Taurus v 357 magnum

tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Taurus v 357 magnum

Príspevok od používateľa tomas123 »

Zvažujem kúpu revolveru v kalibri 357 mag. V obchode mi radili 2 palcový Taurus. Ako značka asi v pohode ale nieje to príliš krátka hlaveň? Na nete som čítal že potom stráca opodstatnenie tento kaliber. Ja som uvažoval skôr o 3 palci možno 4" ale neviem či je to ešte vhodné na nosenie. Dáka rada? Ďakujem.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Mam dojem, ze uz sa to tu niekde rozoberalo tak len strucne.

Tu si pozri vykony v zavislosti na dlzke hlavne :
http://www.ballisticsbytheinch.com/327mag.html

Najme v USA najdes specialne laboracie do kratkej hlavne. Naozaj neviem ci je to dostupne aj u nas.

Osobne si myslim, ze od 2 1/2" ma vyznam pouzivat 357 Mag. U kratkej hlavni sa treba pripravit na "kopanec" ale neni to nic nezvladnutelneho ako niekde snazia rozni "experti" pisat. Treba si to natrenovat na strelnici.

https://www.reddit.com/r/Revolvers/comm ... _out_of_4/

Co sa tyka skryteho nosenia - vsetko nad 2 1/2" dlzky hlavne ta casom prestane bavit....
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Ďakujem je to tu prehľadne konečne,lebo to čo som čítal bolo trochu chaotické. Len neviem lebo čo som čítal tak energia 357čky by mala byť okolo 700-750 J. A tu sú podstatne vyššie hodnoty. Je to v závislosti od streliva? (som začiatočník tak nemám skúsenosti len načítané)
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Ak chceš silou mocou 2" , tak by som zvažoval 38spc. Veľkostne to iste a je to prijemnejšie postrieľanie. 357m už do 4" nech využiješ výkon. Aj 2"38spc je po krabičke fajnovejšieho streliva cítiť v dlani. Nemyslim S&B, tie su "podmotorovane".
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

dlzka hlavne, zapalka, prach, OAL, strela... to vsetko ovplyvnujte ustovu energiu. Skus precitat nejake temy o prebijani, je to tam porozoberane zlava, zprava.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Potrebujem to do lesa preto ten kaliber ale ide mi o to aby to malo príslušný výkon. Nejde mi o športovú strelbu ale o obranu. Preto neviem či 2" má význam. Neviem čo je na tom pravdy že mag. má pomalý prach a potrebuje dlhšiu hlaveň na vývin strely.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Dlhsia hlaven ma vplyv na kazdy prach nielen pomaly horiaci, ale to je diskusia so inej temy...

Co sa tyka "kaliber do lesa", tak tam boli tiez uz litanie popisane.... bajky. Ak si z revolveru takehoto kalibru nestrielal tak si najprv to chod vyskusat Potom si uvedomis, ze fasa silny kaliber ale naprd ked za sekundu vypalis len jednu ranu... a este ani netrafis 8)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ak do lesa tak chod na 3" - 4" hlaven a mas pokoj. Myslel som, ze to chces nosit denne medzi ludi. V lese skryjes aj 4".
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Erebos ti dobre radi.
tomas123
občasný prispievateľ
Príspevky: 94
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas123 »

Myslím že v lese nebude problém so skrytým nosením :-) len či to velmi neobmedzuje v pohybe. Ale to je asi za cenu výkonu. A ak by to bola 2" hlaveň sú nejaké výkonnejšie náboje? aby to dosiahlo výkon 4" či?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Pozri si ten link co som ti dal. Tam mas vykon naboja v zavislosti na dlzke hlavne. Mozes studovat a vyberat...
V kazdom pripade na to co chces je ten 4" 357 Mag. idealna volba co sa tyka ceny zbrane, streliva a ponukaneho vykonu.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Do lesa nosim v podpaznom puzdre SW Classic 5" .44 Magnum. Asi najpohodlnejsie nosenie na tazky vykonny revolver. V 357Mag a 4" to bude este radovo pohodlnejsie.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Erebos: asi si sa preklikol a poslal link na .327 magnum, pre .357 je tento: http://www.ballisticsbytheinch.com/357mag.html

tomas123: vždy budeš mať z 2 palcu menší výkon ako zo 4 palcu, to ti Mesi hovorí správne. Ale u .357 magnum je ten pokles ešte výraznejší pre pomalšie horiaci prach, čo si správne napísal. Ak chceš aby ten pokles nebol taký výrazný, musíš použiť nejaké náboje, čo majú rýchlejší prach. Na to aby si zistil, musíš pozerať také tabuľky ako ti poradil Erebos, konkrétne v tej Erebosovej sú ale všetky relatívne podobné a navyše sú to často americké značky streliva, ktoré tu nezoženieš. Dali by sa také náboje prebiť, ale tie zas nemôžeš legálne nosiť. Takže ti ostáva iba nakúpiť rôzne druhy streliva a skúšať cez chrono alebo pozerať nejakú československú literatúru, či niekto nerobil test v našich podmienkach s takým strelivom ako dostať tu.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zoidberg37 napísal:... Dali by sa také náboje prebiť, ale tie zas nemôžeš legálne nosiť.
...
Mám ZP sk. E a prebíjam náboje pre vlastnú potrebu. Súčasne mám aj sk. A a tieto náboje pre vlastnú potrebu nosím - kde vidíš rozpor so zákonom?
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Lebo je tam ze pre vlastnu potrebu na sport alebo polovanie :) Jedine ze teda polujes na zlocincov:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"