Sig Sauer Mosquito

friendly_khorana

Sig Sauer Mosquito

Príspevok od používateľa friendly_khorana »

Ahoj . Zhanam info o tejto zbrani . Uvazujem o kupe . Bud Mosquito alebo Walther P 22 . Kde v blizkom okoli Banskej Bystrice sa da Mosquito vidiet , ohmatat , vystrelit si z neho ? Dakujem
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Daster napísal:Ahoj . Zhanam info o tejto zbrani . Uvazujem o kupe . Bud Mosquito alebo Walther P 22 . Kde v blizkom okoli Banskej Bystrice sa da Mosquito vidiet , ohmatat , vystrelit si z neho ? Dakujem
--> .22LR SS Mochito
mam pocit, ze minuly rok bol test tejto zbrane v casopise Caliber ak ti nevadi nemcina mohol by som ti to pohladat.
friendly_khorana

Príspevok od používateľa friendly_khorana »

Ďakujem - po nemecky neviem ani zaťať . Prešiel som fóra na gunshope,sigfore, ... . Info sú rorporuplné . Rad by som ho videl naživo a vzal do ruky ( pripadne si z neho vystrelil ). Čo viem ,tak ho majú v Hermese v Bratislave a v Kosiciach . Preto hľadám niekoho , čo by mal vedomosť o výskyte tejto pištoľky niekde bližšie. Nechcem sa nejako ,, uspěchat " . Som čerstvý držiteľ ZP a je to 1. zbran ktorú si vyberám . ďakujem . D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

V KE ho už nemajú.Mal som ho v ruke ,ale nestrieľal som z neho.Je určite kvalitatívne vyššie ako Walter P22.Kolega má P22,je to sama zadržka,neodpálený náboj,vzpriečená nábojnica....des..
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

electrom ma pravdu sig je urcite lepsi cena bude tiez ´´lepsia´´
P22 vlastnim v oboch verziach. Ma za sebou nieco cez 10 000 vystrelov.
Kvalitativne dobra zbran skor hracka a nehorazne vyberava na strelivo.
To s tymi zadrzkami a spol. je pravda. Ja uz som si vymakal taktiku ako na to a nemam problem.
Jednoznacne odporucam najprv vyskusat obe na vlastej kozi.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

cena Mosq. v KE bola 11300,-,
friendly_khorana

Príspevok od používateľa friendly_khorana »

Walther P 22 som si už vyskúšal . Pekná , kultivovaná pištoľka . Len trochu úzka do mojej dlane . Inak pocit z nej som mal vcelku pozitívny. Teraz by som chcel vyskúšať to Mosquito . Páčia sa mi oba , Sig trochu drahší , ale nech ,, nežerem" ak sa mi bude pozdávať viac , zoberiem ho . Ak nie tak W P 22 . Ďakujem obidvom . D .
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Vcera som si precital ten test. Bol uvedeny v casopise Caliber 04/2005.
Len zopar postrehov:
1. Mosquito je ako aj ine zbrane tohoto druhu napodobenina 9mm pistole. Plastovy ram, zaver tlakovy odliatok z lahkej zliatiny.
2. Bezpecnostne prvky ako seria ``velkych`` pistoli. Co je pozoruhodne je blokacia uderniku.
3. Kultivovana strelba (kedy nebola s cal. 0,22LR?)
4. Odpor spuste v rezime SA 2,0 kg deklarovany takmer 3,5 kg namerany! DA rezim je dto. cisla som uz zabudol. P22 ma vyrazne menej.
5. A co je podstatne - a u tychto zbrani nic nove. Perfektna funkcia len so silnymi laboraciami. Slabe LR su problem.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

ja mam P22 uz zopar rokou a zavady som mal len zo zaciatku.Teraz vecsinou pouzivam to najlacnejsie strelivo a to Blaser od CCI(65SK/skatulka) a nemam ziaden problem.No na cistenie nesmies pouzivat WD40.WD je totizto robene na naftovej bazea po oslahnuti plamenom karbonuje a karbon ti zasa brzdi zaver a hned je vzprieceny naboj ci privreta nabojnica.Ja pouzivam Konkor a nemam ziaden problem aj vcera som bol na klubovej strelnici v slovnafte a bez zavady som vystrielal 5 skatuliek nabojou.A to vecsinu nabojou vystrielali 3 dievcata co sa ucili strielat.Obcas strielam aj subsoniky a aj tie v pohode,len ceske S&B mi do pistoli ci revolvera nesmu.Kedze nas beru ako vychodny blok,tak naboje co k nam posielaju su nepodarky co im Frankonia a ine zapadne firmi odmietli zobrat. To Mosquito som drzal v rukach v bratislave v dubravke a bola to zaujimava hracka.Ozaj ma uchop ako dospely SIG.
friendly_khorana

Príspevok od používateľa friendly_khorana »

