WFC smerovanie

Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

werty napísal: Prečo tu každý vypisuje iba zlé veci na WFC???
Keby sa mi chcelo tak by som sa pohrabal v minulých príspevkoch a ukázal by som tým čo vypisujú, že im bolo aj dobre vo WFC. Ale priznám sa nechce sa mi
Werty...nepoznám wfc, ale na preteku v KN a RS som sa stretla s fajn ľuďmi bez rozdielu či boli wfc alebo nie a akou zbraňou strielali. Na to som sa nepozerala. A ani nebudem. Jasne že je niekomu dobre s niekým príjemným, ale to neni o značke ani zbrane ani klubu. Možno tí čo vystúpili nesúhlasia s niečím zásadným, ale to neznamená že tí ktorí im boli doteraz sympatickí odrazu nebudú a že sa nebudú cítiť dobre na preteku. Ale to neni o wfc že im bolo dobre, a že im bude dobre. To je o ľuďoch
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

V Rimbe som nebol a tento rok zacalo moje WFC az vcerajsim Tekovom a nevsimol som si, ze by sa nieco zmenilo k horsiemu.
Ba co viac stretol som vela pre mna novych fajn ludi, za co znova WFC dakujem.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Rasto-veci sa ujasnili,kto co chcel si svoje povedal.Mozno niekedy sme si vsetci skocili do vlasov ale ideme dalej.Tekov bola super nalada,strelci,foristi -neforisti.Nas sklad vie ze nik nevyvolal konflikt,nikto si s nikoho nerobil opičky tak aby sa to niekoho dotklo a tak to ma byt.Určite prijemnu atmosferu zazili aj ine sklady,sice niekde som pocul aj krik :roll:
Používateľov profilový obrázok
pištoľníčka
prispievateľ
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa pištoľníčka »

ten krik si niekdo kur.vsky zasluzil.... :roll:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pistolnicka-nemyslel som teba!chybycka sa stane,aj my sme zacinali,troch mali chalani na to dozret!
Používateľov profilový obrázok
PEPIK
občasný prispievateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa PEPIK »

Zdravím nikto nie je neomylný všetci robíme chyby a adrenalín to len rozprúdi. Keď som minulí rok začínal som mal stres len nech nespravím chybu. Teraz je to v pohode dávam si pozor a dúfam že odstránim časom všetky chyby pri strieľaní. Toľko môj názor.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Za co z tohoto by som mal ihned DQ ?

- behanie s prstom na spusti
- strielanie tam kde sa uz nepozeram
- padnutie so zbranou v ruke
- vypadnutie samotnej zbrane z ruky
- strielanie na zelezny gong z 1 metra

Pripominam, ze to sa mi nikdy nestalo, len sa tak pytam :-)
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

BALISTIK napísal:Pistolnicka-nemyslel som teba!chybycka sa stane,aj my sme zacinali,troch mali chalani na to dozret!
A ja si nemyslim ze chodenie po strelnici s nabitou zbranou s nabojom v komore je len taka chybicka!!! Toto je jedno zo zakladnych a zavaznych poruseni pravidiel IPSC!!! Silvia, toto nie je nic osobne voci tebe. Bola to aj chyba rozhodcu. A boli tam aj presuny s prstom na spusti a malo byt viacej DQ. Koledujeme si o problem co sa nam moze vypomstit. A dokonca nemal byt ani umozneny reshoot (je chybou pretekara ak si nedopaskuje zasobniky - ako sa pripravoval na stage?) - pravidla IPSC tento dovod na reshoot nepoznaju. Silvia :wink:

Mne v stage c. 5 hned po pipnuti vypadla nenabita zbran (zasobniky boli na stole predo mnou) ale o DQ sa nediskutuje!!! Zamyslime sa nad tym vsetci. Ti co ho dostanu si daju nabuduce vacsi pozor (aj ja si ho dam), ale vsetci sa chceme vratit zivi a zdravi domov a na to by sme mali v prvom rade mysliet.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Rob,

v prvom rade to bola chyba rozhodcu. Stal som blizsie nez ty a pocul som to.
Rozhodca mal po zisteni problemu dat povel "vybi zbran " , "ukaz" , "vidim" , "do puzrdra" a "odchod"

Pocul som len "odchod". Silvia v strese posluchla a tiez si neuvedomila ze ma v zbrani zasobnik.

Potom som vsak zlava pocul upozornenie na problem. Je velmi dobre ze si to vsimli a upozornili. Zatial OK.

Pocul som vsak aj vyrazy, ktore uz medzi povely IPSC nepatria... nie som ziadna citlivka, ale dalo sa to aj bez nich.

Verim tomu, ze nie len Pistolgirl ale vsetci ostatni si to velmi dobre zapamataju, a verim ze by to slo aj bez vulgarizmov.

