Výber revolveru

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ja som sa rozhodol pre ALFU PROJ. Je lacnejšia ako SW, Taurus alebo RUGER. Dostupnosť náhradných dielov a/alebo prípadnej opravy u výrobcu. Je v čiernej alebo nerezovej variante. Vyvážajú ich do celého sveta, takže kvalita bude asi dobrá. Prelozil som nejaké fóra a nenašiel som žeby niekto riešil nekvalitu či materiálu či spracovania. Dokonca som v poslednej alebo predposlednej Streleckej Revue čítal článok nejakého prebíjača a majiteľa revolveru ktorý laboroval s navážkami ďaleko za tabulkami a revolver drží a nič mu nieje.

Ja idem do 9 LUGER (praktické dôvody-prebíjam a už vyrábam niekoľko pištolových a jednu puškovú a to mi stačí) a tam mi pri čiernom 6 palcáku urobili cenu 350 EUR za nový kus, z predajne !!!!

Takže ja som vyriešil

Dôležitá poznámka: pri kontaktovaní sa s výrobcom, okamžitá a vyšerpávajúca odpoveď. Veľká ochota aj keď vyjadrili lútosť že budem 2-3- mesiace čakať kôli celkom zahlteným výrobným kapacitám. Podobné skúsenosti som našiel aj u ľudí (na fóre) ktorým odišla nejaká pružinka či iná blbosť. Na SW, Taurus alebo Ruger budeš čakať 3 mesiace. Mal som aj SW a aj RUGER
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

dovozca resyp. priame zastúpenie je AFG
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

https://www.youtube.com/watch?v=U0nLUWimnRM

686 od Smith and Wessonu akoby z oka vypadol

https://www.youtube.com/watch?v=nBDlbCuOHLg

tot tiež nieje zlý nápad ak niekto chce používať kolimátor....nájdu sa medzi nami aj takí a toto príslušenstvo sa dá bežne objednať a ľahko vymeniť.
https://www.youtube.com/watch?v=bk7bFp_2rvI
elegant_kowalevski

Príspevok od používateľa elegant_kowalevski »

Všetkým veľmi pekne dakujem za reakcie a tipy!

No kamarát je to celkom dobrý poznáme sa už niekoľko rokov a sem tam spolu zajdeme na pivo. Je to zrelý čestný muž ktorého si vážim a nemyslím si že by ma oklamal. Poznám jeho pedantnosť myslím, že ten Taurus sa tam mal ako vo vatičke. Sám je obrovským fanúšikom revolverov a aj značky Taurus. Priznám sa že mne sa tie Taurus-i tiež páčia ale obávam sa práve toho čo bolo uvedené že je to viac menej lotéria. Pred týždnom som si zastrielal z Trackeru 4" a teda lahoda.. chalan už vystrelil cca 800 a zatial bez závad.

tento 689 čo ponúka kamoš má už 15 rokov.. kupoval ho v roku 2000.. s ohľadom na fakt že nepoznám moc históriu tejto značky a jej výrobky v priebehu jej existencie je ťažké pre mna posúdiť či to je fajn alebo nie.. Odborník na revolvery by sa určite zišiel aby aj on prípadne vedel či je ten taurus v dobrom stave atd.. idem ho vyskúšať budúci týžden..

K tomu SW.. no ten si len tak ohmatkať a vyskúšať nepôjdem na koľko ako som už uviedol to mám tam a naspať takmer 1000 km :/

MM - súhlasím tie revolvery ktoré si uviedol sú krásne.. len neviem prečo som proste na nerez :D.. a teda keby som na nejaký narazil (v cene ktoré si uviedol) zrejme by som veru neodolal.. Skúšal som hladať na webe no bez výsledku.. bohužiaľ..

našiel som niečo na stránke zbrane-machacek... Dnes som im písal aj mail kvôli tomu SW..

