SW, RUGER, TAURUS

jurokraken
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa jurokraken »

to by aj mna zaujimalo kto je oficialny dovozca taurusov na slovensko.
Pedro662
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Pedro662 »

Myslim ze Fraňo
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ano, je to Frano. Cca pred 2 tyzdnami som zhanal u neho nahradny diel na Taurus, mimo ine mi napisal, ze prave maju obdrzat zasielku Taurusov a ze dalsia dodavka bude az na buduci rok. Takze kto chce novy Taurus, rychlo mu piste, volajte.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ma/mal niekto z webforistov Ruger LCR .22 WMR ?
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Dobry večer. Chcem poprosiť niekoho skuseneho o radu. Mal som v ruke SW 19-3 s target kladivom a zvlaštnou spúšťou. Bola širšia a mala vrúbkovanú plochu ktora je v kontakte s bruškom prsta spúšť v SA fantastická (!!!l) takú spúšť som ešte nemal a to som uz niečo preskakal. Rukoväť bez známok opotrebenia. Černenie 99.99% bez znamok nosenia. Valec po natiahnutí kladiva zaaretovaný. Kladivo malo klasický bodec. No proste super zbraň. Podla mna nestrielana alebo minimalne strielana ulozenka. Skatula ku tomu nieje. Rokmi sa sttatila.Obchodník tvrdí že to dotiahol z Nemecka kde to udajne ležalo v sklade ako nepredajnê. Udajne z Frankonie. Mal viac peknych kuskov. Chcem pekny a spolahlivy 357 Magnum revolver na mierenku. Prebijam naboje takze K rám nezoderiem za 100 rokov. Vyvrt bol tiez v perfektnom stave. Ked som hladal na internete jedna sa o model 19-3 Combat Magnum. Chce za to 600 euro.
Prosim ak niekto vie .....je to hodné tych peňazí? Ma tato zbraň aj nejakú historicku alebo technickú hodnotu?
Som rozhodnuty to vziať ale ..... kto sa vyznate....nieje tam nejake ale na kt. by som si mal dávať alebo dať pozor. Budem vdačný za každú radu. Mal som uz revolver (blbec som ho predal-SW 327 TRR8) ale to bola nova zbran z obchodu a okrem toho mam taurusa 85 UL second hand za 150 euro na nosenie. Tam som nič neriesil a neriesim. Toto je resp bude revolver na dlho a na prebijanie a strielanie pre potesenie tak nech nekupim kravinu. Ďakujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

http://www.egun.de/market/item.php?id=7057552
http://www.egun.de/market/item.php?id=7067119

import náklady niekde kolo 80-120€ plus predbežný súhlas s dovozom asi 16.50€
k zbrani neviem povedať
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Nad cim rozmyslas??? Zbran sa ti paci, tvoj opis svedci o jej dobrej kondicii... Splna tvoje predstavy.
600 € je za takyto kusok primerana cena. Obchodnik za to dal vo velkosklade +- 400 € . Musi to doviest, zaplatit dan, urobit tlakovky... cize aj marza je prijatelna.

Zober to !
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Treba povedat ze to je samozrejme 6 palec
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Nejde o obchodnikovu maržu alebo obchodnu politiku. Toto neriešim.
Nemam totiž kusenosti so starsimi revolvermi aj ked nepochybujem o kvalite značky SW.
Osobne som rozhodnutý ho vziať. Len tak som hodil na plac otazku či niekto kto má skúsenosť mi niečo neporadí.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

http://www.strelectvi.cz/forum/sw-model ... t9995.html



Tu čítajte vlákno kto chce kupit SW model 19
Zbraň je naozaj peknà a je to klasika ale povrchovka nieje všetko. Spúšť jedna báseň ale slabý rám+silná ráž=praskanie rámu a znehodnotenie zbrane. Objednal som 586ku u Fraňa. Zajtra príde. Sú to síce tri stovky naviac ale je to mocnejší rám a 586a ma určite prežije.

