Colt KING COBRA .357 magnum

friendly_meninsky

Colt KING COBRA .357 magnum

Príspevok od používateľa friendly_meninsky »

Zdravim, chcel by som sa opytat ake mate skusenosti s revolverom Colt KING COBRA v razi .357.. Na ceskych forach som sa docital, ze niektore serie sa zasekavaju a su na prd, nestretli ste sa s tym? Popripade co by ste odporucili ako alternativu 4palec .357 magnum? Diky moc za info
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Colt King Cobra nedosahoval kvalitu hviezdneho Pythonu, čo mi potvrdil aj zberateľ, ktorý vlastnil obe, že súčiastky sú viac blatové atď. Na čo ho chceš? Ak ho chceš do zbierky tak na kvalite nezaleží ak z neho chceš strieľať, tak musíš povedať za koľko ho máš možnosť kúpiť. Potom sa dá odhadnúť, či za danú cenu možno zohnať aj niečo lepšie alebo nie. Lepšie či horšie alternatívy existujú od S&W, cez Ruger, Taurus, či rôzne české AlfaProje a Holeky.
friendly_meninsky

Príspevok od používateľa friendly_meninsky »

Dik za odpoved. Chcem ho na strielanie, preto by som chcel nieco spolahlive s cenou do 500€. V cechach idu jazdenky za 300-400€ co ma na jednej strane oslovilo no na druhej sa mi to zda podozrive ci to nebude macka vo vreci.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Pockaj si radsej na nejaku jazdenku od Rugera nez kupovat nieco, co ma za sebou desiatky rokov, tisice vystrelov a ma viac zberatelsku, nez uzitkovu hodnotu.
Nie je tomu davno, co tu niekto z Banskej Bystrice ponukal 40 rocneho Pythona za 900 euro. Pytal som sa kamarata, co sa zbranami zaobera, ci je to dobra kupa. Povedal, ze je to hovadina.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

ja si zase myslim, ze to bola dobra kupa. ten python bol evidovany na F a dovezeny z nemecka. bol bez jedineho vystrelu. mne bol ponukany ako prvemu a ked som zistoval ceny takychto kuskov, cena bola presne taka aka mala byt.

aj som ho ale nekupil, lebo zbrane nekupujem do zbierky (nie som zberatel) ale s nimi strielam. preto mam rugera, u ktoreho mi je to jedno ci ho znicim vdaka cena.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Sice sa to nevztahuje na tuto temu, ale mal by si si svojho Rugera sanovat, lebo som pocul (opat to mam z tretej ruky), ze minimalne v razi .357 ich produkcia nestoji uz par mesiacov za nic. A ceny isli hore. Ja som napriklad na svojom Super Redhawku zarobil, teraz je drahsi.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

ano viem, ale vzhladom na tych 400 eur co ma stal novy, mi je to jedno, strielam z neho minimalne a ak odide, odide dostojne:) Rovnako produkcia STI isla pekne dolu. nastastie mam starsie kusky oboch znaciek, nie rychlovyrobu poslednych rokov.

Colt King Cobra by som chcel skorej ako zaujimavost. Paci sa mi dizajnovo.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak by sa ti podarilo kúpiť Rugera GP100, ešte tú sériu čo má MarekZ tak by to bola lepšia voľba si myslím. V Čechách sú lepšie ceny jazdeniek všeobecne, tak ťažko porovnávať, na Slovensku len čo som rýchlo prebehol inzerciu by som išiel radšej napr. do tohto (po vyskúšaní samozrejme): http://zbrane-a-strelivo.armybazar.eu/s ... 4-id14040/
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Lan taka odbocka, v reakcii na Zoida - Manurhiny mala vo vyzbroji ako hlavnu kratku zbran franc. policajna zasahovka GIGN (MR73 s 3" a 5,25" laufom), obdoba nasho UOU (a zalozka boli rozne semi-auto pistole, mimo ineho Sig, Beretta 92 alias fr. klon GIAT a dalsie). Drviva vacsina zdrojov odkazuje na velmi vysoku presnost a vydrz aj pri pouziti vykonneho streliva.

Sorry za OT.
friendly_meninsky

Príspevok od používateľa friendly_meninsky »

Ten manurhin neni zly ale to uz by som isiel radsej do Rugeru. Este k tym seriam, ktore su z GP 100 spolahlive popripade naco si treba dat pozor pri kupe revolveru? Znesie GP 100 aj silnejsie strelivo napr. prvi partizan (nemyslim 100ran :))?
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Americki zbrojari na Rugera maju tento nazor: built like a tank, overengineered, most times will last for ever.
Nie kazdemu vsak musi sadnut. Ja mam napriklad Super Redhawka (.44 Rem Mag) a ked som strielal zo SW 629 (rovnaka raz) tak som zistil, o kolko lepsiu spust ma napriklad ten Smith.
Najlepsie je si vyskusat a potom sa rozhodnut.

DOPLNOK:

a dalsia vec, ktoru treba zohladnit: USA ma urcite inu akost, ako poslu sem. Z prvej ruky viem, ze dodavatel Rugeru na Slovensko je zo strany fabriky brany ako nedostojny partner. Je dost mozne, ze sem ide tretotriedka.
Naposledy upravil/-a Rudo v 29 Nov 2012, 16:29, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rudo: asi nie všetci americkí zbrojári :) Ruger má modely s ktorými nie sú problémy, napríklad Redhawk, ale aj modely s ktorými problémy boli napríklad SP101, Ruger už bohužiaľ nie je istota ako kedysi a treba vyberať. Napríklad tie Rugre GP100 čo sa objavili okolo roku 2000 s drevogumennými pažbičkami, čo má aj MarekZ, tie problémy nemali.
friendly_meninsky

Príspevok od používateľa friendly_meninsky »

Tak este dve varianty S&W 686 3palec a Taurus tracker ?
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Pokukaj prispevky v revolverovej teme, vsimni si podpisy ludi a oslov ich cez sukromnu spravu so ziadostou o predvedenie/vyskusanie.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

So S&W nespravíš konštrukčne chybu, Tracker je podľa môjho názoru to najlepšie čo Taurus v revolveroch spravil, určite nedosiahne kvalitu Smitha, ale zastrieľa si s ním človek hodne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"