Sig Sauer v tendri ATF

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Sig Sauer v tendri ATF

Príspevok od používateľa yarco »

Zaujimave citanie:
http://www.gao.gov/decisions/bidpro/4023393.htm

V skratke - ATF (ex BATF) vypisal tender na kratke zbrane (full-size + kompakt), v druhom kole tykajucom sa testov spolahlivosti vyradili SS.
SS podali protest a ten im bol horeuvedenym rozhodnutim zamietnuty.

ATF nakoniec uzavrelo zmluvy s Glockom (G22+27) aj S&W (MP40+MP40c).



Pozn: Toto chce byt informacny prispevok, nie flame starter. Ak by vyradili Glocka, najdete nieco podobne v teme Glock :wink:
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

No ake veci ty mas cas sledovat :shock: :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Story pokračuje ďalej.
Po tom, čo SS vypadol kvôli problémom s kvalitou z tendra BATFE (ex ATF) a kvôli kvalite odmietli P250-ku aj US Federal Air Marshalls, prišiel ďalší oznam.

Holandský minister 'spravodlivosti a bezpečnosti' (Justice & Security) oznámil, že odstupujú od zmluvy na dodávku >40k pištolí P250 DCc (vo verzii PPNL), ktorú v rámci tendra v lete vyhral Sig-Sauer. Najzávážnejším pre firmu je v tomto prípade asi prezentovaný dôvod tohto rozhodnutia:
"There is no longer enough confidence in the quality of the pistol, nor in the capacity of the manufacturer to improve the quality or safeguard it."

Viac napr. na týchto linkách (o.i. obsahujú originál aj EN preklad toho vyhlásenia):
http://rationalgun.blogspot.com/2011/11 ... sauer.html
http://pistol-training.com/archives/5581
http://en.wikipedia.org/wiki/File:SIG-SAUER_PPNL.jpg
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Ak som dobre pochopil, tak sa jedná iba o plasťáky P250.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

chlapi nechcem vôbec nikoho na..ať ale podľa mňa najlepšími Sigmi sú Sig P220, Sig P226/228/229 a možno ešte aj Sig SP2022. Bohužiaľ aj ja som si všimol nejakú "nestálu" kvalitu u Sigov (povedzme, že som ich mal v rukách už pomerne dosť) - nechcem tým však vôbec povedať, že by Sigy neboli kvalitné - to vždy boli a dúfam, že aj budú, len ma proste serie, že sú tak drahé a aj napriek tomu ich dokážu "lacné" Glock-y :wink: 8) a Smith & Wesson-y tromfnúť pomerne dosť často v týchto tendroch ale aj individuálne v niektorých prípadoch. V každom prípade Sig pre mňa osobne vždy bude znamenať: PRESNOSŤ, SPOĽAHLIVOSŤ a "COOL LOOK" :wink:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

a ten citat by si nemohol prelozit?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

"There is no longer enough confidence in the quality of the pistol, nor in the capacity of the manufacturer to improve the quality or safeguard it."

Ak myslíš tento, preložil by som to ako

"Nemáme viac dostatočnú dôveru v kvalitu tej pištole ani v schopnosti výrobcu kvalitu zlepšiť alebo zabezpečiť."

<edit yarco - manufacturer vs. supplier>
Naposledy upravil/-a yarco v 11 Nov 2011, 08:35, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Mierna oprava prekladu - nie dodávateľa, ale výrobcu, čo je ten horší prípad :( Dodávateľ mohol niekde splašiť lacno nejakú zlú várku a núkať to štátu (taký slovenský spôsob...), ale u výrobcu znamená, že nemajú dôveru k celej značke alebo aspoň tomuto konkrétnemu modelu. Mňa Sig Saueri nikdy nebrali (hoci mám doma Mosquito), ale vždy som ich považoval za kvalitné zbrane, v mojom súkromnom súbjektívnom rebríčku boli spoľahlivosťou niekde tesne za HKčkom. Dúfam, že je to len nejaký podplatený tender a vymyslené argumenty a že Sig Sauer neprešiel tiež na "racionalizáciu" výroby.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Manufacturer, jasné.
Zoidberg37 napísal:Dúfam, že je to len nejaký podplatený tender a vymyslené argumenty a že Sig Sauer neprešiel tiež na "racionalizáciu" výroby.
No obávam sa, že toto asi nebude tento prípad, i keď by som to Sigu želal.
Ak už chceš zmanipulovať tender, toto by bol obzvlášť komplikovaný, nepraktický a z pohľadu možných súdnych sporov rizikový postup.
Vyhlásiť niekoho za víťaza, podpísať zmluvu a potom ju zrušiť s verejným odvolaním sa na kvalitu, takto sa to bežne nerobí dokonca ani u nás. Keď už manipulovať výsledky, oveľa väčší a bezpečnejší priestor ponúka vyhodnocovanie testov a samotných obchodných ponúk.

A samozrejme - ideálnym prvým krokom k pohodlnej manipulácii tendra je podchytiť si už jeho samotné zadanie. V tom sme u nás majstri :evil:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

vdaka za preklad, z mojho prekladu som nechapal vyznam vety.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"