.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Scandium :
- ta zbran sa rozoberala aj na US forach, skusim tu diskusiu dohladat. V prvom rade si treba uvedomit, ze sa nejedna o sportovy special, ale o snahu SW ponuknut uzivatelom vykonny kaliber pri zachovani co nejmensich rozmerov a hmotnosti zbrane. To znamena, ze pokial ho zoberem par krat za rok na strelnicu a budem ho nosit na sebeobranu tak ziaden problem nebude ani pri strelbe nadupanym SW Magnum /toto bolo zdoraznovane vyrobcom/. Samozrejme pokial si ho niekto kupi na to aby s nim strielal IPSC tak to ta zbran nevydrzi. Nejde ani o to, ze by praskla hlaven skor sa "vylagruje".

Pri vsetkej ucte k ceskym foram by som info cerpal skor za oceanom nakolko cesky zakaznik je presne o tom co SW nedoporucuje. Kupim si najlacnejsi SW revolver na trhu a idem s nim sutazit a nasledne mrncim, ze sa mi rozpadol....

Osobna skusenost : mal som ho a dodnes lutujem, ze som ho predal. Spolahlivy, elegantny, presny, nadherne krokoval, bezchybna aretacia. Jedine negativum oproti vecsim revvolverom v 357 Mag. od SW, Taurusu, Rugeru je jedovatejsie kopnutie najme pri strelbe vykonnym strelivom. Idealna zbran do lesa.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

@Scandium - ono je fakt rozdiel v opotrebovani u cloveka co nasype pri treningu 200 kusov do tyzdna v rychlom DA a "beznym" uzivatelom. A co sa tyka .357ciek - v tom vlakne na strelectve mas v mojom prispevku ze som sa hrabal po americkych forach a pisu tam policajti co z toho maju XX.XXX ran. Moja ex 66ka bola strielana sutazne, mala nalietanych nejakych par tisic a este by ich ocividne par tisic bez servisu ustala. Ako sa vyjadril jej predosly majitel pri predaji - posiela ju do sveta lebo by ju "ustrielal" (a tie stare extractory sa zhanaju blbo) ale vie ze niekomu moze este dlho sluzit.

Zoberuc si do uvahy cenu starsieho a noveho kusu - tak radsej starsi kus ked zacne vykazovat znamky opotrebenia predam lacnejsie niekomu co ho bude mat do zbierky a na obcasnych par ran pre radost a kupim dalsi stary ako kupit novy a potom riesit vymenu extraktoru.

@Erebos - pod to "... mal som ho a dodnes lutujem, ze som ho predal ..." sa podpisujem. Super vec na nosenie.
Používateľov profilový obrázok
swordsman
občasný prispievateľ
Príspevky: 37
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa swordsman »

Kedysi som sa o tento revolver trocha zaujímal.Myslím že by sa doňho nemala nabíjať magnum munícia zo strelou ľahšou ako 120 alebo 125 gr.Pretože to nezvládal "prechodový kužeľ".Ale už si to až tak presne nepamätám.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ano na US forach to preberaju vo vela vlaknach. S tou ľahkou strelou ma tato zbraň problém. Jasne chlapi beriem všetko čo ste tu napísali. Rozumiem tomu. Dokonca som presvedčený že to je skvelá klasika. Tá spúšť bola maslová. Fakt niečo také som ešte nemal v rukách. Určite by som tam robil navážky na úrovni 38 Sp v nábojnici 357 Magnum, no a 357 Magnum či originál či prebíjaný by to nevidelo ani náhodou. Možno do zbierky si ho kúpim lebo je to klasika a bol nádherný.
Pre 586 som sa rozhodol pre väčší rám a odolnejšiu konštrukciu ale o strelive platí a bude platiť čo som písal vyššie.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Do 686 by sa tiez nemali davat naboje s lahkou strelou, tusim pod 120 gr. Pre 586 to asi bude platit tiez.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"