Výber revolveru

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

pre pokoj duse preto v revolveroch na plinking radsej ako .38spl pouzivam prebijance laborovane do hilzni 357mag ale s laboraciou na urovni priemernej .38spl. nehrozi hypoteticke vypalovanie komor, komory sa svinia vzdy v rovnakej vzdialenosti od ustia a odhadujem ze aj pre vnutornu balistiku v revolveri je to lepsie. moja skusenost je taka, ze nema zmysel nosit pomerne velky revolver v 357mag ktory koli krátkemu laufu napokon ladujem nabojmi 38spl. lepsia volba je potom rovno kompaktnejsi revolver v 38spl na malom J rame (napr. SW36 a klony).
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

taktiez pouzivam 357 magnum v cowboy load ekvivalente 38 special na veci kde nie je treba faktor.

ale nerozumiem preco uprednostnit 38 special pred 357 magnum v kratkej hlavni. uz snad prestali robit rychle prachy ktore stihnu v kratkej hlavni zhoriet? alebo strelivo ktore je urcene pre kratke hlavne http://www.zbraneastrelivo.sk/naboj-gu- ... 5gr-hp-sb/

ono ked caka clovek rovnaky vykon z 2 palca ako zmeraju na 6 palcovej balistickej hlavni bude asi nemilo prekvapeny ale vhodny vyber streliva tomu vie slusne pomoct.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

ketchup, dobrý tip, ak dovolíš, zlepším ho: https://www.youtube.com/watch?v=VAdLusmslMo.

1286 fps, 125 gr., 622.5 J. Niet o čom, top level.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

uz snad prestali robit rychle prachy ktore stihnu v kratkej hlavni zhoriet?
- problem nevyharania 357mag v 2 palcovej hlavni nespociva ani tak v rychlosti horenia prachovej naplne, ale skor v tom, aky tvar ma prachova napln tak ako je ulozena v nabojnici - respektive ako daleko je najvzdialenejsie zrno prachu od vyslahoveho otvoru na dne nabojnice.
357micka je VELMI dlhy naboj = VELA zrn je relativne daleko od vyslahoveho otvoru = VELA zrn zazehne s relativnym ONESKORENIM oproti zrnam ktore zazehnu ako prve (= tie ktore sedia na vyslahovom otvore).
Aj ked sa v porovnani s dlzkou ludskeho zivota jedna len o letmy okamih, v ramci tak kratkej hlavne je ten moment oneskorenia postacujuci, aby urcita cast zrn zacala horiet( /este horela) aj v momente ked strela uz opustila hlaven. Takto horiace zrna uz strele nedodavaju kineticku energiu, ich energeticky potencial je prasprosto vyziareny do vesmiru v podobe zablesku doprevadzaneho prislusnym zvukovym efektom.
Idealny stav (rovnomerny zapal) nastava vtedy, ked je prachova napln ulozena v nabojnici do tvaru ktory pripomina co najviac gulu (geometricky tvar, nemyslim strelu). Pri tomto usporiadani je totiz velky predpoklad ze sa vsetky zrna ktore tvoria prachovu navazku zapalia v co najkratsom intervale. Ako bonus tlak, ktory v tom relatvne rovnakom okamihu zacnu generovat sa zacne rovnomerne sirit do vsetkych smerov (= gula zacne rast) co ma pozitivny vplyv na prejav spatneho razu (zbran menej kope). Takymto usporiadanim prachovej naplne su charakteristicke najma raze .45ACP a .38 Special v prevedeni so strelou Wad Cutter (to je ta zapustena), pripadne .32SW so strelou v rovnakom prevedeni.
Ak vsak z 2 palcovej hlavne vystrelime naboj raze 357mag so strelou s klasickym prevedenim (akykolvek FMJ, JHP, Pb, ...), strela sa da do pohybu skor nez dojde k zapaleniu CELEJ prachovej naplne, respektive cast prachovej naplne ZACNE horiet az v okamihu ked uz strela opustila hlaven.
= problem 357micky nieje v RYCHLOSTI HORENIA prachu, ale v RYCHLOSTI ZAPALENIA prachovej naplne
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

theplaky moja odpoved bola smerovana hlavne na borisovo konstatovanie ze 357 magnum v 2 palcovom revolveri nema zmysel a radsej 38 special ktore je o milimeter kratsie. to ze je tvar nabojnice nevhodny nie je tajomstvo takisto ako to ze sa kvoli tomu pouziva magnumova zapalka. do vnutornych procesov vystrelu a kedy sa zapali najvzdialenejsie zrnko by som sa nerad pustal pretoze pri laboracii rychlym prachom nabojnica nie je ani zdaleka plna - 8 grainov accurate no 2 hori a zapaluje sa inak ako 14 grainov accurate no 9 a produkuje aj vyrazne rozdielne tlaky. pokial budes na tom moc trvat mozme skusit co povie quickload.

