Revolver .357 magnum a pouzivanie streliva .38 special

Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ups, fail
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Vyrobca mi potvrdil, ze z ich .357 idu .38 special bez problemov, ale na zbrani maju oznacene iba .357. Ci .357 alebo .38 special to je u mna koncept les/mesto. Nechem kupovat zbytocne dve zbrane. Cize od vyrobcu potvrdene mam, ze to berie aj .38 len pochybujem, ze mi do karty aznacia aj .38. No a vlastne som si to chcel potvrdit resp. vyvratit, pretoze jeden predajca mi vravel ze na .357 sa da .38 bez problemov obdrzat/pouzivat druhy, ze nie a teraz vcul but mudry...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

vanto napísal:a teraz vcul but mudry...
To vravíš akože komu? Neviem či to píšeš na seba alebo mne.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

To som len tak sam sebe povedal, ziadna narazka.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

vanto:

Napis aky mas revolver a zistime ci je zneho doporucene strielat 38 alebo nie. Ak budu v dokumentacii uvedene oba kalibre tak ako je to u mojho tak by som na tvojom mieste zasiel na policiu poziadal o novu kartu zbrane a dopisal si tam aj 38 special. Nemyslim ze by ti stym mali robit problem.

PS nechapem tej tvojej poslednej vete o vyrobcoch nechcel si skor napisat predajca ? Ci ten tvoj revolver vyraba viacej vyrobcov naraz ?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Praveze nemam, ale chcel som alfa steel .357, vyrobca potvrdil, ze .38 z toho ide strielat, ale na zbrani je len .357, a oni mi tam nemozu vyrazit nic naviac. Ja som chcel revolver do lesa aj na bezne nosenie a teda podla toho menit kaliber. Lenze vychadza mi to tak, ze bude dva revolvery alebo vymenitelny bubon. Alebo kaslem nato, kupim len revolver v kalibri .38 special. Dozvedel som sa, ze jeden pan predava .357 revolver prave koli tomu, ze .38 do toho nemoze legalne nadobudnut, tiez sa tusim jedna o alfa steel.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Počuj Vanto, keď chceš Alfu, nechceš radšej 9 luger revolver? Tá .38čka je na nosenie slabá, je dvakrát drahšia a ak sa vzdávaš možnosti .357čky... Oni síce mali problém, že tam mali klasický vývrt z .38čky ale tuším to už nejako inak robia, nie som si istý.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Pravdupovediac neviem, trosku mi to narusilo plany, ale revolver v lugri ma velmi nelaka. Necham si to este prejst hlavou :) ale dik za tip.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

A preco je na nosenie slaba ta 38-cka? Ano je to slabe strelivo, ale na nudzovu situaciu si myslim, ze postacuje. ci?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

vanto: sám si si odpovedal. Stačí ako stačí, určite lepšie ako nič, lepšie ako 6,35 alebo .22LR, ale stále imho slabé, najmä pri nízkej kapacite revolvera. Pochopím nosenie 9 Browningu (plus mínus rovnaký výkon) v mikropištolkách ale .38 vo full size revolveri na niečo iné ako mierenku? Nič pre mňa. Z krátkej hlavne kompaktného revolveru zas ešte horší výkon.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Urcite nie full size, dvojpalcovy kratky. ono sa da polemizovat otom co je dostatocny vykon co nie, ale pri tomto naboji je mensie riziko voci nezucastnenym osobam, to je u mna tiez vec, na ktoru prohliadam. Ale zaver je, ze na .357 nejde nakupit .38 special. Takze mam zodpovedanu svju otazku. Dik za info.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Vanto: Strielal si uz niekedy 357mag z 2 palcoveho revolvera ?
Nehovoriac o tom ze z 2 palca je aj 357 dost slaba nie to este 38. Inak myslim si ze to ci kupis 38 na 357 bude dost zalezat od predajcu ....
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Hej strielal a bola to supa jak z dela :) a tiez som si skusil aj .38 z neho bolo to o hodne slabsie a trosku slabsie to koplo ako luger, .38 velmi prijemne strielanie.

Jean: mne ide hlavne o vyklad, ze co je zakonny postup, nerad by som mal zbytocne opletacky, a ja kym nemam vo veciach jasno, tak som nesvoj ak si nie som isty co robim.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

vanto: istý by si si mal byť až potom, čo si sám naštuduješ zákon a nepýtaš sa na fórach, kde ti môže kdekto poradiť hocičo, včítane mňa. :wink:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

No ved prave, zakon hovori jedno a potom zopar ludi nieco ine, a predpokladam, ze tu su ludia co sa zaujimaju o problematiku a teda vedia povedat co a preco. Pretoze znenie zakona je jedna vec a vyklad druha. Ale v tejto veci, je to asi zrejme, budem sa drat litery zakona, strelivo podla karty zbrane a fertig.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"