Sig sauer P226-Xfive Allround - problem s povrchovou upravou

eager_ramanujan

Sig sauer P226-Xfive Allround - problem s povrchovou upravou

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Zdravim pani. Tak vcera som z GLock 17 postupil na SIG 226 Xfive./Glock zostava milacikom navzdy a z domu nepojde aj ked budeme Grekom davat 5nasobok/. Kazdopadne som trochu vystraseny z toho SIGu. Povrch a tovarenske spracovanie je bezchybne, fakt, nedostatok bysa musel hladat lupou ak vobec...vsetko tesne, ziadne vole a podobne. Len.... Nahlavni v priestore nabojovej komory z vonka vidno zfialovenie, ako keby namahanie pod vysokou teplotou...prosto fialovy pasik ... S glockom som si tento problem, i ked je cierneny, nevsimol ani po 1000 nabojoch...toto je novy kus priamo z predajne..pisal som uz aj do SIG.DE kvoli vyjadreniu a ak potvrdia ze sa jedna o defektny kus, pojdem ho obuchat niekomu do predajne o stol...Mate s tym skusenost? je to normalne na NOVEJ zbrani tejto katergorie/najma cenovej/?je to dane tym ze ten Barrel je nerezovy a skor sa to na tom prejavi? podla imatrikulacie sa jedna o 2011 model...Please, help....foto mozem zaslat ked zistim ako...doteraz som tu bol len pasivny citatel :(
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

hlaveň nerieš, kým zoderieš hlaveň na X-five, zoderieš 5 hlavní od Glocka a ešte viac od GP. Máme to asi všetci, nemá to vplyv na nič. Pozeraj na povrch zbrane. Ja keď dnes vyčistím X-five vyzerá stále ako nový.
Napriek cene, je to stále len stroj, takže súčiastky ti budú odchádzať aj na X-five, ide o to len po koľkých výstreloch. To ti potvrdí každý z nás.
Sú aj drahšie zbrane a majú aj väčšie "muchy" :lol:
eager_ramanujan

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Samozrejme ze som si vedomy toho ze to je len stroj...lenze z tohoto udajne este nik ani nebuchol okrem testvacieho nastrelu v tovarni...tak preco potom ustie nabojovej komory do hlavneq vyzera ako privarovane elektrodou miestnym borcom na JRD...priznam sa,kebyy sa mi volaco taketo objavilo po mesiaci pouzivania,aj to ma vydesi...a to nehovorim o vodiacej tycke pruziny,ktroa pusta pri zotreti hrdzavu vazelinu...plus,asi 1 cm od ustia hlavne je ocividne zosuchany povrch hlavne...mne ide o to,ze na novom kuse by som toto necakal...a ak mi predajca predal kus ktory 3 mesiace pouzival na strelnici,rozhorcenie je na mieste...aj na fabii kupenej z predajjne ako funglovku by ma odskakujuca farba znacne hnevala...
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

tak za 1. neporovnávaj Fabiu so Sigom - naserieš Sigárov a určite aj ostatných nieSIGpozitívnych :wink:
za 2. kúp si 1000 nábojov a keď ich z X-Five-u vystrieľaš, potom sa budeme baviť o "vadách" z výroby - čo ty si dokonalý? alebo tvoje auto? - ak zbraň bude fungovať bezchybne, tak čo tu chceš riešiť?
no a za 3. na zbraň sa nepozerá s lupou :roll:
eager_ramanujan

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Nepochopili sme sa...SIG bol a nadalej pre mna je snom ktory som si splnil...a neporovnavam ho s Fabiou...vravim ze aby ma to nastvalo aj u fabie...SIG je pre mna Audi ak to uz mam prirovnat. Nepozeral som nan lupou...i ked dizajnovo si to zasluzi:)
Vravim len ze ak si kupujem novu vec a riadne za nu zaplatim,chcem aby nova bola...ci uz sig, auto alebo rozok...a sem som napisal,ze ci aj ostatni majitelia tohto modelu mali nw novom panenskom kuse fialovu cast nabojovej komory-barrelu,ktoru vidno uprostred zaveru...ak to tak ma byt a po 1000 nabojoch to nebude horsie,nic som nepovedal a budem do neba chvalit Sig a predajnu kde som ju kupil...tot vse
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Vystrielat tisic nabojov a potom hladat vady z vyroby? - skutocne "vyborna" rada za vsetky drobne.
Zober sa pekne poobzerat v obchode/obchodoch ine SIGy, pozri tie iste kriticke miesta ako na tvojom a ak mas pocit, ze to nie je u teba OK, tak tam kde si ho kupil ziadaj bud zlavu z ceny (nakolko mas podozrenie, ze zbran bola pouzivana a ty si ju kupoval v dobrej viere ako novu-nepouzitu), alebo rovno ziadaj vratit peniaze - ovela jednoduchsie, ak si ho este neprihlasil. Nekupoval si si predsa pistol za par supov, aby si prehliadal taketo veci.
eager_ramanujan

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Dakujem "lovec"...Presne o toto mi slo...ze som tie peniaze nenasiel na chodniku..a reklamovat vady z vyroby po mesiacoch pouzivania mi pride dost komplikovane a nefer aj voci predavajucemu...SIGov v slovenskych obchodoch je ako safranu...a Xfive allround bude problem najst inde ako v BA ak vobec...vsade iba na objednavku...Problem je ze som ho prihlasil hned v den nakupu nakolko mam rad veci na poriadku a nech je naplnena aj litera zakona...kazdopadne skusim urobit co sa da...neriesil by som to dodatocnou zlavou, nakolko som kupoval novy a chcem novy...je to vec principu...tiez som zan nezlozil len 75 percent sumy a netvaril sa ze je vsetko OK a casom sa nejak s predavacom dohodneme...Drzte palce...
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Zoltan hod sem pls foto, lebo ja mam novu hlaven cca pol roka a mam ten isty znak na tej hlavni a nepovazujem to za chybu vyroby.
Ak sa mi podari, dam sem vecer foto, ale podla toho co si popisal to vyzera rovnako ako u mna.
Co ma skor zaujima, ci si to nasiel na hlavni po tom, ako si bol strielat a od vyroby to tam nebolo, alebo sa ti ten pasik objavil uz v predajni ked si zbran preberal?
Používateľov profilový obrázok
Phill22
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa Phill22 »

Na mojom SIGu namodranie nie je, ale na iných som ho videl a nemá to žiadny negatívny vplyv.
"Smajlík" cca 1cm od ústia hlavne je úplne normálny aj na novej zbrani. Spôsobí ho nastrelenie vo fabrike. Používaním sa Ti povrchovka z hlavne ošúcha ešte viac.
eager_ramanujan

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Obrázok
eager_ramanujan

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
eager_ramanujan

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
inspiring_heisenberg

Príspevok od používateľa inspiring_heisenberg »

Mám to tam taky, sice v menší míře, ale je to tam. Předpokládám, že je to z výroby od zápichu a neřeším to. Odstříleno cca 3K bez závady a jakéhokoliv opotřebení
Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ambor »

Suhlas s gastonom, mam to plus minus v rovnakej miere na novej hlavni (vyrobene 2011). Na starej hlavni - kupovane cca 1,5roka dozadu som to ale nemal. :?
eager_ramanujan

Príspevok od používateľa eager_ramanujan »

Vdaka chlapi...Bol som u predajcu znova..ukazal mi zo skladu dalsi kus a detto...takze alebo skupil celu sarzu alebo to tak ma byt...Kazdopadne male sklamanie co sa dizajnu tyka..o to viac sa tesim na strielanie...este som z nej nedal ranu a uz ju milujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"