ale s vyjadrenim ze 357 magnum z 2 palca je ako podvyziveny luger moc nesuhlasim :)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

OK, ..tak teda prezen cez QL aku ustovu energiu ma 357micka z 2 palcoveho revolveru
(.. nech to nezostane len v rovine ze s Borisom suhlasis a so mnou nie - ci ako to mam chapat ;-) )
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

pani, ja som to konstatoval z cisto praktického pohladu...

vykaslal som sa na ruger sp101 nakolko bol sice mensi ale stale pomerne tazky a neskladny a pri dvojpalcovej hlavni brutalne hlucny pri pouziti 357mag. naboje s rychlym prachom si sice zachovaju viac energie z kratkej hlavne ale z praktického hladiska bolo stale prijatelnejsie ladovat podvyzivene 357mag alebo rovno 38sp nez zhanat vhodne strelivo. nakoniec som sa na nosenie pokorne vratil k lugru a revolvery mam uz iba na vyblbnutie od 4 palcov dlhsie.
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Vdaka za vase prispevky. Ked sa vsetko podari, tak uz zajtra si realitu budem moct vyskusat na svojej novej 686ke PC. Podelim sa potom s mojimi skusenostami.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

tak to bola rychlovka. kde ho mali skladom?
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Frano, Nitra.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

aj sa mi marilo ze som ho u nich nedavno videl vo vitrine vedla 586tky ale nebol som si isty. nech dobre sluzi. tesim sa na report zo strelnice...
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..nech Ti sluzi :wink:
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Tak Smith uz je doma. Prve dojmy su, ze teda nemam slov. Vyzera este lepsie ako na fotke, aj ked to je vec vkusu. V ruke sedi ako keby ta pazbicka bola robena presne na moju ruku. Spracovanie je absolutne perfektne. Vsetko je dolicovane do najmensich detailov. Spust v double alebo single action je super. Ide krasne plynulo. Doslova ako keby to bolo v loziskach. Navyse ten zvuk co to vydava pri natiahnuti do single action je nadherny. Aj s modelom 617 v .22LR som nadmieru spokojny, ci uz so spracovanim alebo spustovym mechanizmom, ale toto je snad este o kusok lepsie. Jednoducho nadherne spracovany revolver. Neviem sice kedy sa dostanem na strelnicu aby som ho vaznejsie otestoval v akcii, ale ked sa to podari, tak napisem svoje skusenosti. Ked bude cas, vecer pridam aj foto.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

theplaky napísal:OK, ..tak teda prezen cez QL aku ustovu energiu ma 357micka z 2 palcoveho revolveru
(.. nech to nezostane len v rovine ze s Borisom suhlasis a so mnou nie - ci ako to mam chapat ;-) )

tak vypocty ma dostali na 400 joulov pri 125 grainovej expanznej strele. na vyssi vykon by som musel hladat strelu ktora nema vpredu dieru a je trochu menej zapustena. strielat z toho 200 ran na strelnici by som ale nechcel
peto454
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa peto454 »

Takze dnes som bol trochu otestovat. Koli zlemu pocasiu som len premeral jedine strelivo co som doma mal. Bol to Prvi Partizan 158Grs. FMS. Priemerna rychlost bola 335m/s. Merane 2m od ustia. Bol som celkom prijemne prekvapeny spatnym razom. Cakal som kopanec, aj to kopanec bol, ale nic hrozne. Strielane obojruc lebo som nechcel odstrelit hradla :D . Tak som este zvedavy na ine znacky a samozrejme potom pridu na rad aj vlastne laboracie. Prve dojmy zo strielania s tymto revolverom su super. Uz sa neviem dockat kedy si s nim skusim aj akcnejsiu strelbu. Pridavam foto na porovnanie velkosti so Smith and Wesson 617kou so 4" hlavnou.
Prílohy
dd.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Revolvery - všetky značky"