na pár krokov. Výsledkom bol papier celý posypaný maličkými dierkami.

Ako poznamenal Theplaky - dobré akurát tak na nasratie útočníka, a to doslova, ak má na sebe viac vrstiev oblečenia.
S výnimkou výstrelu do tváre, kde hrozí poškodenie alebo zničenie zraku.
Jedno lepšie ako druhé. :(

Je to strelivo na hady a drobné škodce, neťahal by som ho tam, kde nemá čo robiť.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

No tak dobre, už som to napisal cez PM theplakymu, teraz to dám na sklo. Problémom sú psy na cyklistickom chodníku aj s ich dementnymi majiteľmi. Sú tam osadené dopr. značky Zákaz vstupu chodcov. Samozrejme seru na to. Policajti, ak idú okolo tiež. Po tomto cyklochodníku idem na bicykli cca 6x denne, incidentov som tam mal už viac, väčšinou verbálnych. Ja som v pohybe, útočiaci pes tiež, preto som si myslel, že brokovy BIG náboj bude lepšia voľba ako FMJ. Ten cyklochodník ide totiž stredom sídliska. Psovi by som mieril do ksichtu.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ak nie je potrebne psa zranit, pouzil by som skor kaser. Ked do psa pustis taketo broky, vies co nasleduje - cakanie na PZ a zatial debata s urcite potesenym majitelom. A zaverom preukazovanie KN. Kaser nastriekas, majitelovi zamavas a veselo padlujes dalej.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Dantes : suhlas.... a pokial je majitel agresivny tak mozes postriekat aj jeho... :D :D
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Spravne! .. staci ladne prebicyglovat okolo neprisposobiveho vencitela a za hlasneho popevku do priestoru rozprasovat drazdivu latku :mrgreen:
aoaia
prispievateľ
Príspevky: 200
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa aoaia »

Theplaky, škoda že nebyvaš bližšie. S tebou by som chcel tráviť chvíle pri ohníčku... :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

bus driver napísal:Psovi by som mieril do ksichtu.
Platí to, čo som písal vyššie o ľuďoch. Pri troche smoly po incidente zostane (inak zdravý) pes slepý na obe oči.
Vieš určite, aká je hranica trestného činu, navyše krvácať (finančne) môžeš aj pri občianskom spore.
A ako bonus budeš nielen pre miestny fejsbúk na chvíľu nepriateľom číslo 1, čo môže mať dopad aj na tvoj nevirtuálny svet :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"