SIG 229

DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Zdravím.Chcem si kúpiť SIG P229 na nosenie,ale neviem sa nikde dočítať akú váhu má s plným zásobníkom 40 SW.Ak má niekto skúsenosť nech napíše.Ďakujem.
inspiring_merkle

Príspevok od používateľa inspiring_merkle »

Tu máš link na to čo asi chceš - http://www.zbrane-frano.sk/main.php?pag ... k=produkty
ale nechápem na čo ti to je, nosil som glocka 17 s 19 ranovím zásobníkom a teraz siga 226 so 17 ranovím lebo po čase, ak to budeš skutočne nosiť si tú váhu ani nebudeš uvedomovať. A ešte k tým drístom, že zo siga sa nedajú strieľať rýchle dvoj a troj rany? Tak to by si bol nemilo prekvapený ako sa dá rýchlo a presne strielať. Ale ako povedal Butvin ak pištol držíš ako panna k...t môžeš mať čo chceš.
Používateľov profilový obrázok
Phill22
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa Phill22 »

Mám SIG 229 9mm Luger. Prázdny so zásobníkom váži 892g, nabitý 15+1 cca1080g. Nosiť sa v pohode dá. Podmienkou je kvalitný opasok a púzdro.
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Tak už som ho kúpil.A k nemu som pribalil aj P239 357 sig.Zatial som z nich nestrielal potom dám vedieť ako je to s tými dvojvýstrelmi.
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Tak moje prvé skúsenosti:Nosenie p229 sa dá zvládnuť,je síce ťažšia ako HK P30,ktorú som nosil ale po troch dňoch nosenia nepociťujem zásadný rozdiel.Streľba je príjemná.Musím povedať že 229 mi fakt sedí.Dvojvýstrely nie sú žiadny problém.
inspiring_merkle

Príspevok od používateľa inspiring_merkle »

Tak si sa sám presvedčil, že je to pravda. Myslím tie dvojstrely. Nech ti slúži ako má.
inspiring_knuth

Príspevok od používateľa inspiring_knuth »

Asi mesiac mam P229 SL. Je to perfektna zbran. Citit ze je to zelezo.
Strelba je uplne pohodova, dvojrany sa daju dat v pohode.
Manzelka co ma 155 cm a 48 kg s nim picla hned zo zaciatku par devin a osmiciek na 15 metrov. A to sa najprv bala, ze jej to odtrhne ruku :lol:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Nema nahodou niekto na Orave alebo okoli SIG P228/229?

Rad by som si ho vyskusal....
elegant_austin

Príspevok od používateľa elegant_austin »

jen pro porovnání položte siga na G a budete se divit a ptát se, jak to vlastně s tíám vysokým závěrem je. Další věc co se týká slitinového rámu a jeho výdrže na jiném zahraničním vebu se píéše o policejních sigách s počtem ran přes 100 000. Sám mám US video pro opravy sigů řady p a operace jsou prováděny na velice sarém sigu. Další věc je, že SEAL by nepoužívali zbraně co nic nevydrrží. Pokud jde o 229 tak mnozí vlastníci s více Sigy hodnotí 229 jako nejlépe vyváženou zbraň. Jinak já nosím svého P226 TACTICAL s 20ti kousky Lapua CEPP super a už ani nevím , že něco nosím jde o zvyk. Jinak vše má své pro a proti. Například pár výstřelů ze siga se slitinovým rámem ho nbepoškodí na rozdíl od nerezu, kde suché koleje znamenají třeba i konec rámu. Je to dáno vlastnostmi materiálu zejména při nerez na nerezu za sucha trpí zadíráním.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Aj ja sa už dlho zamýšľam nad SIG 229. Len stále som našiel u Fraňa v BA len s lešteným nerezovým záverom a ja chcem černenú zbraň, nepotrebujem frajeriť s lesklým kvérom ako žena. Ale vraj sa bežne na Slovensko nedováža.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To Bauer :
Ale blbost, ze sa nedovaza. Predpokladam, ze maju na sklade nerezove kusy a snazia sa ich predat tak ta zavadzaju. Ja ked som pred casom kupoval tak bol problem s nerezovym lebo boli len cierne - vtedy sa podla nemenovaneho predajcu nedovazali nerezove... Chod priamo za mladym Franom do Nitry a urcite ti nieco zozenie.

P.s.: Kde je Frano v BA ??? Myslel som ze skoncil.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Fraňo je stále v tej štvrti, kde bol predtým, len sa posunul o jeden dom vedľa. Už nie je na tom obchodnom dome ale presunul sa zboku na Daňový úrad - Dr.Vl. Clementisa 10.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ot - zmenil sa sortiment alebo personal?
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Keď som naposledy hľadal na Clementisa v Bratislave predajňu Fraňo, tak som ju tam nenasieľ.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Fraňo pred pár mesiacmi v Bratislave skončil, som zvedavý čo robí "milá" teta teraz :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"