Výber revolveru

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3105
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Ak po slovensku behajú ľadové medvede tak sa to určite oplatí. :lol: Máš predstavu aké je to kopyto a aký bude mať spätný ráz 1,2kg revolver s krátkym laufom v kombinácii s nábojom výkonu cez 2000J ? Ako hračka super, možno do lesa na severovýchode tiež dobré, aj keď na naše hnedé si vystačíš s .357mag, 10Auto alebo ,357sig a podstatne menším kvérom. Ale vláčiť ho každodenne, by mi musel niekto zato platiť.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Akira »

ja mam dost silne ruky,mozno by to az tak nevadilo.samozrejme,ze najskor by som to rad skusil niekde na strelnici,bola to skor hypoteticka otazka,kedze ste tu na fore lepsi odbornici ako ja (vacsina z vas).s tym 375 mag,no niekde na zahranicnom fore som cital,ze grizzly vydrzal vystrel do lebky dokonca zo 44 mag a 375 mag je dobry tak maximalne na vlkov.ale ja by som to nechcel do lesa,normalne na nosenie v meste.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Akira napísal:oplati sa podla vas pani nieco na kazdodenne nosenie v .454 Casull?
Akira napísal:ale ja by som to nechcel do lesa,normalne na nosenie v meste.
Určite sa to oplatí do mesta. Hlavne do mesta, kde sú veľmi úzke uličky. Tam máš šancu, že všetkých 25 útočníkov bude stáť rovno zasebou a môžeš ich tou jednou ranou dať dole všetkých... :roll: Uvedomuješ si, že nesieš zodpovednosť za vypálenú strelu aj po tom, čo preletí útočníkom?
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

Akira napísal:oplati sa podla vas pani nieco na kazdodenne nosenie v .454 Casull?
napr. http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/k ... -2454.html
http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/k ... 513-3.html :?:
Takto ti poviem, 50AE Desert Eagle ma ustovu energiu niekde medzi 1500 a 2000J podla laboracie, 454 Casull pri 2000J zacina., resp 2000J je podlaborovane strelivo

Takze pripadna obranna strelba skonci IMHO poskodenim sluchu, po prvom vystrele budes mat imho problem poriadne drzat zbran a ako spominali predomnou, nechcem vediet kolko zivych cielov prestrelis....
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

v KE je jeden clovek ,ktory nosi 454 cassul
je mensej postavy a v "podpaznom" puzdre mu zbran siaha od prs takmer po gule :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ked sa ti páči kľudne si ho kup . 454casul nie je žiadne velke delo ,je to len o zvyku,keby som vedel rugra v call 500SW prip 45-90government za dobru cenu ani by som neváhal
JJ a v 454 casul nie je problém 45LC tak netreba strašiť velkym výkonom :)
A keď je výmenný valec tak aj 45ACP
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Akira »

dakujem vam vsetkym za vase reakcie a nazory,skusim teda pozriet nieco v 44 mag alebo 357 mag
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

len dodam - v obrannej situacii treba zasahovat rychlo, presne a v ramci stresu zachovat si prehlad. je pravdepodbny zasah voci viacerym utocnikom.

kanon strielajuci supersonicku strelu s velkym spatnym razom sa ale tazko zvlada napr. v netradicnych streleckych polohach. strelba z neho stralca ohlusi, moze ho dezorientovat a rozhodit motoriku. pri strelbe v uzavretom prostredi sa nasledky na strelca nasobia (strelba v/z kabiny auta, strelba v budove, v podchode atd.). vykonny revolver je jednoznacne vhodnejsi do lesa proti zveri ale na ulicu su podla mna lepsie volby. na ulicu by som preto skor zvazil velkokapacitny subkompakt strielajuci subsonicke strelivo.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

k tomu hluku by som sa vedel vyjadrit, prave som dorazil z nemocnice ako dosledok akutraumy zo strelby. a to som mal chranice sluchu Surefire Earpro (neuzavrel som kanaliky) a bola to len 357. liecba bude trvat este mesiac.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Strielal si na krytej strelnici alebo vonku?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

jeden z viacerych dovodov preco som presedlal z maleho rugera sp101 v .357mag na dvojradovy subkompakt v lugri do ktoreho ladujem subsoniky.

PS. Marek - po IWA 2013 som prave zvazoval nakup surefire sluchatok a hovorim si - co ked zabudnem zaklapnut nacuvaci kanalik... rychle uzdravenie zelam!
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Preto je dobre pri nudzovej strelbe otvoriť usta. Zvukova vlna ktora "kazi sluch" sa cez usta čiastočne vyrovna... a tym na usne bubienky posobi mensi tlak.
Kazdopadne byť na strelnici bez sluchatok z ustami ako kapor neodporučam :D
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

vnutornej. apropo co je nudzova strelba. lelbo vacsinu ludi vidim zatinat zuby a pri obrannej situaciii bude asi posledne na co budem mysliet otvarat hubu :) toto si moze dovolit delostrelec.
mimochodom ochranu sluchu nosim vzdy, a casstokrat na vnutornej aj stuple aj sluchatka. tentokrat som to tak nespravil a kombinacia infekcie a vsetkeho mozneho sa prejavila.
rychle uzdravenie to asi nebude este 2 mesiace liecby
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

rana .357 z hrozne stipe v usiach. Zo .44 je strelba zvukovo podstatne prijemnejsia. Rozdiel vo frekvencii tipujem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Môžte mať aj 22lr a k tomu primerane sluchátka a ohluchnete . Stačí že sa vedľa vás na strelnici postaví niekto s 500SW a dá par rán . Opačne sa to stava málokedy :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"