Sig Sauer P226 X-Five vs v-fove allround vs x-five competiti

vigorous_chaplygin

Sig Sauer P226 X-Five vs v-fove allround vs x-five competiti

Príspevok od používateľa vigorous_chaplygin »

Zdravim vas vsetkych,
som tu uplne novy, do zbrani sa vyznam tak zbezne. Na novy rok by som si chcel spravit ZP sk.A a rozmyslam nad kupou Sig Sauera.
Pozeral som vela zbrani, cital som o nich, pytal sa znamych, studoval nejake parametre.
Jednoznacne ma presvedcil Sig Sauer P226 X-Five, ale je ich vela druhov a neviem ake su medzi nimi rozdiely, a nerad by som kupil nieco za 2500€ a potom lutoval. Chcel by som vas poprosit o vysvetlenie po lopate jak debilovy ake su rozdiely medzi X-Five, X-Five allround, X-Five competition, X-Five Tactical. Ta posledna neviem ci je vobec mozne ju zohnat na Sk. Jediny rozdiel co som si ja vsimol bol kaliber 9mm alebo .40S&W popripade vaha zbrane a kapacita zasobnika. Mne ide hlavne o ten rozdiel preco stoji X-Five 2900€ a X-Five tusim to bol allround 3200€ (u hermesa striborny s ciernou pažbou).
Bol by som rad keby sa nasla ochotna osoba ktora by mi dokazala odpovedat na moju mozno primitivnu otazku aby som vedel pre ktoru sa rozhodnut.Alebo este ma zaujala P210 ale ta mi pride skorej ako zberatelsky kusok, popripade X-Six ale moc do kaliberu .45ACP neviem co si myslite o tom kalibery?
Posledna vec chcem zbran na osobnu ochranu cize kazdodenne nosenie, jasnacka na strelnicu ale nechcem nosit 1,5kg zelezo.
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa necrono »

tak pokial chces zbran na kazdodenne nosenie tak sa poobzeraj po niecom mensom lebo si neviem predstavit ako chces denne nosit take hebedo :shock: ak sig tak kukni P239 alebo P232 . ak si robustnejsej postavy tak p228/9
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

X-six su dva modely, p220 (.45) a p226 (9). Pokial nechces nosit 1.5kg zbran, mozes zacat vyberat inu.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ak trvas na Sig-u a chces nieco pre zaciatocnika na nosenie, skusil by som aj nieco ako Sig250compact ci ako sa to vola...
plast, DAO spust , taky glock od sigu
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

ja mám 67 kg, 172 cm a nosím P226 ku. Je super zbraň, nosením žiadny problém, treba si zvyknúť, hlavné je, aby sa ti dobre držala v ruke a pačilo sa ti a maj na to peniaze. Chod do obchodu, kde je velký výber a vieš si ich chytiť do ruky a hneď budeš vedieť, ze ktoru si kup či Sig, Glock, Čz alebo inu značku, ale toto je iba moj názor. 100 ludí 100 chutí :)
duri013
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa duri013 »

Skôr ako do obchodu by to chcelo ísť na strelnicu a vyskúšať všetko čo majú k dispozícii :wink:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

A netreba zabudat, ze to povacsinou neostane pri jednom kuse :-)
Používateľov profilový obrázok
Chrisz
občasný prispievateľ
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa Chrisz »

suhlasim, je to pravda, ale vo väčsine strelníc su iba štandardné zbrane, predtým ako som šiel kupiť zbraň chcel som vyskúšať tie zbrane, čo som vybral. Po 3 -tom telefonovaní so strelnicou som zistil, že to asi nepojde... mať strelnicu je drahá záležitosť a na investíciu, a mať 100 druhov zbraní a ich udržiavať,no bohužial málokto si može dovoliť, jedine,ked sa tu dohodne s niekym, alebo istou výhrou je stretávka webforumu, dovtedy si kupim aj ja mojho nového miláčika :D
vigorous_chaplygin

Príspevok od používateľa vigorous_chaplygin »

Zdravim vas, tak po dlhom uvazovani co si vyberam uz nieco vyse roka zbran, som sa rozhodol ze ostanem pri X five nech to vazi aj 5kg zvyknem si nanu. Ziadna ina zbran ma tak neocarovala. Chcem sa vam vsetkym podakovat za pozitivne prispevky, ale rad by som zistil ze jaky je rozdiel medzi tymi x five vs x five allround a x five competition.
Dakujem este raz a pekny den vsetkym
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

zastav sa u Frana v NR , oni dovazaju Sig na SK

tam si ich mozes aj chytit
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

No keď už si sa teda rozhodol pre ten X-FIVE ...

Takže podstatný rozdiel medzi X-FIVE a Allroundom je ten, že X-FIVE má jednočinný spúšťový a X-FIVE Allround je dvojčinný DA/SA.
X-FIVE Competition nepoznám, podľa všetkého sa dodával len Americký trh. Ale vyzerá presne ako X-FIVE len má plastový grip ...
Všetky by mali mať zhruba rovnaké rozmery, majú 5" hlavne. Ale sú to naozaj všetko veľké zbrane určené na šport/strelnicu.

Pozor, toto všetko platí hlavne na staré modely. Teraz sú už nové (X-series) a v tých sa moc nevyznám. Ale ten rozdiel X-FIVE vs Allround je ten istý aj pri tých nových.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

porovnanie si mozes precitat tu:
http://sigsauer.de/englisch/x-series.html

Najdes tam vsetky informacie o X-Five series, ale aj inych sigoch predavanych v EU.
sig 44
občasný prispievateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa sig 44 »

Nedaj sa odradit, Sig je nadherna zbran. Ja mam X-six a P239, su tu na fore. Ked to mas v ruke , uz ju nepustis :) Jasne , ze x-five, ani x-six nie su na nosenie, ale to casom poriesis a kupis aj nieco mensie. Ale sig ,aj ked je drahy , ale mas to na cely zivot a ver , ze menit nebudes chciet. Ja mam aj Glock 34, ale to je proti Sigu nic.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

226 na nosenie je dosť veľka nehovorím že sa to nedá ale treba si zvyknúť. Poznal som chlapika čo to dosť dlho nosil jasné že to čo sa týka pohodlia nie je PPS ale ako píšem zvyknúť sa da na hocičo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"