Springfield XDS compact .45

Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Tak to pojde asi tažko ked XDS sa u nas ešte nepredava.Čo sa tyka
porovnania širky tak by som to asi prirovnal G17 a G42 cirka.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Zeleny sport ich dovaza z Us. Skus tam.
friendly_payne

Príspevok od používateľa friendly_payne »

oslovil jsem všechny dostupné firmy ( CZ i SK ) jak dovozce tak prodejce a v lednu by snad mělo něco být tak se těším tak uvidíme co bude zda XDS .45 nebo XDS 9mm Luger. pořád váhám kterou ráži zvolit pro každodenní skryté nošení na sebeobranu ve vnitřním pozdře.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

tu ktora ti umozni dostatocny trening :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

To rozhodne.

A ešte doplním - to všetko za predpokladu, že obe ráže bez problémov zvládaš aj pri streľbe jednou rukou.
Ak máš jednoruč s jednou z nich problém a s druhou nie, tak už máš de facto rozhodnuté. Teda ak vyberáme na základe rácia :wink:
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

A vyznam ma aj kapacita zasobnika: 5 vs. 7 ran pri zakladnom (nepredlzenom) zasobniku.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

abakan napísal:Zeleny sport ich dovaza z Us. Skus tam.
Zelený sport ich dováža od nás z WAR.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

XDS ?
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Zoidberg mas na vyskusanie? Pozeral som web a su medzi xds 3.3 .45 a xd 3.0 .40 minimalne rozdiely. V hrubke xds 3.3 45 ma 0.9 palca, t.j 2.3cm, xd 3 ma 1.2 palca, 3 cm hrubku. Dlzka prakticky rovnaka, vyska rozdiel 8 mm, akurat co sa znacne lisi je kapacita zasobnika 9 nabojov pri xd .40 a 5 v xds .45 a hmotnost cca 200 gramov rozdiel v prospech xds .45

Moze to byt cool hracka :-) ceny netusim...
friendly_payne

Príspevok od používateľa friendly_payne »

XDS budu nosit jen s prodlouženým zásobníkem čili 9 ran, takže je jedno zda .45 nebo 9mm Luger. neměl jsem je obě naživo a tak nemůžu najednou vyzkoušet. A pochybuji že na shope mi dovolí obě vyzkoušet.

určitě i přebíjenky do toho. zpětný ráz by měli mít obě stejné. pokud se bude dovážet jen .45 tak je to jasné ale pokud obě tak babo rad. Jednoruč jsem je nezkoušel jak jednu ruku tak druhou ruku.

Můžu srovnávat jen s Glockem G42, G36, G30, G26, G17, G19 a pak nějaké .357SIG a vše mi přišlo že má stejný zpětný ráz. čili na to bych o tak nějak nesměřoval. spíš na stop efekt / cena střeliva
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Najprv ako definitivne vyberes kaliber si asi skusis ako sa zbran s nim sprava pri strelbe, nie?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

abakan napísal:XDS ?
Abakan: mýliš si firmy, viac v PM.
raduz napísal:Zoidberg mas na vyskusanie? Pozeral som web a su medzi xds 3.3 .45 a xd 3.0 .40 minimalne rozdiely. V hrubke xds 3.3 45 ma 0.9 palca, t.j 2.3cm, xd 3 ma 1.2 palca, 3 cm hrubku. Dlzka prakticky rovnaka, vyska rozdiel 8 mm, akurat co sa znacne lisi je kapacita zasobnika 9 nabojov pri xd .40 a 5 v xds .45 a hmotnost cca 200 gramov rozdiel v prospech xds .45

