Sig sauer P226 S X-FIVE Allround

veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Hlinikove existuju. Robi napr Hogue
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

rob999 napísal:Osobne predpokladam, ze Frano bude mat allround skladom. Hlinikove crienky na X-Five neexistuju. Ak chces zmensit kvoli lepsiemu uchopu, musis volit E2 cez Triebel. Ja som predal svoj allround s namontovanym E2 uchopom a SRT ( este bude niekde v sekcii predam)
Aky bol dovod predaja? Mal som dojem, ze allround je TOP....
S E2 gripmi to bolo citelne tensie? Mam priemerne velku ruku, doteraz som strielal so Shadowom a ked som chytil do ruky Allround so standardnym gripom prisiel mi uz dost hruby.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

To este presne neviem, ale tiez rad skusam, obmienam a hlavne mam rad kvalitne veci, zbrane nevynimajuc. O povestnej Sigovskej kvalite spracovania a spolahlivosti citam stale, tak mam chut si to overit. Povodne som chcel ist do STI Edge, ale mozne komplikacie s dielmi a nedostupnost zbrane ma od toho odradili. Navyse sa mi Xline rada aj hodne dizajnovo paci. Ale zeby mi pridala zbran na mojich streleckych zrucnostiach pochybujem, to chce trening... Vela treningu :-)
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

TeErTe: dôvod predaja bol ten, že v tom čase manželka prestala strieľať a zostali mi dva SIGy Xfive allround a Xfive SA AL-ko. Rozhodol som sa pre ten druhý, takže čerstvo "vytunený" allround išiel z domu.
E2 zmenila úchop výrazným spôsobom
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TeErTe napísal:O povestnej Sigovskej kvalite spracovania a spolahlivosti citam stale ...
Nemal Sig náhodou práve s týmto v posledných rokoch trocha problémy?
cooper
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa cooper »

TeErTe:strielal som z nového siga Xline,paráda a jemne upravili úchop,takže ešte lepšie sadne do ruky ako allround,vyskúšaj a určite ho kúpiš.Mám taký istý sig ako rob 999 strielam z neho 3 roky-total spokojnosť,inak by som riešil hneď xline.A pôjdeš hore hneď aspoň o malý kúsok,lebo budeš strielať s parádnou a spoľahlivou zbraňou.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

U Xline je udajne zmena aj vo vyvazeni zbrane a udajne ma mensi zdvih.
cooper
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa cooper »

Jožo Mikula ho má,ale v prevedení short,tak to neviem až tak posúdiť.
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Mne by sa páčil tento, problém ale asi bude s cenou a dostupnosťou u nás...Obrázok
cooper
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa cooper »

Pozri zbrane Fraňo sig-sauer mastershop,ale cena a doba dodania bude problem
inspiring_ride

Príspevok od používateľa inspiring_ride »

Pozeral som, pisal som.. Dostupnost je problem, kedze je to americky model vraj.. A cena tiez, ak by sa podarilo zohnat, mozem ratat tak cca 3000€, co je dost vela... Asi sa budem musiet spokojit s niecim len podobnym, matna cierna s drevom bez rytiny, a aj tam mozem ratat cca 1500€.. Hold, Sigy nie su lacna zalezitost
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Svojho casu sa mi v trezore vedla seba valala STI Tactical a X-Five. Dlho som rozmyslal ktoru pustim do sveta a nakoniec som to zhodnotil asi takto:

STI - "prekvapilo" ma spracovanie - na niektorych plochach ako keby neboli zrazene hrany - boli naozaj ostre - napr drazky na zavere boli take ostre, ze ked som sa vracal zo strelnice, tak po 200 ranach som mal vzdy rozrezanu kozu na ukazovaku (od natahovania zaveru). Pri hlbokom uchope mna osobne pazba - lava poistka - tlacila do klbu palca - zasa relativne ostra hrana. Nemoznost zmeny povrchu pazby bol tiez minus (do je ban .e pazby pajkou neuznavam....). Po cca. 3000 ranach sa mi zlomilo voditko vratnej pruziny !!! (zarucna oprava dovozcu (CR) - radsej komentovat nebudem). Ako plus hodnotim zasobniky - fakt super, lepsie som doteraz nemal v rukach. A samo hlaven - naozaj bull barell, presnost spickova.

X - Five: zobral som verziu s SA spustou a celoocelovym prevedenim. Zbran sa drzi perfektne, vsetky plochy krasne zacistene, nic nereze, netlaci, proste basen. Pazbycky vymenene za Hogue - uchop stopercentny. Mieridla som prehodil na tritia - aj ked tie origo boli tiez slusne. Zo zaciatku boli troska problemy so spustou, ale po prvej 1000-ke sa vsetko usadilo a teraz to funguje ako ma. Zasobniky som dokupoval Meg gar - origo su strasne drahe (a ci je povrch fosfat alebo lak je mi uplne putno - plavat s nou nechodim a po pouziti zbran riadne cistim).

Nakoniec teda zostala X-Five, som presvedceny ze som spravil dobre. So zbranou sa mi striela paradne, da sa s nou strielat aj mierenka a pudovka je samozrejmost.


Obrázok
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Chalani vlastníte niekto X-Five Allround s E2 gripmi na vyskúšanie (prípadne s inými, ktoré zmenšujú úchop)? Nechcem kupovať skôr ako vyskúšam...
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Kolegovia, pribudol som do rodiny Sig Sauer :) a rad by som sa spytal, ci mi neviete poradit, kde v BA pripadne na SVK kupit / objednat svetlovodnu muchu na moj X-Five.
Dakujem.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Triebel de. Istota, dodanie bezproblemove.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"