Taurus 689 kal. 357 Magnum - vôľa valca

Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Nechcem zakladat zbytocne novu temu, zkusim sa opytat tu.

K Taurusu .357 Magnum som dostal od predchadzajuceho majitela, osoba z mojej rodiny, 85 nabojov SB .38 Special FMJ. 15 ran vypalil on v minulosti a to bolo vsetko co ten Taurus mal nastrielane za 15 rokov drzania a vynimocneho nosenia v kufriku. Nastastie bol revolver riadne nakonzerovany a drzany cely cas doma v suchu, trezore, teda stav viac ako zanovny. Preco mal k tomu .38 strelivo si uz nepamatal. :)

Revolver ma vole minimalne, toto nepotrebujem riesit. Co ma zaraza je presnost strelby. S nie prave idealnym strelivom, evidentne nizsieho vykonu (.38), som na prve pokusy bez problemov nastrielal na 10 m vzdialeny terc maly rozptyl, vsetko padalo na stred alebo blizko okolo, najhorsie 8cky, velka spokojnost. Na 15 m vzdialenost gule padali na terc s vacsim rozptylom, ale obcas zasahovali terc nie spickou ale bokom, co som pripisoval mojmu nezkusenemu malo pevnemu uchopu, pripadne slabsej energii striel. Na dalsie navstevu strelnice som uz nakupil strelivo .357 Magnum, SB FMJ, SB SP a Geco FMJ.

S .357 su vystrely o poznanie vykonnejsie, mam pred zbranou fakt respekt. Ale presnost strelby sa mi vyznamne zhorsila, hoci zasahy terca nie spickou strely som uz nespozoroval. Vystrielal som vyse 200 nabojov, fakt sa sustredim na pevny obojrucny uchop, strielam DA, rozvazne, s natahovanim kohuta palcom L ruky, a stale to nie je ono, pada mi to na 10m vzdialeny terc az na hodnotu 6 na pistolovom terci. Najhorsie vysledky mam asi s SB .357 SP, urcene zrejme na kovove terce.
Robim niekde chybu, alebo mam hladat ine strelivo .357, pripadne menej vykonne? Ku kalibru .38SP sa mi nechce vracat, koli celkovo kratsej dlzke naboja o cca 2mm, z coho nemam dobry pocit, nakolko tento revolver nema oznacenie .357/.38SP.
Dakujem za rady a nazory zkusenych.
Prílohy
image.jpg
image.jpg (11.7 KiB) 9881 zobrazení
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

To že strely dopadali bokom je vec chybného streliva, prípadne výrazne poškodenej hlavne, nie úchopom. Ak máš 4 palcový revolver ako na obrázku čo si priložil, tak ten dokáže strieľať oveľa presnejšie ako výsledky ktoré hovoríš. Tvoje zhoršenie výsledkov po prechode na .357 magnum by som tipoval na strachové strhnutie pred očakávaným výstrelom, čo je častá začiatočnícka chyba. Ale kým nedodáš minimálne video, kde bude detailne vidieť postoj a hlavne úchop, tak ti viac neporadí nikto z toho popisu. Takisto nevieme či tá 6tka o ktorej hovoríš je 6tka hore, dole, napravo, naľavo...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Vdaka za odpoved, revolver je presne ten co je na obrazku.
Poskodenie hlavne to snad nebude, vizualne nevidim ziadny problem. Tak ci onak musim s revolverom koli jeho veku absolvovat tlakovu skusku a tam sa mozno nieco vyvrati/potvrdi.
Potom budem testovat dalej na strelnici, skusim urobit hlbsiu analyzu rozptylu. A zapojim skuseneho prevadzkovatela strelnice, ktory tam s .38 strelivom na 10m nastrielal same 9-10 pri mojej prvej navsteve..
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Najjednoduchsie riesenie este pred tym nez zacnes nieco riesit so zbranou je dat to do ruky niekomu skusenemu a uvidis.
Inac zoid ti to pekne napisal...
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Posluchol som rady skusenych a ponukol som dnes spravcovi strelnice, ci by bol taky laskavy a vyprazdil jednu uvodnu davku na 10m terc. Rozptyl nastrielal znova velice slusny, teraz s .357 mozno o trochu horsi ako s .38SP minule. Stazoval sa subjektivne jedine na pomerne citlivu spust. Takze chyba je vo mne. :)
Odstrielal som si jednu sadu nabojov, postupne na 4 terce, nespekuloval som so vzdialenostou, vsetko pekne na 5m. Male zlepsenie nastalo, stale to nie je to co bolo s .38SP na zaciatku. Uz pomerne lepsie "zhlukujem" akurat mi to pada vsetko nalavo dolu od stredu. Teoriu ohladom zleho polozenie posledneho clanku ukazovaka poznam. Problematicky vidim trochu aj uchop, konkretne nalakovane drevo... Chce to viac treningu, dnes som mal len 50ks .357. Potom som presiel na dalsi trening s .22LR, ale o tom vo vlakne GP K22 X-Trim.. :)

Spravca mi na oplatku nechal vyprazdnit jednu davku z jeho GP K100/XII, pacilo sa mi velmi, uz viem o com budu Vianoce.. ;)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tak je to jasne chyba je v tebe!
Dobra sprava je, ze zbran je OK a ty chyby postupne odstranis.

Je to asi najcastejsia chyba strelcov z revolveru pri pouziti vykonnejsieho streliva.

