SW, RUGER, TAURUS

Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

5'' Alebo 6'' je fajn, prakticky je ale pouzitelny len na strelnici. Je isto presny, no nosit ho bude asi malokto. Otazka, naco chcem ten revolver. Gong sa da trafit aj s 2'' po treningu aj na 20 metrov a revolver sa da aj nosit.

Ak to chcem pre radost iba, potomto je ina kava, potom dobre :)

A stLe hlasujem za klasiku: S&W, Colt a potom Ruger. Do inej znacky by som nesiel.
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Na nosenie som kupoval K100 , revolver bude pre radost a zabavu. Take male Vianoce. Este otazka na SW M&P R8 . Ako material sa uvadza zliatina scandia , valec nerez ocel. Ma s tym niekto skusenosti , pripadne vie nieco blizsie ? Dik
Používateľov profilový obrázok
strelec122
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa strelec122 »

Ravenn
ano na strelnicu pre radost,je to taky mensi kanon,kto by taku tarchu vlacil so sebou.Su aj vacsie kalibre a 357cka bude asi hranica na obranu,no urcite s kratsou hlavnou,bral by som 4palcovu hlaven.2,5 palcova v razi 357- no mam rad svoje zapestie. Strielat zo 6palca a 2,5palca je velky rozdiel,myslim teda na strelnici.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Olllap napísal:Na nosenie som kupoval K100 , revolver bude pre radost a zabavu. Take male Vianoce. Este otazka na SW M&P R8 . Ako material sa uvadza zliatina scandia , valec nerez ocel. Ma s tym niekto skusenosti , pripadne vie nieco blizsie ? Dik
Ja mam R8. Ram je zliatina scandia hlaven a valec ocel. Co by si chcel este vediet ?
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Strelec122: preto nemam 357 mag.ale 38 special, prave kvoli tomu zapastiu :) kedze mam 2''
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Vova »

Ravenn
Múdre rozhodnutie! :D
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Jean

Chapem , ze ta zliatina zhodi vahu , ved oproti SW 686 6" je myslim o 250g
lahsia. Ako si spokojny , kde si kupil a kolko za to ?

Dk
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

M&P je seria pre policajtov a vojakov cize na denne nosenie. Ak by si mal nosit klasiku asi by ta to rychlo preslo. Kupil som od "ruky" takze cena je viac menej bezpredmetna. Ak chces tak ti viem zistit cenu kolko by asi stal novy. Myslim si vsak ze to nebude menej ako 1000-1100€.

ad zliatina: ja sa toho nebojim nakolko ztoho nestrielam tisice za mesiac. Ale myslim si ze aj tak by to vpohode vydrzalo kedze najviac namahane casti su kovove.
Používateľov profilový obrázok
Olllap
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Olllap »

Takze po dalsich precitanych recenziach a Vasom "hlasovani" som sa rozhodol pre SW . V hre su tri modely: SW M&P R8 5" , SW 686 plus 6" , SW 627 5" . Poprosim Vas este doporucit dobreho predajcu , najlepsie takeho , ktory ma vsetky tri modely skladom a najlepsiu cenu na trhu (asi nerealne :( ) . Vybehnem kamkolvek na Slovensku. Ak mate chut a cas , zahlasujte za niektory z tychto troch modelov , pripadne este doplnte , ak som nieco prehliadol. Zbran bude na obcasne nosenie do lesa , ale skor na strelnicu. Neplanujem na nosenie. Dakujem Vam , tak hovorim . :D
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Ja doporucujem S&W model 36, model 60 alebo model 49 v kal.38 special. Su to 2palce. Material je ocel a preziju celu generaciu :) striela to prijemne, neutrhne to ruku a ma to dostatocny ucinok... a daju sa kupit okolo 300 Eur. Genialne sa nosia a na obranu uplne postacuju :)
Je fajn mat zbran 5 alebo 6 palec na strelnicu, no ja mam taku filozofiu, ze treba vediet strielat z toho, co nosim na opasku (nohe,pod pazuchou...) a preto trenujem s G26 a S&W mod.49

Ollap: ale kup sico sa ti paci, treba si hlavne spravit radost a nech ti vsetko dobre sluzi. So S&W nespravis chybu s akymkolvek modelom. Good luck.

howk :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

erebos napísal:To Zoidberg : Mas nejake zle skusenosti s Rugerom??? Dodnes som ich vyrobky povazoval za masivne, jednoduche a spolahlive. Doposial sa hovorilo, ze u revolverov oproti Smithom je "drsnejsia" spust ale vynikajuca zivotnost a spolahlivost. Nezachytil som ziadne problemy ale rad sa poucim.
Erebos: to čo napíšem mám zo zdroja ktorému pomerne dosť verím - napríklad že kvalita SP 101 by mala ísť dolu, zlá povrchovka, krivo zaskrutkované hlavne, ktoré boli neskôr dobrusované. Naproti tomu Single Action revolvery alebo GP100 rada by si kvalitu mali držať stále. Nech sa majitelia neurazia, ale o tom, že Ruger už nie je čo býval svedčí aj LCP (viem, že sme v téme revolvery), také niečo by si pred 10 rokmi nedovolili pustiť na trh, takúto Saturday night pistol :) Neodhováram nikoho od kúpy Rugeru, na to nemám dosť skúsenosti, ale keby som si ho vybral, tak pri vyberaní by som rovnako opatrný ako pri Tauruse, nechal si predviesť viac kusov ak by to bolo možné atď. IMHO u Smitha je riziko kúpy zmätku menšie.

Ollap, Jean: podľa toho čo tu písal kedysi Kuro (prerozprávané mojimi netechnickými slovami), tak Scandium je pevnejší materiál ako klasická oceľ, pritom oveľa ľahšia, čiže celkovo by to mala byť lepšia voľba ako Titán.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Olllap:
za mna jednoznacne S&W 686
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Olllap: vyskúšaj Fraňo Nitra (veľkoobchod). On je dovozca, takže bude mať asi najviac na sklade. Keď som tam bol naposledy mal tam určite aj 686.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Zoid: mam podobne info ohladom scandia. Co sa tyka mojho nazoru k vyberu je asi zbytocny nakolko vies co som si kupil :). Mne sa R8 strasne pacila designom. Co sa vsak tyka kalibru tak urcite by som nekupoval 38spc. ked uz tak plnokrvny 357mag s moznostou strielat aj 38.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Jean a preco nie 44 magnum alebo 500 SW magnum...? :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"