Tak už to Mosquito mám . Doviezli mi ho do Lesony v BB . Za týždeň od požiadavky som ho mal na pulte . Prvé pocity sú výborné . Kamoši strieľajúci aktívne sú ním nadšení . Najviac mu chutia Sellier a Bellot standard , potom Club . American eagle pomenej . Občas neodpáli náboj - eagle( ale otlačok na nábojnici je OK ) . Asi 3x ( zo 400 ) nevytiahnutá nábojnica . Idem pozháňať CCI Blaser a iné strelivo . D.
eager_wilson

Príspevok od používateľa eager_wilson »

... ahoj vsetkym ... MOSQUITO vlastnim len dva tyzdne ... prve dojmy - sqela zbran, vyborne dielenske spracovanie, dobry uchop a dostupnost ovladacich prvkov ... zakupil som viacero druhov streliva, dam vediet ako sa zbran chova - v prvom kole nepojde o test presnosti, ale SPOLAHLIVOSTI ... zatial som skusal na "silnu HV" pruzinu miesat rozne HV - uplne bez problemov, klasicke SV si uz na tejto pruzine vyberala ... na "slabej SV" som zatial nestrielal, ale dostanem sa aj ku tomu ... :o) ... sqela kupa ... ps ... v baleni mi chybala predna muska velkosti C - tj najvacsia ... do troch dni som mal reklamaciu vybavenu ... :o) ...
inspiring_antonelli

Príspevok od používateľa inspiring_antonelli »

Zdravim mne ide mosqito ledva na Minimagnum CCI a na Americam Eagle skoro vobec kazdy druhy bud zasekava alebo ho nevystreli. :cry: :cry: :cry:
eager_wilson

Príspevok od používateľa eager_wilson »

... ja pouzivam vyhradne strelivo FEDERAL american eagle, model 5022 ... naboje uschovavam v plechovej krabicke od tabaku, v ktorej mam miesto povodneho papieroveho "vnutra" jedno vlnene ... vojde sa mi tam cca 200ks + biela pruzina (len pre pripad testovania novych nabojov), zakazdym tam prikvakpam par kvapiet dobreho silikonoveho alebo tefloneveho oleja ... .o) ... este som NEMAL jediny nevypaleny naboj, jedinu nevyhodenu nabojnicu ... skusal som vsetko co ma napadlo ... vystrielanie celeho zasobnika najrychlejsie ako sa da ... najpomalsie ako sa ... doublovanie ... co vas len napadne ... nemam vsak vystrielanych vela nabojov, cca 600ks ... ale tie su vsetky AE 5022 ... predtym som skusal 7 druhov inych, ale tieto chutia mojmu mosq naj ... pouzivam len tmavu "silnejsiu" pruzinu ... moj druhy favorit je CCI miniMag, tu som vsak mal malinke problemy, ale nemam to statisticky spracovane, len su "drahe" ... ale AE5022 mi vyhovuju uplnne !!! ... a ich cena je FANTASTICKA ... planujem vyskusat FEDERAL Champion, balenie po 525ks v cene niekde okolo 580SKK ... ak zafunguju, mam noveho sampiona ... nesnazim sa hodnotit kvalitu nabojov jednotlivych vyrobcov ... len opisujem, co nekonecne bezproblemovo chuti mojmu SIG-u ... :o) ... ps ... tiez vas omrzuje vysvetlovat v obchodoch vyskierajucim sa a vsetkeho znalym predavacom, ze aj ked mate napisanu .22 na "A" preukaze, neznamena to, ze ju chcete popuizvat na sebeobranu ... v starom zbrojaku som to mal pekne popisane, 9mmL, .38SP, .45ACP ... dnse ma kazda zbran kartu a tak ked ma vidia v obleku, ako si kupujem naboje do .22 SIGa, ktoreho mam na A, nechovaju sa ako profici ... nepojdem si predsa robit dalsiu skupinu len preto, aby sa necudovali v obchodoch ... ps, zbr. vlastnim viac ako 10 rokov ...
inspiring_antonelli

Príspevok od používateľa inspiring_antonelli »

Fesi: Ahoj ja pouzivam presne to iste strelivo AE-5022 a vystreli mi to kazdy druhý naboj zasekava nabojnice proste sa s tým neda strieľať.Minimag CCi HP s tými to je trochu lepšie ale tiež z 10 tich ran 3 zaseknute alebo neodpalené. Dnes som to dalna reklamaciu uvidim čo s toho bude. Pouzival som slabšiu pružinku na tu silnejšiu to nejde vobec.Čo si o tom mysliš ja som s toho uz na vetvy.Inak ked som tu zbran kupil a dal prvy zasobnik nestrilala az po 5 tich rozobratiach a zloženiach to začalo takto chaoticky strieľať.Mysliš že tie naboje treba najako lepšie skladovat? Ked sme strielali bolo slnečno aj naboje boli teple v krabičke.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

v tvojom prípade to nie je o nábojoch.
Chyba bude v zbrani.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"