Moze to byt cool hracka :-) ceny netusim...
Bude na vyskúšanie, dúfam že v januári.
I.C.E napísal: určitě i přebíjenky do toho. zpětný ráz by měli mít obě stejné. pokud se bude dovážet jen .45 tak je to jasné ale pokud obě tak babo rad. Jednoruč jsem je nezkoušel jak jednu ruku tak druhou ruku.
Robíme všetko pre to aby sme doviezli aj 9 luger, je to oveľa žiadanejší kaliber, takže si budeš môcť vybrať.
I.C.E napísal: Můžu srovnávat jen s Glockem G42, G36, G30, G26, G17, G19 a pak nějaké .357SIG a vše mi přišlo že má stejný zpětný ráz. čili na to bych o tak nějak nesměřoval. spíš na stop efekt / cena střeliva
Z vlastnej skúsenosti: ak zatiaľ necítiš rozdiel v spätnom ráze medzi Glock 36 a Glock 17 a prípadne niečim v .357 SIG, tak robíš ešte veľké strelecké chyby a pravdepodobne strachové strhávanie pred výstrelom, čo spôsobí, že každý spätný ráz ti príde rovnaký.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, sú ešte dve iné možnosti: alebo má ICE veľmi silné alebo od nejakého kontaktného športu poriadne vymlátené ruky, že necíti rozdiel.
:wink:
Vnímanie spätného rázu (na rozdiel od síl, ktoré pri ňom vznikajú a dajú sa +/- merať) je ale vôbec veľmi subjektívna vec. Mňa skôr zaujala na ICEových myšlienkových pochodoch úvaha, že ak som to pochopil správne, tak si chce kúpiť plochý subkompakt s jednoradovým zásobníkom, no pritom ho chce nosiť s predĺženým zásobníkom. Proti gustu žiadny dišputát a nič proti predĺženým zásobníkom, ale keď niekomu nie je ľúto obetovať pár cm výšky, potom prečo mu je ľúto obetovať pár mm šírky (a zobrať niečo s dvojradovým zásobníkom)? Ja len, že by tým vyriešil niekoľko problémov naraz... OK, len taká úvaha.
8)
friendly_payne

Príspevok od používateľa friendly_payne »

děkuji za reakce.

pokud budou na vyzkoušení, tak rád vyzkouším XDS v .45 tak i v 9mm Luger a pak se rozhodnu. jelikož mám se zbraněma málo nastříleno tak zatím rozdíl tak necítím nebo aspon co jsem střílel z Glocku G42, G36, G30, G26, ... CZ 09, CZ 07. u CZ se mi zdál zpětný ráz větší.

ano chci jednořaddý subcompact malých rozměrů aby se dal každodenně nosit skrytě ve vnitřním pozdře.

prodloužený zásobník, že je tam víc ran. a líp se drží. ale pokud si na zbran zvyknu a budu jistý ve střelbě i v krátkým tak zůstanu u krátkého.

co se týče kalibru pro .45 mluví lepší zastavovací učinek. a to že XDS v 9mm Luger tady nebyla ale .45 ano
pro 9mm Luger zase cena střeliva a jeho dostupnout.

jako další zbraň uvažuji o Ruger SR1911 takže ted je otázka zda stejné střelivo nebo jiné.

pro XDS mezi ostatníma subcompacty mluví to že má i dlanovou pojistku, výstražnk na náboj v komře a natažení závěru. což třeba G42 nemá, ta se mi taky líbí hodně. a příjemě se držela v ruce a dobře by se nosila.

a proč menší zbraň jsem menší postavy jen 178cm a tak na nošení bude příjemější. abych ji po týdnu nošení neodložil do trezoru. Ale plnila svůj primární učel každodenního pohodlného nošení.

z G26 s prodlouženým zásobníkem se mi střílelo taky velmi dobře a přesně i na 20 a 25m ale mám strach z nošení ve vnitřním pozdře. neměl jsem možnost vyzkoušet takže nedokážu posoudit.

Už tak toho mám na sobě navěšeného víc než dost a moje různorodé zaměstnání jak v sedě v kanceláři, hodně v autě a pak v terénu s pracovním nářadím i ve výškách.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

zastavovaci ucinok - v prvom rade treba trafit. Podla statistik FBI, ked boli prislusnici pod tlakom okolnosti nuteni pouzit zbran, tak zhruba 75% vystrelov netrafilo.
Cize, ako uz ti bolo naznacene, vyberaj taky kaliber, v ktorom sa tvoja zbran sprava primerane a taky, s ktorym mozes dostatocne trenovat. Ak to nedokazes sam posudit => kup Luger.

K vyberu zbrane - ak ti moznosti co len trocha dovoluju, tak nekupuj kompromis. Budes mat akurat nevhodnu zbran do vsetkych situacii.
Cize ak byvas v situacii, ze mas mat nejake priliehave oblecenie so zastrcenou koselou/trickom v nohaviciach, kup si jednoradovy subkompakt, alebo mini zbran. Na ostatne pripady si kup kompakt. Budes mat 2 zbrane, kazdu najlepsiu na danu situaciu.
Napísať odpoveď

Návrat na "HS-Product - HS9, HS45, XDM9, XDM45 "