K Rugerom.. GP sa mi moc páči no taktiež na jazdený som nenatrafil a na nový finance proste nie sú :/

Scandium: o týchto revolveroch som počul.. no len počul v zmysle že existujú.. nemám o nich žiadne info.. a ani som ich nedržal v ruke.. neviem sa preto vyjadriť.. no pekné sú to ano.. páči sa mi aj možnosť že si môžeš vybrať pažbičku podľa preferencií či vkusu :)

cena je taktiež velmi vábna.. no ako som uviedol.. so zbranou budem strielať a ako sa poznám tak hooodne.. chcem preto aby aj niečo vydržala.. to je moje prakticky najdôležitejšie kriterium.. no nechcem povedať žie rev. od Alfa proj to nevydržia.. len nemám s nimi žiadnu osobnú skúsenosť a ani nepoznám nikoho kto má..

kamoš od vedla mal SW, další dvaja majú taurus a další ruger a aj sw.. a každý si svoje chváli takže hlava na buchnutie :D
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Este k tej Alfe (rada 'Steel') - povedzme to tak ze za tie peniaze je to velmi slusna zbran. Co sa tyka reklamacii - kolegovia z Ciech dost chvalia nadstandardny pristup. Co mi hovoril zbrojar u nas na strelnici tak az na to ze niektore drobne suciastky treba brat ako spotrebny material - proste ked intenzivne strielas, tak sa to casom opotrebuva (nechcem kecat, nespominam si teraz co konkretne to bolo) - tomu nie je co vytknut. Laditelnost vraj velmi slusna a dostupnost dielov je samozrejme velke plus. Otvorene priznam ze napriek zatazenosti na SW a Ruger koketujem s tym ze pribudne Alfa 'Para' ;).
elegant_kowalevski

Príspevok od používateľa elegant_kowalevski »

ech bisťu.. chlapci prilievate olej do ohňa :D

rýchla reklamácia, dobrý prístup, spolahlivosť materiálu (samozrejme až na tie spotrebné súčiastky) to sa mi začína pozdávať..

fakt som o nich vôbec nič nepočul a neviem o nich nič.. takže pokial niekomu neodletela hlaven nepraskol rám alebo ja neviem čo (čo sa dosť často vyskytuje u Taurusov) tak by som do toho asi aj šiel..

Ono zas k tým Taurusom.. mne to príde.. revolvery tejto značky patria medzi najrozšírenejšie preto je jasné že tých reklamácii resp. porúch musí byť viac..

To je to isté ako glock.. je to dobrá zbran ale taktiež sem tam nejaká "buchne" je ich na trhu také množstvo že by bol zázrak keby sa niečo také vôbec nestalo a pod..

ešte otázka k tej Alfe.. ako sa to potom rieši so servisom.. nahraditelnosť súčiastiek mám chápať tak že si ich radšej nakúpim do zásoby a budem meniť doma na kolene? :D
elegant_kowalevski

Príspevok od používateľa elegant_kowalevski »

inak revolver v 9PARA by spĺňal moje predstavy na súťažný revolver.. strašne sa mi páčia IPSC s revolvermi...

lacné strielanie a pritom krása revolveru :) aj Miculek striela 9 mm
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Tak este k suciastkam - u Alfy by som to riesil ked mi nieco odide - vsak su za bukom a bud importer alebo aj priamo ty to mozete objednat a nechat poslat - a mas to za par dni doma. Aj tak ti to bude riesit zbrojar, pokial teda nedopadnes ako poniektori s diagnozou co travime vecer rozoberanim revolveru do poslednej srouby :D.

Pokial budes robit akcnu DA strelbu - tam je proste to namahanie mechanizmu vacsie - a prejavi sa to napr. na zvysenom opotrebovani hviezdy (ratchet) ktorou pohanas valec, zapadky valca (cylinder latch), pripadne nejake osky v mechanizme, atd. ... Neviem co z toho mi vtedy spominal zbrojar ze sa pravidelne meni. Ber to tak ze je to ako brzdove dosticky u auta ... spotrebny material. Aj u Glocka sa doporucuje menit vratnu pruzinu+plastovu tycku a pruzinu spuste kazdych 5000 ran. Viacej k tomuto u Alfy ti zrejme bude vediet podat dovozca / predajca, ja by som fabuloval. Kazdopadne by to malo byt v radoch 1000ov ran.

A zobrat do zasoby - je to ine u Alfy ktora je hned tu a ine u SW / Rugra - tam mam bezne pruziny doma, pripadne k SAcku 'transfer bar' ktory zvykol praskat alebo k .22ke rezervny zapalnik. Pokial by si chcel nejaku starsiu klasiku, je dobre si najst ci ma nejake konkretne rizikove casti. Ked som sa toto pokusal pred nejakou dobou zistovat u starsich a skusenejsich, tak som dostal sprda, ze sa to generalizovat neda, mam menej spekulovat a viacej strielat :D.
elegant_kowalevski

Príspevok od používateľa elegant_kowalevski »

takže napísal som dnes do Alfa-proj a čakám na odpoveď..

chcem sa opýtať..

použitie revolveru na súťaž.. IPSC..

všimol som si že strelci v kalibroch napr. 45ACP a 9 PARA používajú moonclipy čo je samozrejme logické s ohľadom na rýchlosť prebíjania...

ale dajú sa moonclipy použiť aj pri 357 mag? a čo alfa steel 357 a moonclipy?

(toto som zabudol doplniť do mailu :/)

dík
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Mal som SW 327 TRR8 a tam sa používali moon klipy. Myslím si ale že revolver musí byť na použitie moonklipov upravený a asi Alfa robí verzie s klipmi len v 9 mm. Ale neviem...spýtaj sa
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Odpoveď výrobcu na krátky a/alebo dlhý valec na Alfe v 9 mm Luger:

Dobrý den,

sice nemohu potvrdit, že by verze Classic (s "dlouhým" válcem) měly výrazně
horší nástřelky, ale konstrukce "správně" řešená pro pistolový náboj 9mm
Luger je verze PARA = "krátký" válec.
Doporučuji tedy objednávku změnit....

Hezký den Vám přeje
Ing. Luděk Ševčík
ALFA-PROJ spol. s r.o
tel. : 519 790 918, 602 766 781
ludek.sevcik@alfa-proj.cz
www.alfa-proj.cz
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

Na jednej strane je asi lepsie mat prechodovy kuzel co najblizsie - navyse - ako bonus mensia hmotnost / zotrvacnost valca pre rychlu strelbu. Na druhej - ja napr. mam velke ruky takze by som pri kratkom valci musel obzvlast davat bacha na to ako skladam prsty - aby som ich nemal v dosahu 'cylinder gap'. I ked u 9mm Luger to bude asi mensi problem nez u plnotucnej .357, aj tak by to asi nebolo nic prijemne. Takze ja osobne by som siel asi do verzie 'Classic' (dlhy valec).

A este ma napada ze si treba dat bacha na to, aby dlzka hlavne na nejakej sutazi nebola K.O. kriteriom (u PARA je o ten chybajuci kus valca dlhsia). Tusim sa chystali z tohto dovodu robit aj 5" verziu.
shabala
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa shabala »

Ma niekto skusenosti s revolverom chiappa RHINO - 2" barrel cal. 357 mag.?
klapek
prispievateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 8 years

Príspevok od používateľa klapek »

Dbry den, chcem sa opytat na jednu vec rozmyslam nad tymto kuskom ma napisane dva kalibre 357 a 38, preto ho chcem. myslite ze je to dobra rozmyslanie ?
mam uz HS 38 S tu by som predal a mal 2 v jednom, len neviem ci je to dobra znacka.
http://sport.bazos.sk/inzerat/61484321/Revorver.php
Pozdravujem
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

v bubnoch revolvera 357 Mag. sa da pouzit aj municia 38 SPl. To plati pre vsetky revolvery v tomto kalibri, lebo rozmery oboch nabojov su velmi podobne. Opacne to ale nefunguje, lebo 357 Mag. je trosku dlhsi a do bubna 38SPl sice vlezie, ale nezavries ho. Osobne 357 Mag. municiu nosim do hory a do prace a 38SPl zasa na strelbu na strelnici.
Podla mna Astry nie su zle revolvery a ak si ho kupis, tak ti zelam vela presnych zasahov. :|
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"