XD-S® Mod.2™ 3.3″ Single Stack .45ACP

matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 4 months

XD-S® Mod.2™ 3.3″ Single Stack .45ACP

Príspevok od používateľa matkoo »

Tak dalsia hracka od Amikov

zakladne info
.45ACP
vaha 609.5gram standart zasobnik


http://www.springfield-armory.com/produ ... tack-45acp
https://youtu.be/oEq4KmGZ4a0
Prílohy
xds-mod2.jpg
JonBonJovi
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Registered for: 6 years

Príspevok od používateľa JonBonJovi »

má niekto skúsenosť? hľadám nejakú malú 45-ku na nosenie
Sajgon
občasný prispievateľ
Príspevky: 52
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Sajgon »

A na Slovensku tak o 3 roky ... :roll: :
47ronin
prispievateľ
Príspevky: 206
Registered for: 5 years 3 months

Príspevok od používateľa 47ronin »

Chcel by som jednoradovy sub-compact na skryte nosenie v 9 mm Luger. Walther PPS mi nesadol do ruky, Glock 43 ma velmi neoslovil a SigSauer P938 je trosku nad cenovym limitom...
Nedavno sa mi dostal do ruky XD-S 9 a celkom sa mi zapacil, ale nedalo sa vyskusat ho...
Ako hlavnu zbran mam nieco ine, toto mensie chcem vyslovene na skryte nosenie pre pripady, ked "vacsiu" nechcem / nemozem mat.
Jednak si dovolujem poziadat majitelov tejto pistolky o to, aby sa podelili so svojimi skusenostami a jednak sa chcem spytat, ci by sa nenasiel niekto (idealne na trase BA-ZA), kto by ma z HS - XD-S v 9 mm Luger bol ochotny nechat zopar krat vystrelit... (neviem najst strelnicu na zapadnom Slovensku, kde by tu to zbran mali na poziciavanie).
Vopred vdaka
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Laicka otazka, ale chcem sa spytat znalcov - aky je rozdiel medzi HS S5 3.3, kal. .45ACP a XDS-45ACP 3.3, kal. .45ACP?

Dakujem
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Predevsim ve vzhledu. Jinak by ty pistole mely byt cca stejne. Jiny plastovy ram s jinou strukturou gripu je asi nejvetsi rozdil. Mohou tam byt konstrukni rozdily, ale to by ty pistole musel nekdo mit vedle sebe a rozdelat, aby bylo videt v cem.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Dik. No je to zaujimave, cena je rovnaka, niekde maju HS o 100 eur drahsiu ako XDS (myslim znacenu, vyrobca je ten isty). A nwrozumiem, aky vyznam ma to rozne znacenie a iny ram...
Bamboocha
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Bamboocha »

XDS je verzia pre americky trh, HS ma zmluvu so Springfieldom USA, tam sa predava cez nich, vsade inde je to HS produkt
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Registered for: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

HS S5 je vlastne XD-S mod.2, XDS-45 je zjednodusene mod.1 ...
Prílohy
S5.png
xds_mod2.png
xds_mod1.png
xds_mod1.png (150.63 KiB) 7478 zobrazení
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

S5 sa prijemnejsie drzi vdaka lepsiemu tvarovaniu pazbicky a pri dlhsej strelbe tak neotlaca dlan,ako xds,ktore ma pazbicku horsie tvarovanu a s hrubym dezenom.Inak su skoro rovnake.S5 ma kratsi vytahovac s inak(pozdlzne)ulozenou pruzinkou a inak tvarovany blokovaci kolik.Ale zavery su navzajom zamenitelne,akurat S5 ma slabsiu udernikovu pruzinku a tak ide spust lahsie ako na xds a ja taka maslovejsia.A S5 ma v predlzenom zasobniku inaksi vykroj a tak predlzeny zasobnik z S5 ide vlozit do xds,naopak to nejde.
Xds ma zaver hranaty o sirke 23.1,S5 ma zaver pri drazkach 23.6 a navrchu 22mm.
Dlhsia strelba z S5 je vdaka inak tvarovanej pazbicke a jemnemu rastru uplna pohadka oproti xds.
Creva v rame si inak uplne rovnake.
Este doplnim,S5 nema vymenne chrbty rukovete.
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Vdaka za vycerpavajucu odpoved. Zaujimave, ze jeden vyrobca robi take odlisne upravy na tej istej zbrani...
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Uz ked som tu, tak sa spytam majitelov tychto pistoli, ze ako ste spokojni? Nejake problemy so spolahlivostou? A ako sa nosi taka plocha 45?
MudMax
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa MudMax »

Za seba mozem povedat,ze sa nosi trocha horsie ako G43,aj ked je rozmerovo skoro rovnaky.Len to xds je take mohutnejsie a samozrejme tazsie.S5 sa vdaka zaoblenejsim tvarom a jemnym rastrom pazbicky nosi napr v tricku pre skryte nosenie ovela prijemnejsie,ako xds.
Z xds mam vystrelenych okolo 7000 ran,zlyhania boli asi len zo 3 vinou zlyhania zapalky.Poslednu dobu som nechodil strielat lebo boli zavrete strelnice,tak teraz uz zas zacinam trenovat naostro.Zatial na nom nevidno ziadne znaky opotrebenia,ale cistim a mazem po kazdej strelbe.Tak to asi poznat.
S5 ma za sebou necelu tisicku ran,tak je este skoro robit nejake zavery.Ale kedze creva su rovnake a zaver pri voditkach este mohutnejsi,tak si myslim,ze vydrzi este viac ako xds.Uvidim v zime,ci bude z dovodu slabsej udernikovej pruzinky spolahlivo odpalovat tvrdsie sab zapalky.
Spokojny som na 100%.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "