HS-9 SC

Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Zoid:
Z odstupom času som si neni istý ale mám pocit že úderník trčal aj po obtiahnutí vzad.
Fakt si to už od štvrtku presne nepamätám.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

skemro: CZ 45 je niečo úplne iné, veď ju mám tiež. :) Keby trčal zápalník tak by sa stalo presne to čo hovoríš, pretože je to DAOČKO s vonkajším kladivom, čiže nikde sa nezachytáva úderník ako je to u priamobežného úderníku, plus CZ 45 nemá žiadnu blokáciu úderníka, takže nerelevantný príklad :)

Ricinr: zober si do ruky rám a stlač dlaňovku a spúšť a pozeral sa na ten záchyt úderníka čo sa zníži - toto ti zachytí úderník aj v prípade že odstrániš ten kolík, to proste nemôže fyzikálne fungovať, preto som ti hovoril, rozober si zbraň, zlož ju naspäť bez hlavne a vratnej pružiny a "obtiahni", úderník ti zmizne :)
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

V Hermese ma len pekne doplietli, skúsim sa spýtať tuto na fóre:

1. XD je nová generácia HS od výrobcu HS/Springfield, alebo je to úplne nová zbraň?
2. Ak je to nová zbraň, aký je okrem dizajnu rozdiel? A vyrába sa paralelne ďalej HS?
3. Subcompact je 3,0 palcový, alebo 3,8 palcový?

Tomu, kto sa podujme odpovedať, vopred dík.
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

elado napísal:http://www.hs-produkt.hr

tam máš všetko o ich zbraniach.
áno, aj tu http://webforum.sk sa kedysi dali nájsť užitočné informácie...
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

XDM je novšia generacia od HS a pokial viem vyraba sa sučastne.
Rozdiel je v dizajne,odlahčenom zavere,vymennych chrbtoch a v tom
že pri rozoberani netreba stlačit na stiahnutie zaveru spušt.
Sub compakt HS je 3" a SC XDM je 3,8" LENŽE je to skor hybrid medzi SC a compaktom.
SC XDM sa vola XDS (to je skutočny sub compakt) a ešte nie je na našom trhu.
Naposledy upravil/-a Peter Elektro v 27 Nov 2013, 18:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zase nebuďme zlí.
Stručnú súhrnnú informáciu ako ju podal Peťo je niekedy dosť obtiažne až nemožné získať aj z webov výrobcov.
A ak bol Peťo ochotný sa o ňu podeliť, nevidím v tom ja osobne žiadny problém.

edit: nominatív plurálu :roll:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Rarasek sa ale pýtal niečo iné, tak skúsim ja odpoveď. XD na ktoré si sa pýtal je totožné s HS. Pod názvom XD sa predáva napríklad v USA ale predávalo sa pod názvom XD aj v ČR. Sú to presne tie isté modely.

Potom je tu novšia/vyššia rada, ktorá sa aj na Slovensku aj v USA predáva pod názvom XDM. Rozdiely ti už napísal Peťo Elektro.

Ak chceš reálny subkompakt od tejto značky, tak jedine HS subcompact. XDM subcompact (hlaveň 3,8) je už rozmerovo veľmi blízky Glocku 19 čo je compact. Dokonca aj HS subcompact (hlaveň 3) je väčší ako jeho hlavný subcompaktný konkurent od Glocka - 26tka. Čo má svoje výhody aj nevýhody ako všetko. V tejto mojej staršej recenzii sú odfotené vedľa seba - http://www.legistelum.sk/zbrane/210-sub ... p-vs-cz-45

XDS nie je subcompakt XDM, je to skôr akási tretia modelová rada. Sú tam niektoré veci robené inak ako na XDM (napríklad výstražník natiahnutého mechanizmu je u neho bohužiaľ stav spúšte, podobne ako u Glocku). XDS ani nie je subcompact, je to pištol s jednoradým zásobníkom, ktorá sa bude snažiť konkurovať Waltherovi PPS a Rugeru LC9, čiže jednoradým 9 lugerom s nízkou kapacitou zásobníka
friendly_gould

Príspevok od používateľa friendly_gould »

Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "