Výber revolveru

inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

No tak asi som sa rozhodol pre .44 magnum. Mohli by ste mi v tomto kalibri prosím poradiť nejaký poriadny revolver.
Hlavne by som chcel aby mal hlaveň najmenej 6" aby bol celooceľový a mal vyššiu váhu(pre komfort streľbi) a aby bol kvalitný čo sa týka životnosti opracovania a aby sa z neho dali strieľať najsilnejšie laborácie .44 magnum napriklad buffalo bore - 2236J docital som sa o ňom na http://www.balistika.cz/44mag.html
a ak máte tak aj nejaké vlastné skúsenosti s tým ktorým modelom
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

smith wesson mod.29 a neurobíš chybu

hlavne nekupuj ten odlahčený 329 night guard s 2" hlavňou, ten mi skoro polámal zápästie
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

zvaz aj SA modely od rugeru. neznicitelne a robustnejsie ako smith.
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Vova »

No v piatok som v Nitre u Fraňa videl Taurus 44mag. Tuším bol so 6 palcovou hlavňou a mal takú krásnu sivú povrchovku. Vlastne bol celý krásny... Stál, ak si dobre pamätám, 690E. Ale hovädo to bolo riadne. 8) Keď zistím, čo to bol za model, tak doložím. Alebo tam zajtra zavolaj...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no, neviem ako, ale ja by som v .44RM z dostupnejich znaciek u nas zvazoval bud SaW alebo Ruger. To su overene znacky, aj ked vsade sa najde cierna ovca. Co sa tyka Taurus-ov, treba byt velmi opatrny.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Od Taurusu sa drž ďalej a hlavne v 44magnum osobne by som vyberal od Rugra hoc aj ten máva v poslednej dobe väčšie vole. Pripadne ak chceš veľa veľa strieľať pozri aj SA od rugra ale tam je to o tom či ti sadne do ruky .
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Vova »

Kde som to len čítal o tom, že kvalita Taurus-ov v posledných rokoch výrazne stúpla? :D
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

Z revolverov v ráži .44 magnum sa mi asi najviac pozdáva S&W model 29 so 6.5" alebo lepšie z 8 ⅜"(len neviem či sa taký ešte vyrába) hlavňou. Ale ešte pred tým, než sa rozhodnem by som vás chcel požiadať o skúsenosti s týmto revolverom čo sa týka kvality opracovania, životnosti, komfortu streľby a snáď aj či sa s ním dá strieľať tými extra silnými laboráciami čo dosahujú 2236J.
Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil/-a inspiring_jepsen v 21 Mar 2013, 21:29, upravené celkom 1 krát.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zdá sa mi že ten model ma zámok komory na valci frezovany v tom najtenšom mieste a to ju dosť oslabuje . Ale istý si nie som .
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Podla toho co som kedysi cital na americkych forach o .44kach, tak to vychadzalo asi takto:

Ak chces krasne spracovanie, dizajn, skvelu spust atd. - S&W

Ak chces strielat tie najsilnejsie .44-ky - Ruger Redhawk, resp. Super Rehawk. Niektore .44-ky su vraj dokonca oznacovane ako "Ruger only"
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2057
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Kilco55: Ten SW 629 so 6,5 palcovou portovanou hlavnou som drzal v ruke u erika v petrzalke- bol to pocit ako keby som narabal s lodnym kanonom. Pohybujuci sa terc by som len tazko chytil do mieridiel a jednorucne by som vedel poriadne zamierit a vystrelit len krajnym vypetim. Tie porty mi tiez vadili, lebo pri takej tazkej zbrani su podla mna zbytocne a pri strelbe vraj dost oslepuju strelca.

Inak kade chodite brasi, ze tie 44 revolvery vsade vidite, skusate a ohmatavate. V BA sa s takymito revolvermi stretavam len v rovine cennikov s neistou cenou a datumom dodania. V Nitre su spravidla tiez len jeden - dva exemplare.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

jediný argument : "Harry Callahan" :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1315
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Skus pokukat aj v Cechach a Nemecku na znacku Dan Wesson. To boli revolvery specialne konstruovane na vysoke vykony streliva, Niektore modely mali dokonca v sade aj viac vymenitelnych hlavni. V dnesnej dobe je dovoz bezproblemovy a budes mat nieco neokukane a kvalitne. Dnes sa uz nevyrabaju,ale obcas sa objavia.
inspiring_jepsen

Príspevok od používateľa inspiring_jepsen »

No ale ani ten Ruger Super Redhawk so 7.5" hlavňou nieje na zahodenie a asi bude oproti S&W model 29 odolnejší a budú sa ním dať strieľať aj tie najsilnejšie laborácie. Aký mate názor na tento revolver čo sa týka porovnania s S&W mod. 29?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

SW - vyborne spuste, pekny dizajn, slusne spracovanie

Taurus - vyhni sa mu. velmi kolisava kvalita vyroby a materialu. ak taurus tak len nejaky z druhej ruky v slabsej razi ako je .44mag. taky ked sa pokazi nebudes lutovat a pravdepodobne vydrzi dlhsie ako teurus v .44mag. .44mag je naboj ktory kladie vysoke naroky na kvalitu spracovania revolveru aj kvalitu materialov a to nie je oblast kde taurus prave exceluje.

Ruger - som fanusikom revolverov tejto znacky a opat odporucam. pri kupe treba trochu popreberat nakolko kvalita spracovania isla za poslednych 5 rokov dole ale Rugery stale ponukaju za svoju cenu vysoku kvalitu a najma vysoku zivotnost.

Freedom arms - slovo Casull ti ako fanusikovi velkej rany isto nieco hovori... ak mas na utratenie dost prachov a dostatok trpezlivosti na "zorganizovanie" dovozu (ci uz osobne alebo prostrednictvom drzitela licencie) zvaz nejaky SA revolver od tejto znacky. su to najkrajsie spracovane moderne SA revolvery ktore som kedy drzal v ruke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"