HS

friendly_brahmagupta

HS

Príspevok od používateľa friendly_brahmagupta »

mate niekto skusenost s touto znackou? stretol som chlapíka v t&t hovoril ze to sem dovaza, zbran vyzerala fakt vyborne , udajne by to mala byt skladacka najlepsich veci so sigu, gloku a uz neviem este z jakej pistole :) tu je jeho stranka http://www.w-a-r.sk/new/
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Vyhladaj nejake testy alebo fora o Springfield XD. Pod tymto menom sa predava v USA. Podla toho co som cital ja, je to vyborna zbran.
friendly_jemison

Príspevok od používateľa friendly_jemison »

http://www.the-m-factor.com/
http://www.xdtalk.com/

Mám XDm-9, v krátkosti je to dobrá a spoľahlivá zbraň :wink:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Vsade citam ze to ma spust len SA, prosim ta je to pravda?
A ako nosis to XD natiahnute a zaistene?
Vdaka za odpovede.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Viem, ze otazka nebola smerovana na mna, ale dufam, ze sa Magazin nenahneva. :)

Takze ano, je to len SA.

Nosenie je rovnako ako pri Glocku (alebo M&P), cize bud bez naboja v komore, alebo s nabojom v komore a natiahnute. Ziadna manualna poistka nie je, takze nosenie cocked&locked tu de facto nie je mozne. Je ale dost automatickych poistiek. Toto samozrejme nebola odpoved na to, v akom stave ju nosi Magazin, len som chcel strucne popisat system tejto zbrane.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

vdaka,niekde som cital ze ma dlanovu poistku ako 1911, takze by asi nemal
byt problem nosit naboj v komore.
HS ma ozaj zaujimave ceny a aj vyzor ma zaujimavy. Dobre vediet ze su aj ine moznosti hraciek na nosenie ako je bezne.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Dlanova poistka tam je, ale ma trochu inu funkciu ako na 1911. V podstate dlanova poistka na HS ma funkciu ako manualna na 1911 -- blokuje zachyt udernika. Teda by si nemal vediet HS ani natiahnut ak ju nedrzis pevne v ruke. Dlanova poistka na 1911 blokuje len spust.

M&P nema dlanovu poistku, len udernikovu a spustovu (a este zasobnikovu, ktora je skor na skodu) a je bezpecna na nosenie s nabojom v komore. ;)
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Neviem kam to zaradit, tak do starej temy...

Starsie propagacne video na XD (HS) z USA. O tom, ze XD je najlepsia zbran :-)

http://www.youtube.com/watch?v=M36x4qh7 ... r_embedded
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

taky maly captain america :D
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

YUp. Now I feel like american guy :D :D :D.

Perfektná reklama
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Otázky ohľadne fungovania dlaňovky na XD-čkach:

1. Ak nestlačím dlaňovku, spúšť nejde stlačiť alebo ide stlačiť bez záberu mechanizmu, s voľným chodom?

2. Ak to prvé (=nejde stlačiť), čo sa stane, ak spúšť stlačím na doraz, držím tlak a potom sa pokúsim stlačiť dlaňovku?
inspiring_golick

Príspevok od používateľa inspiring_golick »

Skusim zodpovedat...

1. Spust nejde stlacit. Presnejsie ide stlacit ciastocne, ale nie uplne na doraz.

2. Nastane vystrel. Po zatlaceni dlanovky je mozne dalej pokracovat v stlaceni spuste az na doraz.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Dlaňová poistka na HS blokuje záchyt úderníka. Tým pádom nepriamo aj samotnú spúšť, ktorú môžes stlačiť iba do bodu kým začne "zaberať".
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pýtam sa kvôli tomu bodu 2.
Niekto z majiteľov XD tu totiž niekde spomínal (Zoidberg?), že z bezpečnostných dôvodov pri zapuzdrovaní zbrane nemá stlačenú dlaňovku, aby náhodou cudzí predmet v puzdre nemohol zatlačiť na spúšť a aktivovať výstrel.

Jednak mi došlo divné, že pri zapuzdrení nekontroluje zbraň plným úchopom, ale to je možno otázka zvyku a názoru.

Ak by však platila odpoveď od brano_p na druhú otázku, tento postup by mal dalšiu slabinu, tentokrát bezpečnostnú. Zbraň by síce nevystrelila ani pri stlačení spúšte nejakou prekážkou v puzdre, ale čakala by 'predpätá' na prvé tasenie, kedy ruka ako prvé zatlačí na dlaňovku a uchopí pažbu. V tomto momente by mohlo dôjsť k výstrelu.

Ak tento prípad nemôže nastať, vysvetlite prosím niekto prečo.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: no môže, ale iba ťažko, vysvetlím:

Dlaňová poistka zablokuje spúšť v určitom bode, povedzme v takom, kde už je určitý odpor, ale aj po stlačení dlaňovky treba ešte odpor pridať aby sa spúšť posunula dozadu. Ale keď chytáš zbraň a stláčaš dlaňovku, tak hneď aj posúvaš zbraň smerom hore von z púzdra. Aby sa stalo to čo hovoríš, tak by niečo muselo tú spúšť jednak stlačiť pri púzdrení, ale jednak celý čas ešte pôsobiť stálym odporom ako nejaká pružina alebo čo.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "