TAURUS PT25 kal.6,35mm

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

TAURUS PT25 kal.6,35mm

Príspevok od používateľa peterson »

dávam do pléna dotaz za kamaráta. Dostal sa k tejto zbrani a rád by o nej vedel viacej info.

Google pozná aj on. Zaujímajú ho názory prípadne skúsenosti streleckej verejnosti.
Zbraň na obrázku je kus, ktorý vraj vystrielal max 300ks streliva.

Je to v ráži 6,35mm. Zásobník je na 10 nábojov. Hlaveň sa dá odklopiť- vraj dosť praktická vec pre ženy, ktoré si tam možu vložiť náboj bez naťahovania záveru.

Obrázok
inspiring_turing

Príspevok od používateľa inspiring_turing »

Malá zbraň do vrecka, streľba bez problémov (aspoň z tej, čo som mal v ruke). Odklopná hlaveň uľahčuje čistenie. Spätný ráz je silnejší ako pri 22-jke. Zbraň je silne inšpirovaná Berettou ...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Nechcem zakladat nove vlakno, tak to pisem tu. Prekupil som Taurus PT 22, rok bol v uschove na OR PZ, pretoze povodny majitel si zabudol predlzit zbrojak. Dnes som ho prevetral na strelnici, strelivo : Blazer, CCI Mini Mag a Lapua Standard Plus. Pri kazdom druhu streliva sa stavalo pri 2-3 nabojoch ( z 8-ranoveho zasobnika ), ze udernik neodpalil naboj na prvykrat, na druhykrat uz odpalil vzdy. Ked som porovnaval odtlacok udernika na nabojniciach vystrelenych inou zbranou, odtlacok Taurusa bol o dost slabsi. Moze byt nejaky bordel pri uderniku, ktory mu nedovoli uplne sa vysunut ? Nejake napady, navrhy ? Dakujem.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Vyber úderník vyfúkaj vzduchom a uvidíš
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

podobný problém mal kamoš na jednom SW. Zbraň bola u puškára a ten iba zalomil rukami, že konštrukčnú anomáliu nemá zmysel riešiť, lebo by tá práca bola drahšia ako samotná zbraň. Uloženie úderníka malo nejakú vôľu a to spôsobovalo, že sa neposúval kolmo v rovine nábojovej komory, ale uhýbal do strán. Odporučil znehodnotenie.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

A nepomohla by nová/silnejšia bicia pružina?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Na odstraneni poruchy sa pracuje :D . Bude to vsak trocha trvat, kym zozeniem novu pruzinu a pre istotu aj novy udernik. USA sudruhovia to priamo do EU neposlu, musi to ist oklukou.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mal som pred casom PT22. Fajn pistol. Najlepsie strielala s nabojmi Sellier Bellot HV s pomedenou strelou a chromovanou nabojnicou. Do zasobnika sa zmestilo 9 nabojov a nie 8.
Neodporucam skusat super vykonne naboje. Ja som dal krabicku CCI Stinger a praskol mi zaver v prednej casti. Museli to potom pracne opravovat v Zvaracskom ustave.
Na to ze je to DAO s kratuckou hlavnou, da sa po troche treningu pomerne presne strielat.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Problem s neodpalovanim nabojov docasne vyrieseny pouzitim nabojov, co spomina MRBLUE. Stopa po uderniku je sice rovnako slaba ako na ostatnych nabojniciach inych znaciek, ale tie HV naboje S&B s pochromovanou nabojnicou a pomedenou strelou odpaluje na 100 percent. Zrejme maksia zapalka. Ten tunel, v ktorom je ulozeny udernik, vyzera ako by ho bobor vyhryzol zubami. Pravdepodobne sa udernik zachytava o niektoru z hran. Navsteve puskara sa nevyhnem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"