Sig sauer P226 S X-FIVE Allround

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

A nieco ine ?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Skusal si Frana?

Ten ich mava skladom. Alebo objednaj priamo z USA - HiViz
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Skusim pozret k Franovi :) ak by ich mal vezmem ich hned, nech mam klud.
Ak nie, budem rad, ked mi poradite, kde ich zohnat najjednoduchsie :D
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa fenix »

Ahojte, chcem sa spýtať.
SomSIG pozitívnym a od nedávna som sa stal novým majiteľom X five allround (staršia generácia) a hodilo by sa mi pár rád.
Táto zbraň ma oslovila a dal som jej prednosť pred Tanfo Stock 2, a teraz k nej zháňam niečo na dovybavenie.
1. Najviac ma irituje dlhý reset, čo chcem riešiť kitom STR (viete odporučiť kde zohnať na SVK/ CZ?), prípadne skúsenosti či to ovplyvnilo aj odpor spúšte alebo jej charakteristiku v SA režime
2. Skúšali ste niekto namontovať E2 na X five allround? Na triebel. de píšu že to nepasuje, ale myslím že hovoria o novej generácii, na starú generáciu čo som čítal US fóra ide namontovať aj 22.kový adaptér a je údajne kopec dielov zameniteľných. Najradšej by som si to omačkal predtým než to kúpim , no žiaľ do NR to mám ďaleko (som z východu, ale akčný rádius mám cca po ZA) a som zhýčkaný dobrou ergonómiou CZ, takže uvažujem nad upgradom aj v tomto smere
3. na tribel.de som našiel toto svetlovodivé vlákno http://triebel-shop.com/product_info.ph ... s_id=45397 máte ho niekto, chcel by som vedieť aká je jeho výška => či korešponduje s výškou orig mušky.
4. kde okrem CR zohnať MECGAR zásobníky,
5. asi najpriekernejšia otázka, ak prebíjate, čo máte overené, že funguje dobre (dostatočný faktor a malý zdvih) nechám si poradiť prípadne aj prípadne iným tuningom (slabšia vratná pružina či pružina kladiva), momentálne mám odtestované BA9 3,55gr na 9,5g celoplášť sterlu pri 28,5mm (ale to je minimum na obtiahnutie zbrane) S0,20 pri 3,7gr na rovnakú strelu i dĺžku (znova minimum) arovnaká konštalácia ako s S0,20 ale pri 4gr. čo už bolo dosť štekavé, subjektívne len mierne pod orig SB 7,5g, ZVS 7,5g; alebo SB 9g subsonik (nezachytávalo zakaždým na záchyte záveru)

P.S. Zbraň mometnálne hodnotím veľmi kladne, som nadšený jej presnosťou a správaním pri strelbe, je ťažká na čumák rámu čo je skvelé jej hmotnosť je dobre rozložená a vyššie postavený záver som spočiatku predpokladal že bude problémom či pri prvotných napichnutiach na mieridlá ako aj väčším klopným momentom ,ale v porovnaní s SP01 je os hlavne len cca o 3,5mm vyššie pri štandardnom úchope, čo ma dosť prekvapilo.
Ergonómia držania je cca na úrovni Beretty 92F pre trocha väčšie pracky, ale celkovo kvalita spracovania je výborná a skutočne zanechala dojem

Za každú radu vopred dík, a ospravedlnte ma za siahodlhý príspevok.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

Zásobníky kupuj v ČR, najlepší pomer cena - doprava. Na Slovensku ich asi nekúpis nikde.

Ja robím 4.6gr s020 pre 115gr celoplast. Presnosť ok, všetko funguje ako má.

Svetlovodnu mušku myslím kúpiš aj origo sig u Fraňa.

Zo spustou ti poradiť neviem ja mám origo sa stavitelnu.
atrej177
občasný prispievateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa atrej177 »

Mám ten istý model ako ty. SRT som kupoval na tribel.de do 10 dní bol doma.
Inštaláciu zvládneš sám stačí pozrieť pár videí na YT.
Reset sa skrátil cca o polovicu no odpor spúšte sa nijak nezmenil.
Tiež si chcem objednať svetlovodnú muchu, môžeme sa spojiť aby vyšlo poštovné lacnejšie.Ja som tiež z východu ak chceš tak si ten reset môžeš vyskúšať v SL.
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa fenix »

Dik chalani za odpovede,
To veritas: posledné dva týždne sa zaoberám novými laboráciami, a idem vyskúšať aj ľahšie gule, tak uvidíme čo to povie, som ale zvyknutý strieľať 9,5gramovky vždy mi vychádzali ako presnejšie a pri subsoniku som mal stále dostatočný faktor.

TO Atrej: to znie super, rovnako plánujem kúpiť to str na tribel, tak sa skutočne môžeme dať dokopy, a rád by som si aj odskúšal ako sa ten reset zmenil, ak ti to neponáhľa s tým nákupom, tak by som to chcel riešiť možno až o dva-tri týždne, mám teraz kvantum práce, a nejaké preteky na víkendy, tak veľmi nestíham.
veritas
prispievateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa veritas »

9,5g presnejsie? to je nejake divne lebo stupanie u sigu je optimalne pre 8g. potom to uz ide dole vodou. no ale ked ti to dobre striela nie je co riesit...
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa fenix »

No v SIgu to este na presnost nemam odskusane, zatial je presnost vyborna, nevyjadril som sa uplne korektne, myslel som pri skusenostiach s inymi zbranami, mi strielali 9,5g presnejsie nez 7,5g (ide hlave o CZ75 rodinu, kde som to uz mal odladene)
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa fenix »

Ahojte, takže ak niekto riešil podobné problémy ako ja popíšem ako som ich vyriešil:
Na US fórach som vyštudoval, ako na to, zakúpil som STR kit na triebel DE, za ľudových 34,95 + sadu bicých pružin od Wolfa, a šup na to.

STR kit skrátil reset z cca 9-10mm na cca 3mm, ale narástol odpor spúšte v SA (2kg) tak i v DA režime 5kg)+ spúšť bola akási kockatá, nemenilo sa to ani po cca 1000ranách + cca minimálne 500naklikaniach,
Nedalo mi to začali sme to riešiť: ľahkým preleštením funkčnej plochy len SEAR-u podľa predlohy originál SEAR-u brúsnym papierom 800, potom 1200 a brúsnou pastou sme dosiahli výslednú hodnotu v SA režime 1,3kg, čím sme sa dostali už pod pôvodné hodnoty (SA 1,5; DA 4,8kg)
Leštili sme len SEAR a len sme zaoblili a odstránili jemné otrepy na funkčnej ploche, nakoľko v porovnaní s orig. dielom bola hrana veľmi ostrá a niesla stopy po predchádzajúcich výrobných operáciách

Následne sme vymenili originálnu(údajne 21LB) biciu pružinu za pružinu WOLF 17LB;
Odpor spúšte posklesol ako v SA (1,2kg) aj DA (3,8kg)

Výsledok je skrátenie chodu spúšte z 10-9mm na 3-4mm; zníženie odporu z 2kg na 1,2kg SA, spúšť je hladká, jej chod je rovnomerný , spúšť je po prejdení prvého odporu plynulá, odpaľuje bodovo (rovnako ako orig spúšť allround). Zbraň funguje spoľahlivo, odpaľuje fabriské náboje SB (8g, 9G subsonic; 7,5g) Fiochi, MFS, rovnako ako nemá problém ani s prebíjanými zápalkami zn Fiochi a SB
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"