Ak si pravak a pada ti to vlavo dole tak spolu s tvojim tvrdenim, ze ti to s 38 Spl. nerobilo problem bude nasledovny :
Podvedome sa bojis silnejsieho vystrelu a preto sa tesne pred vystrelom snazis "zatat pest" a zosilnit uchop. Zaroven kvoli citlivejsej spusti strhavas co je u revolverov celkom bezne.

Skus to drzat rovnako pevne /neboj 357 Mag. zvladnes v pohode/, nezosiluj zovretie pred vystrelom. Zaroven sa snaz sustredit na to aby jediny pohyb co urobis bol pohyb v strednom clanku prstu - nic ine sa na ruke nesmie pohnut.

Idealne je poziadat niekoho kto tomu rozumie aby ti ukazal kde a kedy tu chybu robis. Usetris cas a naboje a hlavne neziskas zle navyky...

Tu mas malu pomocku : http://www.mujglock.com/vyhodnoceni-spa ... -terc.html
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Vdaka za nazor. Uvazujem skusit vymenit existujuce drevene crienky/pazbicky za gumenne. Lebo to o zosilneni uchopu presne sedi, s .357 strelivom musim davat ten uchop o poznanie pevnejsi, inac nezoskupujem strely vobec. S .22LR mi to ide o dve triedy lepsie, tam o nejakom "recoil" snad ani nemoze byt rec. Viete niekto zdroj na revolverove gumenne gripy? eBay v tomto zlyhava.. :( Dakujem.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ja by som sa v tomto stadiu vobec nesustredil na nejaky tuning zbrane. Najprv sa nauc strielat z revolveru 357 Mag. Potom ries cokolvek ine ako grip atd. Tvoj problem je to co som pisal a tvojim cielom jeho odstranenie. To, ze ho mierne potlacis lepsim gripom ho nevyriesi - neodstrani. Naopak si ten zlozvyk osvojis a tazko sa ho zbavis. Nehladaj chybu v zbrani, chyba je v tebe a je jednoducho odstranitelna, ale chce to trening a cas. Tak ako som ti pisal, sustred sa na kazdu jednu ranu, uvidis zlepsi sa to. Nemusis vybuchat 100 nabojov na jednu navstevu strelnice, ale vypracuj kazdu ranu. Tiez by som doporucil zohnat si cvicne naboje a "susit, susit, susit".

Este ma napadla jedna vec a to ako ten revolver drzis. Nemas ho moc vysoko? Cast ruky co je medzi ukazovakom a palcom by si mal mat co najvyssie ako ta pohyb kohuta pusti, nesmies tam mat ziadne volne miesto. Ak ho mas vysoko tak ti vznika paka a aj 357 Mag. ti pripada neprijemny. Ak ho mas spravne tak zvladnes aj 500 SW Mag. bez problemov.
Tu mas vysvetlenie ako drzat revolver od experta : https://www.youtube.com/watch?v=gEHNZFTfSD8
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

slavmiro:
Máš revolver, tak využi jeho výhody.
Do valca vložíš ľubovoľnú kombináciu ostrých a prázdnych (sušilky, prázdne nábojnice) nábojov a valec zatočíš. A môžeš začať sledovať, čo robíš so zbraňou pri streľbe, hlavne pri nečakanom spustení kladiva na prázdny náboj.

Predtým ale treba samozrejme vychytať chyby len pri sušení, t.j. úplne bez munície. Vieš o čom je reč?
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Viem co je susenie, vdaka za cenne rady, riadim sa nimi. Uz susim.. :) Q: Je lepsie susit ked udernik zasahuje naprazdno ci do zapalky uz vystrelenej nabojnice?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

A: Ideálne je, ak bije do zápalky cvičného náboja, t.j. do gumy, odpruženého kovu a pod.
Pri prázdnej nábojnici táto po chvíli jednak prestane plniť funkciu tlmiča (zápalka sa rozklepe) a môže sa ti stať, že zápalník prerazí zápalku, zasekne sa v nej a vznikne zbytočný problém.

Pri cvakaní naprázdno všetko závisí od zbrane, ako je stavaná. Niektoré vydržia (desať)tisíce spustení nasucho (napr. Glock), pri iných sa ti po pár desiatkach/stovkách pokusov zápalník zlomí (napr. CZ50/70).
Používateľov profilový obrázok
slavmiro
častý prispievateľ
Príspevky: 572
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa slavmiro »

Tlakove skusky s Taurusom absolvovane, vsetko OK v tolerancii, stav konstatovany ako bezproblemovy, rovnako typ a model zbrane. ;) Hor sa dalej trenovat! :)
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Dobry,nechcem pisat OT,no mam moznost kupit od prveho majitela revolver Taurus 38-cku,5-komorovy vale,skoda,ze nie 6,no cena je dobra,revolver som uz davnejsie chcel skusit a chlapik mi vravi,ze je strelenych 500 ran,kupoval ho ako novy-no oznacenie ma ze vraj len Taurus 38-special,hlaven trojpalec,cierny-ak by niekto vedel poradit co sa tyka revolverov,na co si mam dat pozor....atd,dakujem.Rucka je drevena,tlakovka nova,takze zbran na 10 rokov,na fotke vyzera super.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Este som zabudol k oznaceni TAURUS BRAZIL 38-OSMICKA,DAKUEJM.
Napísať odpoveď

Návrat na "Taurus"