Výber revolveru

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

vonkajsia strelnica, sportovy special v .22LR s kompenzatorom, stojim vedla, nemam narazene hluchane, a zo zazraku sa ozve vystrel... poviem vam aj to vie celkom pokazit popoludnie.

asi sme uz velmi od temy. nemalo strelcov co ma vykonne kratke gulove zbrane v svojom arzenali z nich bud velmi rychlo prestane strielat alebo velmi rychlo prejde na slabsie laboracie. zhrnul by som to asi tak, ze pri vybere vhodnej raze resp. zbrane treba zvazit viacero kriterii a nie len samotny vykon naboja...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

S vykonnou zbranou je to ako s vykonnym autom. Najskor sa musim spytat sam seba, ci to zvladnem (fyzicky aj financne). Pretoze sa mi potom moze lahko stat, ze si kupim nieco, co neuzivim alebo sa mi z toho bude strielat tak neprijemne, ze to bude akurat leziak v trezore na chvalenie sa. Zaklad vsetkeho je primeranost.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

No malo kto zvládne dvojvystrel z 357mičky ta tak ako píšeš
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

alebo aj inak - na rodinne nakupy a rozvoz deti do skolky si asi nekupim kamion s privesom rovnako ako starozitne hodinky po dedkovi asi nebudem opravovat puckou. proste na dany ucel treba volit primerany nastroj.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mal som v 357 titanovy taurus,dvojpalec a nebol problem vysipat na supu cely sedemranovy valec do terca. A to som pouzival bezne,nie zoslabene laboracie. S intenzivnou strelbou mali problem skor zbrane a nie ja. :lol:
A roky uz pouzivam iba stuple, aj ked sme strielali .50AE ci .44Mag na krytej strelnici.
Asi som si otuzil bubienky na vojne,kde sa strielalo bez chranicov sluchu a v plechovej helme,co ten zvuk este zosilnila. :-) :-) :-)
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Opotrebenie sluchu je vraj kumulativne a ireverzibilne (napr. ako vplyv radioaktivity), takze vela stastia s tym otuzovanim :lol:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Coooo? Mozes to este raz zopakovat? Nepocul som. :lol: :lol: :lol:
Ale nie,nepochybujem ze na tvojom tvrdeni nieco neni. Ale som z vojny doma uz skoro 23 rokov,zbrojak mam od 91veho,ako polovnik som strielal aj z pusiek a stale dobre pocujem.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Je to mozne. Ked som si na americkych forach hladal nejake info o tom, ako sa vlastne riesi ochrana sluchu v armade, cital som o veteranoch, ktori trpia silnym tinnitom aj ked strielali len s obycajnou puskou. Na druhej strane su veterani (dnes uz stari muzi) ktori nastrielali s tazkymi gulometmi denne stovky az tisice ran a dodnes maju sluch ako mlady clovek a ziadne problemy. Takze je to velmi individualne.

Prajem ti aby sa ti nikdy nejaky problem neprejavil, ale kazdopadne sa to podla mna neoplati riskovat a pokusat. Lebo ked uz zistis, ze az tak odolne usi nemas, je vacsinou neskoro. Dufam, ze Marek Z zacal liecbu dostatocne vcas a prajem co najrychlejsie zotavenie sluchu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Debata zaujímavá, ale šup-šup naspäť k téme prosím.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

MRBLUE napísal:A roky uz pouzivam iba stuple, aj ked sme strielali .50AE ci .44Mag na krytej strelnici.
Asi som si otuzil bubienky na vojne,kde sa strielalo bez chranicov sluchu a v plechovej helme,co ten zvuk este zosilnila. :-) :-) :-)

nielen tym, treba si uvedomit, ze zvuk sa prenasa nielen iba zvukovom, ale aj kostami okolo ucha. Takze pri pravidelnej strelbe su stuple ako ochrana sluchu nedostatocne. Poskodenie budniek v uchu je kumulativne, takze casom sa dostavi urcite.

sorry yarco, len na okraj, je to dolezite a tu si to isto dotycny precita, ked tak to potom zmaz...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Hmm,pekna perspektiva. Tak ked za par rokov stretnente niekoho,co nebude reagovat na otazky,budem to asi ja. :shock: :shock: :shock:

Ale k teme. Ja osobne by som urcite siel u revolveru do 357Magnum. S touto razou sa da po troche treningu strielat aj pomerne rychlo aj presne. To mi napriklad u 44Mag neslo ani s Desert Eagle,ktory ma oproti revolveru mensi spatny raz.
Taktiez je pre 357Mag. vacsi sortiment streliva co sa tyka strely aj vykonu a tiez vacsina modernych revolverov umoznuje pouzitie aj streliva 38Special.
Co sa tyka strelby vykonnymi razami,vela ludi robi chybu ze sa snazi zbran krcovito pevne drzat. Vtedy je strelba naozaj neprijemna.
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

MRBLUE napísal: Co sa tyka strelby vykonnymi razami,vela ludi robi chybu ze sa snazi zbran krcovito pevne drzat. Vtedy je strelba naozaj neprijemna.
Z .357mag som strielal asi rok, potom ma zacala nudit a presiel som na .44mag. Ked som revolver pri strelbe nedrzal "krcovito" vyskocil mi z rúk :P
OT: mal som naboje s oznacenim CBC na dne nabojnice, neviete aky je to vyrobca?
Kupil som ich bez krabice :D
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3090
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

CBC = Magtech
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Co ja viem,velkej rane sa nesmies vzpierat,ale podvolit sa jej. A funguje to. :D Ale mozno len preto ze mojich okolo sto kil je malo...
Používateľov profilový obrázok
fijet
prispievateľ
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa fijet »

R dikes
No ja mam tiez do 100kg :D ale tu asi rozhoduje hmotnost revolvera ja mam taurus 444 titanium. Na nosenie do lesa paradny, medzi ludi uz nie :(
Myslel som ze drzat ho musis pevne
Naposledy upravil/-a fijet v 25 Mar 2013, 22:05, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"