Sig Sauer P226

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Sig Sauer P226

Príspevok od používateľa BTV »

Na vianoce som dostal veľmi pekný darček (P226 AL SO) a rád by som sa dozvedel Vaše názory naň. Mám z P226-ky zatial vystrielaných len cca150 rán, ale čakám na nové mieridlá a potom sa s ním chcem "pohrať" trošku viac. Takže pokiaľ si majteľom takého krásavca ako aj ja, tak sa pochváľ!

Ináč potrebujem aj pomoc. Potreboval by som naň nejaké fakt dobré puzdro.... :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

gratulujem (a tisko zavidim)

P226 ka bola zatial najlepsia bambitka z akej som strielal. resp..z 226ky som nastrielal doteraz najlepsie z toho co som skusal
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Dakujem za gratuláciu!!! :wink:

Ako som napisal, tak cakam len na poriadne mieridla, pretoze tie originalne su trosku na nic, (To ma aj prekvapilo. Hociako som si daval pozor na strhavanie, vzdy mi to nieslo az moc dole) potom ho poriadne prevetrám.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

tak, tak, so Sigom som vsetko praskal dolu
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Napravit by to mali nove, nizkoprofilove LPA meridla. Mali by mi prist tento tyzden... Svetlovodnu muchu mam uz doma...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Tak, mieridla su už vymenené, cez vikend budem skušať.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

daj vediet, ci to pomohlo, lebo ja som si myslel, ze je to kvoli strhavaniu.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Zatiaľ len nejake foto....

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Stale vyberam aj nejaku tu modernejsiu zbran a padol mi do oka aj tento SIG P226 AL SO. Je na min. rovnakej, ba az vyzsej urovni ako Glock/USP. Viem, ze najlepsi je Sig X-SIX AL, ale penazenka mi to nedovoluje kupit :D. Vedeli by ste o tej SIG P226 AL SO povedat aj nieco viac? Mädzi moje zaujmove zbrane patri Glock 17, K100Mk7(Ak bude a aj aka bude :D) a podla finanncii aj Beretta 92FS, no a ak sa uskromnim, tak aj nova CZ-85(pre mna vyhoda obojstrannych mechanizmov). Stale cakam ktora ma viac oslovi :). SIG P226 neni aspon taka vsedna zbran ako CZ/Glock, ktoru ma kazdy.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

P226 je podľa mňa jedna z najlepších zbraní na trhu. Niektorý hovoria o jej dvoch najväčších negatívach a to v prvom rade cena a v druhom rade vyšia poloha záveru. Čo sa týka ceny, tak si myslím že je to kvalita za primeranú cenu.Čo sa týka vysokého záveru, tak som zatiaľ nepostrehol žiadny dopad na streľbu. Je to veľmi presná zbraň, len ak ju kúpiš ako novú, tak ju samozrejme treba trochu "vylepšiť" (mieridlá, nastavenie spúšte, atď...) Ale upraviť treba každú zbraň ktorú si človek kúpi ako novú. Vľkou výhodou je, že na webe je dostupných veľa súčiastok, ktoré sa dajú zohnať aj lacnejšie, keď sa v tom trochu pohrabeš.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Butvin napísal:Ale upraviť treba každú zbraň ktorú si človek kúpi ako novú.
:shock:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Gewehr: Zrejme máš iný názor, ale sto ľudí - sto chutí. Niekomu stačí zbraň ktorú si donesie z obchodu, niekto si zbraň trošku "vylepší" podľa vlastných predstáv.
Ja osobne si myslím že na každej zbrani je niečo čo by sa dalo upraviť aby bola o čosi lepšia - aby príp. majiteľovi vyhovovala ešte k väčšej spokojnosti.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Tak samozrejme "customizacia" je bezna vec. Ale prave tento Sig povazujem za zbran, ktora upravy nepotrebuje (bavime sa o sluzobnej zbrani, nie strelnicovom speciale). IMO upravovat a priori vsetko co sa mi dostane do ruk neni zrovna stastne riesenie, ale je pravda, ze 100 ludi, 100 nazorov. :wink:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Mieridla som meniť musel, pretože to lietalo všetko moc dolu - to napravili nové mieridla. Odpor spúšte v DA som urobil výmenou hlavnej pružinky na bycom kladive a vodiacu tyč s vratnou pružinou záveru som vymenil za DPM system. Myslím že ani jedna úprava nebola prehnaná, pretože každá jedna má vplyv na streľbu.
Určite máš pravdu, že každú zbraň ktorú dostane človek do ruky netreba upravovať. V tom s tebou súhlasím, ale zbraň ktorú človek používa častejšie, tak tú si upraviť môže (i keď ide o služobnú zbraň). :wink:
eager_bohr

Príspevok od používateľa eager_bohr »

igoros napísal:tak, tak, so Sigom som vsetko praskal dolu

ja mam tiež 226ku je fantastická v porovnaní s inými pištoľkami ale strieľa mi doľava hore - je to tak od výroby. musím si dať upraviť mieridlá. a ešte mi nesedí v dlani nakoľko mám menšiu ruku no strelecké rukavice to vyriešili. inak je "fantastikuš" SIGSAUER226P = Rolls Royce medzi autami
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"