XDM 3.8" 9mm COMPACT

Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

XDM 3.8" 9mm COMPACT

Príspevok od používateľa petermac24 »

Pred par dnami som sa stal cerstvym majitelom XDM 3.8" 9mm COMPACT. Musim este poznamenat, ze XDM-ka sa stala zaroven aj mojou prvou zbranou vobec. Tvary, linie, poistky a dokonca aj na rukoveti vytlacene logo su prepracovane do posledneho detailu tak, ze vysledkom je zbran, ktora uz na pohlad vyzera sexi, nehovoriac o prijemnom a ergonomickom drzani. Som v tomto smere dost perfekcionista a tak som hladal zbran, ktora by bola nielen spolahliva, ale aby aj lahodila mojmu na detail narocnemu oku. Co ma velmi zaujalo, bola prave dlanova poistka (grip safety) Je to logicke a zaroven velmi prakticke riesenie bez toho, aby som musel vedome mysliet na to, ze musim "nieco" odistit. Staci urobit pevny uchop a to je vsetko. Tak isto poistka na spusti, ktora zabranuje nahodnemu vystrelu pri nechcenom bocnom stlaceni. Dalej pin, ktory je vidno, alebo je mozne ho nahmatat palcom napr. v noci aby som zistil ci je zbran natiahnuta a viditelny, alebo hmatatelny komorovy indikator naboja v nabojovej komore, to vsetko su detaily, ktore este viac zvyraznuju modernu a dynamicku zbran urcenu nielen na nosenie, ale aj na domacu ochranu. K XDM-ku, som sa dostal prave prostrednictvom fora. Zistil som, ze ho maju nielen vo W.A.R v Bratislave, ale aj v ich pobocke v Kosiciach v Army Shope. Hned ako som ju zbadal, tak som sa do nej zamiloval. Musim este poznamenat, ze to bolo rozhodnutie ktore trvalo len 3 dni od objavenia pistole na nete az po jej nakup. Pred tym som cely mesiac travil hladanim a bol som dokonca v Banskej Bystrici pozriet P1 od Grand Power a tiez Smith&Wesson u Frana v Nitre a samozrejme cele hodiny stravene hladanim na nete. S vysledkom som ale nadmieru spokojny. Tak dokonalu na detaily prepracovanu zbran som este nevidel. Cital a pocul som nazory ze prave Glock-y su dost casto porovnavane s XDM-kami. Glock-y su urcite kvalitne pistole, ale mne sa jednoducho nepaci ich hranaty tvar. Ale to je individualne a vecou vkusu. Sig Sauer su zase povazovane za Rolls Royce medzi zbraniami, ale moj nazor je, ze su zbytocne drahe a ze aj za menej penazi je mozne dostat top class kvalitu. Nakoniec nie nahodou dostala firma Springfield ocenenie od NRA (National Rifle Association) Handgun of the year 2003, 2006, 2009.
Naposledy upravil/-a petermac24 v 06 Jan 2012, 20:53, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tvoja recenzia znie trocha zvláštne, v každom prípade o tejto zbrani tu už topic je: http://webforum.sk/viewtopic.php?t=6072&start=0
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak trochu mi to pride ako reklamny spot(to mozno s tej lasky k nej :) ) ... ale koniec koncov gratulujem k tvojej "prvotine" a nech to lieta tam kam ma :D
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Gratulujem.Tato zbran je zatial na SK dost neznama avšak v segmente zbrani na nosenie s velkou palebnou kapacitou ma ozaj čo povedat....
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Dakujem. A fakt to vyznelo tak reklamne? :lol: Mozno som ju chcel len trosku pochvalit. Uz som sa aj zasobil 550 nabojmi Sellier & Bellot 8g, 124 FMJ a tesim sa na prve strelby. Kupil som ich po 17 centov za kus. Co myslite dobra cena?
Naposledy upravil/-a petermac24 v 16 Jan 2012, 20:27, upravené celkom 1 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Cena taka priemerna....Ked chceš ozaj potrenovat treba sa zučastnit spoločneho nakupu alebo oslovit nejakeho blizkeho prebijača :)
ps: ak nemaš extremne velku ruku kup si grip na zasobnik,potom maš uchop ako na full siize a to je o inom strelba....
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Mam aj extended zasobnik na 19 nabojov, kde je uchop daleko lepsi, ale ten na bezne nosenie nebudem pouzivat. Co sa tyka toho gripu, uz som nad tym uvazoval, ale pocul som ze sa zasobnik dobre nedoraza. Kde si ho kupoval?

Inak cital som aj o tom hrkani v plnom zasobniku. Mne to hrka v kazdom a mam ich 3. Dva pre 13 nabojov a jeden na 19. Pouzivam len ten kratsi a mam v nom len 12 nabojov a zda sa ze to pomohlo.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Tu je petka na XDM:
http://www.pearcegrip.com/Products/Spri ... ory/PG-XDM

Ja som bral na HS odtialto:
http://www.ecoppolicesupply.biz/servlet ... ion/Detail
Ale ta nepasuje uplne presna na XDM.
Čo sa tyka hrkania nabojov,tak to mi hrkali aj na K100 niekedy ano niekedy nie :D
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Dakujem za link, ten som uz niekde videl. Vola som aj do W.A.R v Bratislave a ze ho tam maju. Takze najblizsie tam zabehnem a vyskusam si to.

Co sa tyka toho hrkania asi je to bezna zalezitost. Mne to ale hrka po kazdom napaskovani do plna.

Ozaj, je dobre drzat doma plne napaskovane zasobniky, alebo radsej nechat napaskovany len ten, ktory je stale v zbrani. Teda ci pruzina v zasobniku tym stalym stlacenim prilis netrpi.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

drzat stale napaskovany zasobnik nie je vhodne, mimochodom by si to nemal... (skusky si este pamatas, ze....) :wink: :roll:
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 18 Okt 2013, 19:28, upravené celkom 1 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

to dirty.harry : ked maš zbran v trezore prečo nie?
to petermac24 vo WAR-ku už maju petku aj na XDM?
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

Rozpraval som sa z chlapikom z W.A.R po telefone a hovoril mi, ze ju tam maju na XDM, ale ze sa s tou patkou nie prave najlepsie doraza do zbrane. Trebalo by to asi vyskusat na mieste. Ak ma niekto s tou patkou na XDM nejaku skusenost, tak by som rad pocul jeho nazor.
Používateľov profilový obrázok
petermac24
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa petermac24 »

To dirty.harry
Na skuskach som exceloval, ale nikde tam nebola ani zmienka o drzani, alebo nedrzani nabojov v zasobniku.
Inak ja drzim moje "baby" aj v noci na nocnom stoliku, len tak pre pokoj v dusi :D
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

" nechat napaskovany len ten, ktory je stale v zbrani" cital som toto a to je nieco ine :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "