Výber revolveru

erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Porovnavat Ruger a SW je ako porovnavat Mercedes a BMW. Nemate jednoznacneho vitaza, preto nech si kazdy vybere podla toho ako mu sedi v ruke a ako mu sedi spust.
Neviem odkial tu niektori diskutujuci beru informacie o tom, ze niektore laboracie 44 Mag. su oznacovane ako "Ruger only"... Pokial na takuto informaciu narazim na "pro Ruger" fore tak si ju treba overit aj inde. Zarucujem, ze na "pro SW" fore narazite na rovnaky pocet hluposti v prospech SW.
Urcite ani jeden z oboch vyrobcov nema problem z razou 44 Mag. - uvedomte si, ze obaja ponukaju revolvery na dvojnasobne vykonnejsie kalibre a obaja si drzia kvalitu nakolko ani jeden z nich si nemoze dovolit urobit chybu na US trhu aby nedopadol ako Colt.

Predsa upozornim na jednu skutocnost pri SW a jeho "ultralight" a "scandiovych" modeloch, teda modeloch primarne urcenych na nosenie. Tieto zbrane vo vykonnych razach 44 Mag. a 357 Mag. su podrobene odtucnovacej kure za ucelom dosiahnutia co najnizsej hmotnosti z dovodu celodenneho nosenia. Nepocita sa preto u nich s nejakym intenzivnym pouzivanim - strelbou. Skratka mate rucny kanon na kazdodenne nosenie a prilezitostnu strelbu ale ne na IPSC strelbu a trening. U tychto revolverov je znizena zivotnost, na druhej strane SW na to upozornuje cize je na kazdom zakaznikovi aby to zvazil.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

tzv. Ruger only loads sa uvadzaju v prebijacich tabulkach, nejde o mytus. So standardnym fabrickym strelivom isto nebude mat problem SW ani Ruger.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

tzv. Ruger only loads sa dajú nájsť v tabulkach aj pri 45LC ale tam dosahujú výkony 44RM v spojení SA je to jasna modrina :) ale za zážitok to stoji . Neviem o tom že by to zvládla aj ina značka v 45lc
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Aha uz viem co myslite. V tomto pripade ja ale tvrdim, ze sa nejedna o naboj 44 Mag. /alebo 45 LC/ nakolko to prekracuje max. tlaky pripustne pre tento naboj - ale mate pravdu existuju taketo laboracie. Na druhej strane neviem ako sa k nim stavia samotny Ruger, ci garantuje ich pouzitie resp. ako by sa k tomu postavil keby s takymto nabojom doslo k poskodeniu zbrane.
Ja som chcel povedat, ze pokial do oboch znaciek budete ladovat naboje nepresahujuce max. tlaky tak sa nemate coho bat.

K tomuto mam jednu story z navstevy vyroby SW ked som sa pytal technika na 500 SW magnum ci sa neboja, ze taky naboj roztrhne valec nejakemu prebijacovi co sa bude snazit vyrobit este silnejsi naboj a naslednej zaloby. Odpoved ma dostala nakolko mi povedal nezabudnutelnu vetu : "my velmi dobre pozname ludi co si to kupuju a ieme co s tym budu robit preto kazdy revolver testujeme na 75000 PSI /max. pripustny tlak pre 500 SW mag. je 60000 PSI/ ale konstruovana je kazda zbran tak, ze musi vydrzat 90000 PSI bez poskodenia. K zniceniu vraj nedoslo ani pri teste s nabojom 110000 PSI.... Takze odvtedy som kludny...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ruger ak sú nejaké obmedzenia laboracii uvádza už v návode a zvykne aj na zbrani ak v návode obmedzenie nie je kľudne sa dajú ládovať na max .SW nikdy nešiel cestou max laboracii skôr viac sa zamerial na detail a vyladenie z výroby. Ale aj Ruger po par tisíc ranách ide hladučko ako ta nevyladenejšia zbraň.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

BUM a toto mas odkial, ze SW "nikdy nesiel do max. laboracii". SW rovnako ako RUGER zvlada vsetky laboracie pokial neprekracuju max. tlaky urcene pre uvedeny kaliber. Videl si na niektorom revolvery od SW /okrem scandiovych/ varovanie napr. pri 44 Mag. "nenabijat nad 25000 PSI"??? Rovnako SW ako RUGER bude po par tisicoch ranach chodit ako hodinky. Alebo mas dojem, ze ked porovnas mod. 29 od SW a redhawk od Rugeru. tak ten SW vydrzi menej??? Dokonca ten 29 bude mat vzdy lepsiu spust - to ale vyplyva z konstrukcie a nie je to problem kvality vyroby. Samozrejme na oboch stranach sa mozu vyskytnut vadne kusy ale tvrdit RUGER vydrzi viac nie je pravda.
Neriesim tu moznost ladovania laboracii nad max tlaky u Rugeru, len tvrdim, ze pri pouzivani streliva ktore neprekroci max. tlaky vydrzia rovnako. Na druhej strane si treba dat na tie "Ruger only" laboracie pozor, lebo nepochadzaju z oficialnych stranoch Rugeru a pokial je to info z nejakeho fora tak neznamena, ze ked to nejakemu "redneckovi" jeho Ruger neroztrhlo tak sa to nestane niekomu inemu, lebo tie tlaky su jednoznacne prekrocene - resp. na urovni tormentacnych nabojov.
Ako som spominal netreba nekriticky preberat informacie ktore odzneju na forach a treba si ich overovat.

Este pripominam, ze je pravda, ze SW nedoporucuje max. laboracie pri lahkych revolveroch na nosenie /viz. moj prispevok vyssie/. Okrem Scandiovych modelov sa to tyka aj modelov raze 357 Mag. postavenych na malom rame povodne urcenom pre 38 Spec. Pri intenzivnej strelbe plnou laboraciou maju mensiu zivotnost. Na druhej strane nejsu na intenzivnu strelbu stavane.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

erebos Myslel som laboracie tzv. Ruger only loads že ani tie sa nedaju použiť v každom Rugri a v SW by som ich neskušal vôbec .
Bežne náboje kupene v obchode ak nie je pri zbrani uvedene obmedzenie zvládnu v pohode .

Osobne by som žiadnu laboraciu typu Ruger only loads neskúšal v inom ako SA modeli Rugra tie rany sú na zámky valca až až .
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

erebos: ruger only loads nie je výmyslom rednecka, tieto laborácie nájdeš na oficiálnych stránkach výrobcov prachu. napr. hodgdon .
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

BUM : s tymto plny suhlas. Nemozme porovnavat pevnost revolverov s pevnym valcom a revolverov s vyklopnym..

R : ano viem. Pokial je to od Hodgdonu tak tomu mozes verit, ale pokial to najdes na nete tak to moze byt problem lebo nevies kto to tam dal.
Okrem toho konkretne pri tom hogdone si cca 10 % nad povolenym max. tlakom naboja ak sa nemylim...
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

erebos: myslím že o dosť viac ako 10%, napr. u .45lc je štandard 14kCUP, hodgoňácke "Ruger, T/C a FA" laborácie majú do 30kCUP. Hodgon ich nepovoľuje do kvérov iných výrobcov. A pokiaľ by sa ti chcelo hľadať tak určite bude viac amerických výrobcov prachu, ktorí tieto laborácie majú v ofiko tabuľkách. [/quote]
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

R : ano presne ako vovoris. Ja len tvrdim, ze toto uz nemozno povazovat za naboj 45 LC lebo presahuje jeho max hodnoty tlaku.Je to vyuzitie komponentov tohoto naboja /hilzna + strela/ ale nesplna to kriteria 45 LC. Mas to rovnake ako keby si zobral nabojnicu 38 Special a vyuzil plny objem hilzne pre prachovu navazku. Dostanes sa vykonom a tlakom nad 357 Magnum - mozes ten naboj povazovat za 38 Spec.?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Čo si budeme nahovárať skúšame na strelnici všetky možne kalibre a zbrane a postupne aj zabudneme ale tých par z 45LC po ktorých mi ostala modrina si budem pamätať dlho:) Nevedel som čo je tam naladovane, bolo mi divne že nukaju rukavice ale odmietol som :) a bežne sa strieľa kovbojska laboracia .
Ide len o to že majitelia Rugrov vedia že keď budu chcieť poriadnu ranu tak môžu a to stačí :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

erebos: a práve na tom by som postavil svoje rozhodovanie o značke revolveru, ak dlhodobo znesie protitankovú laboráciu trebárz v tebou spomínanej "38spl" tak bežnou ho neostrieľaš. Prebíjam a viem že sa môžem pomýliť, môže ma to stáť v lepšom prípade zbraň, v horšom zranenie ale u rugra sa traduje že znesie aj dvojitú navážku bez poškodenia, tú jeho "ruskú" predimenzovanosť považujem za veľkú pridanú hodnotu.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

oplati sa podla vas pani nieco na kazdodenne nosenie v .454 Casull?
napr. http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/k ... -2454.html
http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/k ... 513-3.html :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"