Ci ma byt DQ ked pretekar uposluchne nespravny povel rozhodcu uz necham na odbornikov, ja som len amater
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

Roman, mas aj nemas pravdu :D

Pretekar ma vediet ze po strelnici sa chodi s vybitou zbranou a s prazdnou sachtou. To znamena, ze aj keby jej rozhodca prikazal ze si ma ponechat nabitu zbran, musi vediet ze porusuje pravidla a ma to potom riesit s range masterom staznostou na rozhodcu. Toto bola chyba oboch, vyhovarat sa na rozhodcu nepostacuje, aj ked absolutne suhlasim s tym, ze mala dostat povel na vybitie zbrane.
inspiring_hamilton

Príspevok od používateľa inspiring_hamilton »

- ak aj niekto nadával, ja sa už ani tomu nečudujem, nakoľko je tých benevolencií už skoro na každom preteku. Fakt však je ten, že môžeme buď sebe alebo inému spôsobiť poškodenie zdravia alebo smrť- bohužiaľ už potom bude neskoro. Ja zas takéto veci vnímam a vidím už s následkami ( deformácia vidím dieru v hlave a človeka na dýchačke zaintubovaného a bojujúceho o život, alebo s amputáciou končatiny z dôvodu polytraumat. zranenia , kedy sa musí pristúpiť k amputácii a rekonštrukcia z nejakého dôvodu nie je možná....( všetky zranenia som videla naživo ) kto z vás by mal záujem na takýto koniec? a úprimne chcete mi povedať, keby niekto z vás dostal - náhodný výstrel a nešťastnou náhodou by trafilo chrbticu a zostal by imobilný- kto by ste sa nesúdili? Ja osobne by som sa snažila toho človeka "stiahnuť z kože" za ujmu! ( ... ale ja som škorpion , možno niekto z vás by ste si povedali, že nevadí, ja určite nie ani keby to bol kamarát).
Ja som ešte stále začiatočník a stále sa len učím a ešte stále keď strieľam myslím viac na to, aby som neurobila chybu v bezpečnosti ako na strieľanie......
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Podla mna security first a DQ je najlepsia vec ako si to clovek a okolo stocaji zapametaju.
To ci ho nechame dostrielat sutaz (po jeho osobnej ziadosti) by sa vyriesilo na mieste.
Clovek sa uci cely zivot a i v nasej skupine sme faktickymi poznamkami poucili o spravnosti konania a postavenia parkurov rozhodcov jednotlivych stiedzov, pricom uz bolo vacsinou neskoro, lebo to bolo pocas prebiehajuceho preteku a nemohli svoje rozhodnutia menit aby neznevyhodnili uz odstrielanych pretekarov.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ja netvrdim ze to nebolo porusenie pravidiel zo strany pretekara.

takisto netvrdim ze pravidla IPSC za porusenie bezpecnosti neurcuju DQ.

Na svojom prvom preteku som dostal DQ za strelbu dozadu pod viac ako 90' uhlom. To bolo ovela nebezpecnejsie porusenie pravidiel a rozhodca mi poklepal po pleci, poziadal ma aby som ukoncil strelbu a vybil zbran.
Oznamil mi ze mam DQ za porusenie bezpecnostnych pravidiel. Budem si to pamatat do konca zivota.
Ziadne "Ku**a!! , Krista!! Do p**e !!! " som tam nepocul. V nedelu ano.

len tolko som tym chcel povedat.

Nikoho nevyvinujem , ale ziadam vsetkych aby svoje osobne frustracie alebo nespokojnost riesili pokojne a bez vulgarizmov a osobnych invektiv.

Na WFC chodime pre zabavu a taketo vrieskanie mi zabavne nepripada.

Suhlasim s tym, ze bezpecnost je prvorada, ale da sa udrziavat aj kultivovane.

howgh, uz som povedal na tu temu vsetko
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

->rob999

Nejdem obhajovat Pistolerku, aj ked podla mna to tiez bola neodpustitelna chyba rozhodcu a nie baby ktora bola na druhom preteku v zivote...
Skor ma zaraza ako ty, vehementny obranca IPS pravidiel, zaobchadzas s pojmami.
O akom reshoote hovoris? Pokial viem Silvia na otazku "Si pripravena" zareagovala ze nie a teda stage ani nezacala - rozhodca ju poslal dokoncit pripravu a zaradil ju na koniec - toto pravidla poznaju. O reshoot by sa mohlo jednat ak by zacala stage po pipnuti timera a z nejakeho (nie jej vinou sposobeneho) dovodu by ho nemohla dokoncit.
K pravidlam este jedna malickost: Ked som bol u teba na dvojke, po povele na pripravu som polozil zasobniky do kufrika a vytiahol pistol skotroloval a zapuzdril. Ty si mal nejaku poznamku o tom ze co to robim, ze som nedostal povel ... Pre tvoju informaciu po povele na pripravu ja mozem dokonca aj zamierit na terc (sice len na jeden, ale predsa :-) ), takze tou poznamkou si len prejavil medzery v znalosti pravidiel.
Mozno by nebolo od veci zamerat sa viac na vlastne nedostatky nez na nedostatky inych.
Používateľov profilový obrázok
rob999
častý prispievateľ
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa rob999 »

to add: a predstav si ze nemam tneto nedostatok. Iny pretekar pred tebou spravil toto iste (zamieril na jeden terc). toto pravidlo poznam. Bolo mu to umoznene, ci bolo aj tebe a aka bola presna postuopnost to uz dnes neviem. Ak budes organizovat a budes mat v stage 70 pretekarov a budes mat len toto, klobuk dole. Podla mna si vytiahol zasobniky bez povelu, ale hadat sa nejdem. Nemam taku bohovsku pamat (boli na to upozorneni viaceri).

Ten reshoot (z mojho pohladu). Ja som v tom stage nebol, mal som len pocit ze sa jednalo o reshoot. Ak to bolo inak - ok. Aspon som pripomenul toto pravidlo.

Pokial si vsak myslite, ze naozaj bolo vsetko ok, v poriadku. Nesuhlasim ale respektujem.
Naposledy upravil/-a rob999 v 30 Mar 2010, 11:19, upravené celkom 2 krát.
Zamknuté

Návrat na "Webforum CUP"