Sig Sauer P226

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ti si mal k X-sixu tieto zasobniky ako original? (dufam ze nie)
friendly_haslett

Príspevok od používateľa friendly_haslett »

Ano, su to zasobniky ktore SS dodal s x-six . A ani sa nehanbili! Ale teraz mam 17 ranove s hlinikovou pätkou.
Nastatie som ich kupil na predvadzacom dni SS, 2ks za cenu jedneho (100 €). Inac v maloobchde stoji jeden okolo 130-140€ 1 ks. Vsetko ide dole vodou. Pazbu tam hodia luxusnu a zasobniky ako na zbran za 250 €..... A to tam
okrem vazeliny nebola ani cistiaca sada......
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

mas SS
friendly_haslett

Príspevok od používateľa friendly_haslett »

Nie, len si nahovaram ...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

SS - Sukromna sprava ;)
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Stare dobre P226 x ...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Tak som pani docital cele toto vlakno a idem sa pytat.
Rad by som si zadovazil pouzivanu 226 a zaujimalo by ma na co si dat pozor pri kupe/obhliadke zbrane. (vole, okusane/odrene casti, vyvrt, komora ...) Na ktore casti sa hlavne zamerat.
To preco chcem SIGa uz viem (silne stranky zbrane), teraz by ma zaujimalo preco by som ho nemal chciet. Vie mi niekto povedat slabiny zbrane?
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ahoj.

Jedine na co sa zameraj (oproti klasickemu opotrebovaniu ako na inych zbraniach), je hlaven. Podla nej mozes priblizne zistit kolko ma zbran nastrielane. Nova P226 ma hlaven z vrchnej casti uplne ciernu. Cim viac je zbran strielana, tym viac ma osuchanu farbu z vrchnej strany.

Negativa som na P226 nepostrehol. Pokial si si ju uz vyskusal/strielal, tak si urcite postrehol ze nieje pre male ruky a kratke prsty.

Pokial sa ti podari narazit na Siga s borim chvostom, tak je ju uprednostni. Bobri chvost dava lepsi uchop.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Ta hlaven je celkom vyrecna, ale to sa moze osuchat aj za 500 alebo 5000 vystrelov a rozdiel neviem odhadnut ak nemam porovnavaciu vzorku.
Co tak opotrebenie vodiacich drazok, vola kladiva ...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Na vodiacich drazkach nespozorujes opotrebenie pokial nema nabehane 10.000 a viac (aj to spozorovat nemusis) a vola kladiva nieje.

Vo vseobecnosti Sigy radu "P" niesu moc na Slovensku rozsirene, Najde sa len malo ktore maju nastrielane viac ako 5000. Pokial s nimi majitel zaobchadzal "normalne" ako bezny clovek, tak neriskujes kupou z druhej ruky. Samozrejme pred kupou treba skontrolovat tak ako pri kazdej inej zbrani celkovy stav, hlaven, ustie hlavne, drazky, zamykaci mechanizmus, atd...
Používateľov profilový obrázok
bosvargos
prispievateľ
Príspevky: 129
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa bosvargos »

ja mam SIG 226 SL SO cize celokovova verizia a nie AL SO cize hlinikova. k hlinikovej verzii neviem povedat nic kedze som mu nikdy nemal ale k tejto SL-ke neviem co by som ti povedal kde hladat opotrebenie. Naschval som si ho teraz pozrel ze co je na nom osuchane vydrate a pod. nasiel som tieto veci:
na kladivku je vidiet odtlacok od udernika.
ako pisal BTV tak aj ja mam osuchanu farbu na vrchnej casti hlavne cca 1cm od ustia hlavne.
na vodiacich drazkach na tele mam v zadnej casti osuchanu farbu ale nic viac aj to jemne osuchanu a na ostatnych miestach je farba v drazka nadalej taka ako za novoty vobec ziadne opotrebenie
na zavere som nikde nenasiel nic
volu na zbrani som nezistil nikde
mam z nej odstielane cca 8 tis. nabojov taky hruby odhad mozno o nieco viac ale ked mam zbran krasne cistu a odhliadnem od osuchanin a odrenin ktore na nej mam tak by som nikdy nepovedal ze ma tolko nastielane ale tipol by som jej cca do 2tis vystrelov
Používateľov profilový obrázok
bosvargos
prispievateľ
Príspevky: 129
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa bosvargos »

este by som k tomu povedal ze ju pouzivam v sluzbe uz 3 roky. cize celorocne neskryte nosenie takze - prach dazd horucava vlkost sneh mraz z tepla do studena a opacne atd.... proste vsetky mozne druhy pocasia a vobec som ju nehickal cistil som ju ked uz bola riadne zspinena ze doslova bol na nej prach nalepeny alebo po cca 1500 vystreloch a ziadna hrdza ziadne zavady zaseknutie ci cokolvek vzdy fungovala bezproblemovo. V priebehu jedneho dna som z nej vystrelil 1000 nabojov a pred tym uz mala vypalene cca 1000 a vsetko bez problemov. Jedine co robim tak vzdy kontrolujem vodiace drazky aby tam bol olej. Porste vatove tycinky vytrem s nimi drazky a stetcom tam nanesiem motorovy olej. Na vsetky zbrane co mam nepouzivam nic ine len motorovy olej ( novy nepouzity samozrejme :D ) a aj ked po roku pozries zbran tak je tam stale olej ziadne vyschnutie a motorovy olej je stavany na vyssie teploty cize aj preto ho pouzivam som snim najspokojnejsi a to som vyskusal asi vsetky mozne oleje co sa bezne pouzivaju aj po 1000 vystreloch tam mam olej len chytim handricku tycinky a utriem a zbran je ako nova ziadne kefovanie ani nic vsetok bordel je krasne mastny a uplne lahko ho zotries netreba nic kefovat nemas tam nic pripecene
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

Dakujem za rady.
Takze nie je ziadna konkretna cast na zbrani ktora sa zvykne oslabit a je potrebne si na nu dat pozor.
Ako napriklad pri Glocku predna cast zaveru alebo u CZ zachyt zaveru.

yarco: v teme glock-zavady som pridal video.
Naposledy upravil/-a Hektor v 26 Apr 2016, 15:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hektor napísal:Ako napriklad pri Glocku predna cast zaveru ...
Môžeš to v príslušnej téme upresniť?
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

Nazdar, všetci.
Nie je tu niekto z okolia BB, ZV, ZH, ZC, KA a podobne, kto vlastní Siga?
Potreboval by som si ohmatať zbraň, príp. aj vyskúšat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"